Age Groups - International Distance Men: Top Finishers 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79
Age Groups - International Distance Women: Top Finishers 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59
Clydesdale - International Distance Men: 1-39 40-99
Athena - International Distance Women:
Male Relay - International Distance Men: 0-99
Female Relay - International Dis. Women: 0-99
Coed Relay - International Distance 0-99

Triathlon International Distance

Top

Male Winners

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 1 Jon Noland 209 40 2 13:46 1:18 2 46:22 1:12 1 31:00 1:33:39  
2 2 John MacEdo 192 49 1 12:55 2:00 1 45:54 0:56 2 34:28 1:36:16  
3 3 Ben Carlson 121 30 3 14:39 1:15 3 46:56 0:41 3 36:02 1:41:34 2:00
 
Top

Male 15 to 19

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 57 Brent Tyack 264 15 1 16:41 1:27 1 57:59 0:47 1 49:45 2:08:40 2:00
 
Top

Male 20 to 24

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 121 Marek Deamud 140 23 1 24:20 3:44 1 1:00:32 1:12 1 58:40 2:30:30 2:00
 
Top

Male 25 to 29

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 17 Connor Van Elswyk 266 27 3 18:17 1:45 1 50:45 1:06 1 41:08 1:53:02  
2 42 Scott Dickover 143 26 1 15:08 2:46 4 57:10 1:23 2 44:21 2:02:50 2:00
3 46 Michael Portanyi 218 25 2 18:05 1:45 2 55:52 1:10 3 48:13 2:05:07  
4 84 Casey Silver 241 28 4 19:09 4:37 3 56:44 3:00 4 50:42 2:14:14  
 
Top

Male 30 to 34

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 5 Dayton Russell 235 34 1 13:11 1:59 1 49:06 1:26 1 38:52 1:44:36  
2 47 Adrian Westlake 271 32 2 14:22 2:48 3 1:01:03 1:01 2 46:23 2:05:38  
3 68 Joe Ancona 102 34 3 20:53 2:31 2 56:23 2:24 3 46:38 2:10:52 2:00
 
Top

Male 35 to 39

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 7 Eric Patnode 213 39 1 16:31 1:48 1 46:36 0:34 1 39:43 1:45:14  
2 13 John Davis 139 37 3 18:12 1:28 2 46:57 0:44 4 43:46 1:51:09  
3 22 Irvin Campbell 120 38     19:20 3 52:46 0:49 2 42:07 1:55:03  
4 32 Tony Contreras 132 38 7 20:04 1:33 5 54:34 0:56 3 42:21 1:59:31  
5 56 Matt Hamilton 166 36 6 20:03 2:47 8 56:18 1:29 5 47:50 2:08:28  
6 63 Travis Goulet 162 38 2 17:22 2:56 10 58:27 1:20 6 49:32 2:09:39  
7 71 David Muller 206 39 10 23:11 2:48 4 53:41 1:13 7 50:52 2:11:47  
8 87 Kristian Gilbert 158 36 8 20:26 2:07 6 55:46 1:59 8 52:57 2:15:16 2:00
9 93 Eric Bush 118 37 9 22:44 2:32 11 58:27 1:12 9 53:08 2:18:06  
10 120 Mark Greeff 163 38 5 19:20 2:54 7 55:56 1:16 10 1:10:12 2:29:40  
 
