Men: Top Finishers 0- 0 1-11 12-14 15-17 18-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79
Women: Top Finishers 0- 0 1-11 12-14 15-17 18-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79

FishStock 5k Run/Walk

Top

Male Overall Winner

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Tri Thornhill Winter Haven FL 669 46 1 17:12.32 5:33/M
Top

Female Overall Winner

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Julie Kersey Deland FL 683 38 11 19:51.44 6:25/M
Top

Please See Timer

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Unknown Partic. 661 661 112 26:33.02 8:38/M
2 Unknown Partic. 285 285 434 48:36.15 15:46/M
Top

Female 0 and under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mary Helen Kamees Daytona Beach FL 208 0 425 46:37.96 15:08/M
Top

Male 11 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Asher Ravede Ormond Beach FL 318 10 20 20:46.19 6:42/M
2 Spencer Richter Deltona FL 325 11 48 23:09.73 7:28/M
3 Johnathan Hanson Deland FL 169 11 77 24:46.97 8:02/M
4 Dylan Durham Deltona FL 116 10 81 25:19.78 8:12/M
5 Max Lacava Hawthorne FL 230 11 170 28:28.79 9:15/M
6 Tyler Hodges New Smyrna Beach FL 190 9 194 29:08.20 9:26/M
7 Carson Linker Edgewater FL 239 11 221 30:11.54 9:45/M
8 Mayson Gilbert Hawthorne FL 151 9 243 31:23.59 10:13/M
9 Peyton Senez Deland FL 706 8 298 35:03.34 11:21/M
10 Logan Brown Daytona Beach FL 651 8 309 35:26.53 11:28/M
11 Zane Hair Deltona FL 161 11 336 36:50.02 11:53/M
12 Garyth Ventura New Smyrna Beach FL 386 9 391 41:11.58 13:34/M
13 Jackson Bainbridge Titusville FL 10 10 412 45:11.32 14:39/M
14 Bobby Brown Oviedo FL 635 11 459 52:33.34 17:12/M
15 Gavin Pritzkau Winter Garden FL 307 4 470 57:17.04 18:40/M
Top

Female 1 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Samantha Weiner Maitland FL 409 10 94 25:46.28 8:20/M
2 Cecelia Schricker Deltona FL 708 11 111 26:30.71 8:34/M
3 Kamryn Ballard Apopka FL 609 9 127 27:04.78 8:45/M
4 Dylan Fitsimones Winter Park FL 670 11 229 30:41.80 9:58/M
5 Avery Jones Deltona FL 630 8 233 30:52.19 9:58/M
6 Kaelynn Hawk Mims FL 177 8 244 31:24.05 10:12/M
7 Ashley Shannon Sanfrod FL 659 11 252 31:31.07 10:14/M
8 Avery Shuler New Smyrna Beach FL 347 11 293 34:46.20 11:21/M
9 Peyton Weaver Knoxville TN 406 9 325 36:12.05 11:47/M
10 Ashlee Weaver Knoxville TN 404 7 331 36:37.80 11:55/M
11 Brydie Monaghan Miami FL 605 8 341 37:05.70 12:01/M
12 Olivia Tomlinson Ormond Beach FL 666 7 385 40:47.09 13:12/M
13 Megan Davis Edgewater FL 98 10 387 41:04.40 13:27/M
14 Savannah Stevens Zephyrhills FL 701 10 445 49:47.11 16:21/M
Top

Male 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Marshall Copeland Longwood FL 83 14 28 21:23.99 6:56/M
2 Colby Knipe Oviedo FL 647 13 49 23:11.99 7:35/M
Top

Female 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sara Mott Deland FL 607 14 19 20:43.33 6:42/M
2 Julia Weiner Maitland FL 408 13 31 22:05.78 7:08/M
3 Taylor Hibel Port Orange FL 184 14 59 23:54.47 7:43/M
4 Courtney Mowery Edgewater FL 664 13 181 28:51.04 9:19/M
5 Summer Ward Port Orange FL 400 12 183 28:51.78 9:23/M
6 Karly Knipe Oviedo FL 648 12 239 31:10.23 10:10/M
7 Maggi Pritzkau Winter Garden FL 309 12 248 31:26.79 10:13/M
8 Graci Jo Pritzkau Winter Garden FL 308 13 267 33:13.82 10:54/M
9 Alizabeth Bukunus Clermont FL 45 13 398 42:11.73 13:45/M
10 Charlotte Copeland Longwood FL 81 12 447 50:17.69 16:26/M
11 Anna Carson Longwood FL 60 14 463 53:38.03 17:31/M
Top