Top

Male 40 to 44

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 23 William Fry 153 43 1 14:53 1:55 4 53:57 0:57 3 43:40 1:55:24  
2 25 Robert Zamsky 277 44 6 19:10 1:47 1 52:55 1:11 1 41:35 1:56:40  
3 34 Steve Butler 119 43 2 17:45 2:14 5 54:40 0:48 4 44:43 2:00:10  
4 51 Alexander Reiss 223 44 7 20:08 4:29 3 53:55 2:17 5 46:05 2:06:57  
5 59 Will Hall 165 43 11 21:41 4:31 7 57:46 1:55 2 43:16 2:09:11  
6 62 Brian Stone 257 44 5 19:08 4:34 6 55:25 1:34 8 48:55 2:09:38  
7 64 Brian Helgemo 169 40 3 18:10 2:24 13 1:01:43 1:16 6 46:05 2:09:40  
8 70 John Boatright 111 41 8 20:18 2:43 2 53:14 1:04 7 47:52 2:11:14 6:00
9 80 Steven Almond 101 40 4 18:12 3:24 8 57:56   12 53:52 2:13:25  
10 88 Randall Master 196 42 9 20:23 3:21 11 59:40 2:35 9 49:39 2:15:40  
11 92 John Wright 275 41 10 21:12 3:11 12 1:00:53 2:08 10 50:12 2:17:38  
12 103 James Delossantos 142 40 12 22:32 3:06 10 59:17 1:07 11 53:15 2:21:18 2:00
13 125 Robert Germanovich 155 40 14 29:59 3:43 9 58:37 2:07 13 57:29 2:31:58  
14 137 Robert Loredo 189 44 13 27:08 3:32 14 1:09:52 2:17 14 1:06:39 2:49:30  
 
Top

Male 45 to 49

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 8 David Meier 199 48 1 16:19 2:08 2 49:40 0:58 1 36:17 1:45:24  
2 15 Chuck Moonen 203 49 7 18:32 1:45 1 48:44 0:53 5 41:52 1:51:49  
3 16 Sergio Yibirin 276 48 10 19:12 1:59 4 49:48 1:11 2 40:19 1:52:30  
4 18 Michael Kasper 598 46     18:52 5 51:34 1:42 4 41:11 1:53:20  
5 21 Grant Lempriere 186 48 2 16:42 1:51 3 49:42 1:07 8 45:16 1:54:40  
6 24 Andy Ritums 229 47 4 17:22 2:09 7 52:35 0:59 6 43:24 1:56:30  
7 28 David Homan 171 46 5 18:09 2:18 11 55:48 1:11 3 40:33 1:58:00  
8 31 Doug Monda 202 45 3 16:57 2:05 6 52:31 0:54 9 46:32 1:59:01  
9 52 Eric Brock 117 49 12 19:44 1:01:57     1:06 7 44:37 2:07:25  
10 61 Kip Koelsch 182 48 8 18:37 2:21 10 53:14 1:44 15 53:30 2:09:28  
11 74 Allen Jernigan 175 45 14 20:13 2:45 9 53:12 1:04 13 52:55 2:12:11 2:00
12 75 Andrew Tyack 263 48 9 18:44 2:22 18 1:00:28 1:27 11 49:41 2:12:45  
13 77 Sam Glass 159 46 16 20:19 2:28 15 59:13 1:41 10 49:31 2:13:15  
14 81 Michael Darda 138 47 6 18:32 2:44 8 52:53 1:43 17 55:36 2:13:29 2:00
15 85 Alan Corbett 134 45 17 20:50 3:02 13 58:26 1:37 12 50:25 2:14:22  
16 104 Todd Ritchie 228 47 18 23:36 3:13 14 59:06 1:59 14 53:29 2:21:24  
17 105 Roy MacPhail 195 46 13 19:50 2:13 12 58:02 1:51 20 59:45 2:21:43  
18 115 Jim Cassidy 122 47 15 20:14 3:40 19 1:01:53 1:47 19 58:08 2:25:44  
19 119 William Randolph 222 49 20 26:25 4:41 16 59:24 2:13 16 55:29 2:28:13  
20 122 Thomas Lamorte 185 45 19 25:02 3:37 17 1:00:12 1:09 21 1:01:12 2:31:14  
21 126 Michael Fracek 152 49 11 19:29 5:30 20 1:08:25 2:28 18 56:08 2:32:02  
 