Male 15 to 17

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Garrett Conner Winter Garden FL 436 16 83 25:21.79 8:15/M
2 Taylor Harvey Edgewater FL 175 16 108 26:28.34 8:36/M
3 Christopher Congdon Haines City FL 75 16 240 31:11.93 10:08/M
4 Jakob Bukunus Clermont FL 47 15 261 32:43.99 10:42/M
5 Garrett Carson Longwood FL 61 15 462 53:35.49 17:31/M
Top

Female 15 to 17

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Annmarie Gavilanes Port Orange FL 144 16 169 28:28.02 9:19/M
2 Kari Pansler Bartow FL 291 15 177 28:36.60 9:16/M
3 Kayla Miller Orange City FL 263 16 416 45:46.10 14:53/M
Top

Male 18 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Todd Thomas New Smyrna Beach FL 374 27 4 18:37.39 6:01/M
2 Michael Hall Camden SC 162 28 17 20:28.48 6:37/M
3 Jeremy Calvano Daytona Beach FL 57 26 27 21:18.06 6:53/M
4 Benjamin Mollenhour Orlando FL 269 29 44 22:49.67 7:24/M
5 Paul Noyes Port Orange FL 286 26 57 23:45.68 7:40/M
6 Stanton Porter Bogart GA 303 29 73 24:40.15 8:00/M
7 Ricardo Shelton Edgewater FL 622 29 74 24:46.45 8:03/M
8 Chris Revell Oviedo FL 646 24 89 25:35.59 8:22/M
9 Chris Gonzalez Ormond Beach FL 154 26 100 26:12.93 8:31/M
10 Nicholas Arenas Deltona FL 4 18 102 26:14.97 8:34/M
11 Daniel Bukunus Clermont FL 46 24 158 28:12.63 9:14/M
12 Christopher Chesebro Edgewater FL 66 25 199 29:17.33 9:35/M
13 Casey Cotton Ormond Beach FL 87 26 205 29:29.39 9:41/M
14 John Windes Suwanee GA 418 28 237 31:04.37 10:15/M
15 Cory O'Connor Daytona Beach FL 288 26 263 32:52.44 10:41/M
16 Travis Tucker Washington DC 384 29 276 33:47.31 11:03/M
17 Zach Daniel Sanford FL 92 29 283 34:15.79 11:13/M
18 Andrew Bauman Port Orange FL 611 29 290 34:28.66 11:15/M
19 Andrew Duncan Clinton TN 113 28 328 36:29.86 11:55/M
20 Billy Geno New Smyrna Beach FL 621 29 349 37:40.22 12:13/M
21 Matt Yeisley Deltona FL 423 20 440 49:22.29 16:06/M
22 Elijah Wekony Deltona FL 410 27 457 52:14.48 17:06/M
23 David Norvell New Smyrna Beach FL 688 23 466 56:12.87 18:16/M
24 Kevin King Orlando FL 219 29 480 59:09.90 19:19/M
Top