Top

Male 50 to 54

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 6 Rob Kohnen 183 51 3 16:22 1:20 4 50:24 0:43 1 35:55 1:44:45  
2 10 Douglas Reznick 225 50 2 16:20 2:13 2 49:27 1:23 2 37:57 1:47:23  
3 12 Steve Helgemo 170 50     18:32 5 50:54 1:06 3 39:20 1:49:53  
4 14 Ray Thompson 259 54 4 17:45 2:15 3 50:15 1:37 4 39:39 1:51:32  
5 20 Brian Constantine 131 53     20:07 1 49:25   6 44:50 1:54:24  
6 37 Dr Jeffrey Driver 145 54 6 19:20 2:18 9 55:59 1:27 5 42:10 2:01:16  
7 44 Peter Boers 112 51 1 15:53 2:45 10 57:53   8 47:46 2:04:18  
8 58 Mark Lovrey 191 51 5 18:53 1:51 6 53:38 1:05 12 53:18 2:08:47  
9 79 Schack Von Rumohr 269 53 8 20:39 3:51 12 1:01:22 1:23 7 46:05 2:13:21  
10 86 Jamey Nix 208 52 9 23:19 2:20 8 55:18 2:19 10 51:51 2:15:09  
11 91 Tim Stanley 252 51 7 20:30 3:26 11 58:44 1:46 11 52:43 2:17:11  
12 98 Herman Kuhn 184 51     23:00 13 1:02:36 2:33 9 50:57 2:19:08  
13 99 Scott Plumb 216 54     23:25 7 53:49 1:45 13 1:00:15 2:19:14  
 
Top

Male 55 to 59

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 9 Steve Gallagher 154 58 1 14:07 2:17     51:31 1 39:25 1:47:21  
2 29 Wayne Mathe 197 55 3 16:49 2:05 1 50:53 1:04 4 47:10 1:58:03  
3 30 Jeffrey Smith 247 58 5 19:01 2:07 3 53:15 1:15 2 42:36 1:58:16  
4 43 Steve Atkins 103 58 2 15:58 3:28 4 53:40 2:20 5 48:13 2:03:41  
5 49 Peter Pate 212 59 8 22:12 3:56 2 52:22 2:12 3 45:30 2:06:14  
6 50 Mike Southwick 250 55 4 17:48 2:33 5 53:59 1:53 6 50:27 2:06:43  
7 83 Peter Bloom 110 58 6 19:36 2:52 7 57:48 2:02 7 51:34 2:13:53  
8 100 Ray Sola 249 57 7 21:23 2:59 6 57:12 1:06 8 56:46 2:19:29  
9 128 Julian Belisle 107 58 9 24:47 4:59 8 1:00:17 1:44 9 1:01:49 2:33:38  
 
Top

Male 60 to 64

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 19 David Hargreaves 167 62 1 16:21 2:02 1 49:52 0:50 1 44:33 1:53:39  
2 33 Ed Rymer 237 63 2 16:43 1:47 2 50:39 1:08 2 49:31 1:59:50  
3 54 Richard Klapheke 180 62 4 17:48 2:38 4 56:07 1:08 3 50:28 2:08:12  
4 108 Carl Lovetere 190 64 5 18:07 5:25 7 1:00:25 2:30 5 55:44 2:22:13  
5 109 Robert Dixon 519 63     23:26 3 54:37 1:49 7 1:02:50 2:22:44  
6 110 Paul Citrin 128 64 6 20:03 2:58 8 1:03:52 2:22 4 53:27 2:22:45  
7 117 Nick Westlake 272 62 3 17:42 2:53 6 59:24 1:58 8 1:04:55 2:26:53  
8 135 Jj Roberts 231 60 8 29:29 4:39 9 1:05:48 2:15 6 1:02:22 2:44:36  
9 136 Don Chinnici 126 62 7 22:42 4:56 5 59:13 3:51 9 1:14:45 2:45:30  
 
Top

Male 65 to 69

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 26 John Strait 258 68 1 16:51 2:38 1 50:43 0:52 1 45:39 1:56:45  
2 78 William Floyd 151 65     24:14 3 55:51 1:08 3 52:07 2:13:20  
3 82 Mark Simpson 244 65 2 23:53 3:04 2 53:02 1:47 2 51:58 2:13:46  
 
Top

Male 70 to 74

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 67 Richard Schmidt 238 72 1 19:03 3:45 1 53:53 2:15 1 51:50 2:10:47  
2 141 John Lockwood 187 71 3 32:09 1:12:59     3:48 2 1:20:30 3:09:29  
 
Top

Male 75 to 79

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 142 Dan Connolly 129 78 1 3:37:50   1 1:19:21 3:32 1 1:41:37 3:37:50  
 