Female 18 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kathryn Rush Little Falls MN 331 26 21 20:57.32 6:46/M
2 Stefanie Shimansky Winter Springs FL 346 25 29 21:35.06 6:58/M
3 Ashley Young 662 28 33 22:10.01 7:10/M
4 Britt Knipe Oviedo FL 642 24 71 24:34.66 8:02/M
5 Megan White New Smyrna Beach FL 413 27 78 25:08.18 8:10/M
6 Hannah Hewitt Longwood FL 640 21 86 25:29.25 8:16/M
7 Amanda L Maudlin Ormond Beach FL 612 26 87 25:33.82 8:16/M
8 Noelle Miller Enterprise FL 267 29 96 25:47.87 8:22/M
9 Shelby Tucker Washington DC 383 28 114 26:48.66 8:46/M
10 Ariel Chivers Edgewater FL 67 19 117 26:50.31 8:48/M
11 Aleesha Denning Ormond Beach FL 103 27 121 26:57.33 8:43/M
12 Taylor Kennedy Metter GA 216 27 125 27:04.65 8:53/M
13 Laura Anne Kirkland Eustis FL 223 22 144 27:37.91 9:04/M
14 Ashley Bartz Sanford FL 18 28 157 28:11.15 9:05/M
15 Jessica Searcy Port Orange FL 614 29 175 28:34.99 9:18/M
16 Mikaela Ham Ormond Beach FL 164 20 179 28:44.21 9:17/M
17 Stacey Zbiciak Ormond Beach FL 431 25 180 28:46.79 9:18/M
18 Celina Ingargiola Orlando FL 694 23 204 29:26.55 9:36/M
19 Maggie Gavilanes Ponce Inlet FL 148 25 207 29:29.57 9:39/M
20 Kayla McGowan Edgewater FL 257 23 213 29:50.08 9:46/M
21 Alex Cotton Ormond Beach FL 86 26 228 30:32.48 10:01/M
22 Jeannette Gavilanes Port Orange FL 146 27 232 30:51.03 10:05/M
23 Jill Mongato Atlanta GA 271 27 238 31:05.71 10:15/M
24 Alissa Mongato Palm Coast FL 270 25 246 31:24.13 10:21/M
25 Jenny Knipe Oviedo FL 643 22 259 32:32.72 10:37/M
26 Caitlyn Zang Daytona Beach FL 429 29 268 33:16.55 10:49/M
27 Katie Ferguson Lake Mary FL 130 25 270 33:18.20 10:54/M
28 Megan Duncan Clinton TN 114 27 277 33:51.68 11:03/M
29 Danielle Gonzalez Ormond Beach FL 155 28 279 33:56.43 11:09/M
30 Sarah Bauman Port Orange FL 610 27 287 34:27.31 11:15/M
31 Yetunde Sokunbi Daytona Beach FL 359 28 289 34:27.90 11:12/M
32 Lexxie Ehrenkaufer Edgewater FL 623 24 297 34:51.84 11:25/M
33 Kelly Borich New Smyrna Beach FL 32 29 333 36:38.80 11:52/M
34 Taylor Langston Osteen FL 231 28 344 37:18.53 12:17/M
35 Carlie Boyle Port Orange FL 39 20 355 38:01.50 12:22/M
36 Paige Vogt Geneva FL 619 22 362 38:52.19 12:47/M
37 Kelly Vogt Geneva FL 393 20 373 39:52.78 13:06/M
38 Stephanie Hall Deltona FL 654 22 400 42:22.96 13:50/M
39 Kylie Schulz Port Orange FL 342 25 418 46:01.67 14:57/M
40 Ashley Burroughs Deltona FL 54 18 441 49:22.87 16:06/M
41 Molly Smith New Smyrna Beach FL 354 21 451 51:16.34 16:42/M
42 Haleigh Hilton New Smyrna Beach FL 186 24 455 51:28.75 16:46/M
43 Kristen Wekony Deltona FL 411 25 456 52:13.93 17:06/M
44 Brie Pimental Edgewater FL 302 20 465 54:44.08 17:48/M
45 Austyn Korpi Deltona FL 228 25 468 56:30.37 18:29/M
46 Alecia Arelt Port Orange FL 3 25 474 58:00.46 18:49/M
47 Megan Williams St Augustine FL 417 29 482 1:00:10.39 19:25/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Brian Sharbono Deland FL 344 32 3 17:46.08 5:44/M
2 Josh Tomlinson Ormond Beach FL 377 33 6 18:56.41 6:07/M
3 James Spears Grand Island FL 360 34 9 19:46.09 6:23/M
4 Drew Brown Edgewater FL 44 30 38 22:22.19 7:14/M
5 Brian Blouin New Smyrna Beach FL 29 30 43 22:48.78 7:22/M
6 Philip Bies Sneads Ferry NC 702 31 54 23:30.95 7:41/M
7 Scott Duchesne Gastonia NC 112 34 72 24:36.88 7:58/M
8 Andrew Nawrocki Daytona Beach FL 280 33 137 27:26.43 8:56/M
9 Michael Torres Edgewater FL 656 30 141 27:32.36 8:55/M
10 Beau Kirkland Eustis FL 222 31 285 34:23.64 11:15/M