Top

Female Winners

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 4 Kerry Simmons 242 48     14:23 1 48:53 0:47 2 39:11 1:43:15  
2 11 Rachel Chambers 125 42 1 15:52 1:33 2 51:07 0:36 1 36:43 1:47:52 2:00
3 27 Gineth Mendez-Yibirin 200 45     19:20 3 52:03   3 46:03 1:57:27  
 
Top

Female 25 to 29

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 36 Yova Borovska 113 29 1 19:25 1:48 1 52:43 0:54 1 45:33 2:00:24  
2 69 Amber Smith 246 28 2 20:10 2:19 2 1:01:11 0:32 2 46:50 2:11:04  
3 129 Tiffany Esser 148 27 3 25:05 2:43 3 1:09:36 1:10 3 56:07 2:34:43  
 
Top

Female 30 to 34

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 41 Tiffany Stevens 254 34 4 17:14 2:02 3 55:58 1:43 2 45:49 2:02:48  
2 53 Heather Hornstein 172 34 3 17:07 2:33 2 55:11 1:18 4 51:29 2:07:39  
3 55 Cara Wright 274 33 1 14:54 2:35 6 1:04:37 0:49 1 45:19 2:08:15  
4 96 Lindsay Ball 489 34 5 21:19 3:13 4 57:31 1:55 5 54:59 2:18:59  
5 97 Beth Kilgore 179 33 6 24:20 2:47 5 1:01:28 1:22 3 49:04 2:19:03  
6 130 Sarah Smith 248 34 7 24:51 4:09 7 1:08:39 2:14 6 56:04 2:35:59  
DQ DQ Kate MacNamara 194 33 2 16:34 2:14 1 53:32 1:38 DQ 37:34 1:51:34  
 
Top

Female 35 to 39

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 40 Adrienne Riedel 226 39     20:35 1 51:36 1:41 2 46:31 2:02:25 2:00
2 60 Caitlin Constantine 130 35 1 20:04 2:49 4 1:00:05 2:34 1 43:39 2:09:13  
3 72 Melissa Muller 205 37 2 20:55 2:30 3 58:55 1:06 3 48:33 2:12:02  
4 107 Laura Van Fleet 267 38     22:29 2 54:33 1:14 4 1:03:51 2:22:08  
 
Top

Female 40 to 44

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 35 Bridget Keller 178 44 1 13:14 2:33 2 55:07 1:23 2 47:58 2:00:17  
2 38 Ann Lopez 188 41 4 19:00 2:52 1 52:33 1:14 1 45:36 2:01:17  
3 73 Theresa Juliano 177 40 2 16:40 2:22 4 59:00 1:14 5 52:50 2:12:08  
4 76 Nicole Gorman 161 40 5 19:07 2:39 5 59:11 1:03 3 51:04 2:13:07  
5 90 Jennifer MacEdonia 193 44 3 18:38 3:22 7 59:49 1:48 6 53:26 2:17:05  
6 101 Julie Sakre 490 42 7 20:00 4:40 6 59:21 1:50 7 53:50 2:19:43  
7 102 Jennifer Flavin-Dempsey 150 43 9 24:16 3:07 3 56:22 1:58 9 55:19 2:21:04  
8 111 Stacy Pledger 492 42 6 19:10 4:17 9 1:03:10 2:08 8 54:28 2:23:14  
9 113 Jules Stewart 255 44 8 24:08 2:51 8 1:01:54 1:36 4 52:35 2:25:06 2:00
 
Top

Female 45 to 49

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 45 Sheryl Southwick 251 47 2 16:51 2:28 2 55:20 1:45 2 48:16 2:04:42  
2 65 Debbie Ozner-Anderson 211 48 3 17:03 2:39 1 55:07 0:54 5 54:44 2:10:30  
3 94 Tess Rosales 233 47 6 24:06 2:56 3 1:00:53 1:22 1 47:20 2:18:39 2:00
4 106 Holly Cassidy 123 46 1 15:58 3:48 6 1:06:28 1:07 4 54:35 2:21:58  
5 112 Dana Whiting 273 46     26:13 4 1:04:31 3:11 3 50:36 2:24:33  
6 123 Carrie McLaughlin 198 48 4 21:58 4:47 5 1:06:10 1:27 7 57:12 2:31:35  
7 127 Danielle Ritchie 227 45     24:57 8 1:08:51 1:58 6 57:11 2:32:58  
8 132 Sarah Russo 236 45 5 23:05 5:01 9 1:09:17 1:59 8 59:53 2:39:16  
9 134 Cheryl Rosenbaum 234 46 7 27:29 4:08 7 1:07:37 3:04 9 1:01:31 2:43:50  
 
Top

Female 50 to 54

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 39 Sheri Weinstein 270 50 1 16:42 1:37 1 54:01 1:11 1 45:45 2:01:18 2:00
2 48 Mary Plumb 215 53     20:21 2 55:22 0:50 5 49:17 2:05:52  
3 66 Susan Farhat 149 50 2 20:17 2:24 3 57:53 1:06 4 48:57 2:10:39  
4 89 Diana Shaheen 239 50 4 21:16 3:45 4 58:48 1:51 6 50:28 2:16:10  
5 114 Janet Knight 181 51 9 27:23 2:55 5 1:03:34 2:56 3 48:44 2:25:33  
6 116 Trish Dean 141 50 6 25:46 4:05 8 1:06:23 1:41 2 47:53 2:25:50  
7 124 Terri Driver 146 51 7 26:33 3:41 6 1:04:52 2:23 7 52:06 2:31:38 2:00
8 133 Myrna Starr 253 52 3 21:16 3:39 11 1:14:45 1:27 8 1:01:15 2:42:24  
9 138 Kathy Nix 207 50 5 23:08 3:48 9 1:07:42 2:13 10 1:13:16 2:50:09  
10 139 Diana Tischendorf 260 52 8 26:46 4:09 10 1:13:33 4:01 9 1:06:46 2:55:16  
11 140 Jan Cornelius 135 51 10 28:08 3:26 7 1:05:06 1:15 11 1:22:19 3:00:16  
 
Top

Female 55 to 59

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 95 Linda Hargreaves 168 57 1 15:27 2:58 1 1:00:25 1:28 1 58:23 2:18:42  
2 118 Pauline Gregory 164 55 2 21:25 2:28 3 1:01:09 1:22 3 1:01:27 2:27:52  
3 131 Eloise Gilbert 157 56 3 25:20 6:54 2 1:01:06 2:36 2 1:00:17 2:36:16  
 

Clydesdale - International Distance

Top

39 and Under

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 3 Joshua Rivera 230 35 1 23:04 3:17 1 1:04:25 2:02 1 1:10:01 2:44:51 2:00
 
Top

40 and Over

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 1 James Preston 219 42 2 23:32 3:05 1 52:26 0:54 1 55:38 2:15:36  
2 2 Kevin Shamonsky 240 40 1 21:25 2:20 2 53:39 1:40 2 59:12 2:20:18 2:00
 

Male Relay - International Distance

Top

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 1 Ryder Bikes 455 34 1 16:38 1:14 2 46:55 0:24 1 41:28 1:46:40  
2 2 Vet's Rock 464 66 2 20:52 1:21 1 21:51 40:37 2 41:36 2:06:18  
 

Female Relay - International Dis.

Top

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 1 GO Ryder 461 42 1 17:01 1:10 2 54:06 0:28 1 46:41 1:59:28  
2 2 Team Superfit Gym 458 30 2 18:49 1:22 1 47:49 16:18 2 52:55 2:17:14  
3 3 Longboat Moms 448 47 3 25:40 1:51 3 58:18 0:22 3 1:09:15 2:35:29  
 

Coed Relay - International Distance

Top

  Overall   ------- Swim ------- TR 1 ------- Bike ------- TR 2 ------- Run ------- Total  
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Penalty
1 1 Your Fitness Instructor 466 33 1 16:22 1:12 1 7:12 47:13 1 49:35 2:01:35  
2 2 LKLambes 453 60 2 20:11 1:35 2 53:21 0:39 3 1:00:06 2:15:54  
3 3 Beau Baywood 451 28 3 20:28 4:47 3 1:12:06 0:26 2 55:52 2:33:41