11 Kevin Jones Deltona FL 629 31 302 35:09.14 11:31/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Maggie Nugent Hudson NH 675 31 46 23:04.34 7:29/M
2 Kristin Daniel Sanford FL 91 33 62 24:00.26 7:45/M
3 Rosanne Leger Daytona Beach FL 233 33 64 24:05.12 7:51/M
4 Jaqualine Fort New Smyrna Beach FL 133 30 82 25:21.16 8:14/M
5 Elizabeth Senez Deland FL 705 32 88 25:34.44 8:18/M
6 Lauren Krieble Daytona Beach FL 229 31 110 26:30.02 8:38/M
7 Erin Miller Orlando FL 262 31 120 26:57.28 8:45/M
8 Scottie Davis Pulaski GA 99 31 124 27:04.61 8:53/M
9 Seleta Collins Metter GA 73 33 128 27:05.87 8:53/M
10 Charlene Lister Edgewater FL 242 33 131 27:08.48 9:02/M
11 Sheena Zawacki Daytona Beach FL 430 30 146 27:40.80 8:57/M
12 Alexis Jetton Edgewater FL 203 30 165 28:24.21 9:12/M
13 Carey Brown Edgewater FL 43 34 182 28:51.42 9:23/M
14 Kristin Hendricks Lake Mary FL 181 32 206 29:29.43 9:50/M
15 Krista Robison Ormond Beach FL 328 33 224 30:26.24 9:53/M
16 Julie Murray Deland FL 704 34 225 30:26.89 9:52/M
17 Julie Robison Nashville TN 327 33 226 30:27.06 9:53/M
18 Heather Rybak Sunrise FL 333 33 250 31:28.54 10:12/M
19 Rachel Spencer Port Orange FL 361 31 251 31:28.77 10:12/M
20 Jennifer Faison Port Orange FL 125 33 264 32:55.21 10:46/M
21 Christine Borja Daytona Beach FL 33 31 265 32:55.43 10:46/M
22 Teresa Hodges New Smyrna Beach FL 189 34 288 34:27.76 11:10/M
23 Ashley Ballinger Eustis FL 14 32 304 35:17.03 11:38/M
24 Jessica Yelvington New Smyrna Beach FL 425 32 316 35:50.90 11:42/M
25 Ana McGlohorn Leesburg FL 256 34 317 35:51.08 11:35/M
26 Melissa Miller Jacksonville FL 265 30 323 36:04.39 11:50/M
27 Sarah Duncan Clinton TN 115 30 329 36:29.93 11:55/M
28 Christi Carr New Smyrna Beach FL 617 31 348 37:40.21 12:13/M
29 Tina Van Schaik Deltona FL 385 33 379 40:22.34 13:10/M
30 Katiuska Aguilar Edgewater FL 655 30 381 40:25.88 13:05/M
31 Rebecca Barnes Deland FL 17 32 382 40:30.99 13:07/M
32 Shyvonkia Tomlinson Ormond Beach FL 378 32 386 40:54.55 13:15/M
33 Sarah Boyd New Smyrna Beach FL 38 33 392 41:11.94 13:34/M
34 Melissa Renz Port Orange FL 322 30 407 44:03.30 14:23/M
35 Barbie Coon Ormond Beach FL 80 31 422 46:29.56 15:12/M
36 Cassie Jones Ormond Beach FL 206 30 427 47:42.42 15:34/M
37 Catherine Stevens Zephyrhills FL 366 34 446 49:54.58 16:23/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Joe Ventura Ormond Beach FL 387 37 5 18:43.58 6:03/M
2 Marcos Serrat Huntington WV 677 38 25 21:15.18 6:52/M
3 Joseph Yelvington New Smyrna Beach FL 426 37 30 21:43.83 7:03/M
4 Clinton Magnuson Windermere FL 690 37 42 22:40.25 7:20/M
5 Daniel Price Hawthorne FL 306 39 163 28:20.16 9:13/M
6 Nick Nugent Lakeland FL 676 35 167 28:25.70 9:12/M
7 Chad Hendricks Lake Mary FL 180 38 171 28:31.94 9:32/M
8 Rick Smith Leesburg FL 355 38 200 29:19.13 9:29/M
9 Sylvan McElroy New Smyrna Beach FL 434 37 211 29:38.33 9:50/M
10 Nick Ventura New Smyrna Beach FL 392 36 231 30:50.78 10:13/M
11 Michael Pritzkau Winter Garden FL 310 39 249 31:27.67 10:13/M
12 John Kittell Jacksonville FL 225 37 269 33:17.03 10:49/M
13 Matthew Hodges New Smyrna Beach FL 188 37 299 35:04.49 11:22/M
14 Clint Hayworth South Daytona FL 178 39 397 42:09.92 13:45/M
15 Rob Zakrzewski South Daytona FL 428 39 408 44:03.96 14:23/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Naomi Ventura Ormond Beach FL 391 37 18 20:32.95 6:38/M
2 Jennifer Lockrem Deland FL 244 38 26 21:17.02 6:53/M
3 Jenny Enslin Port Orange FL 123 38 34 22:13.26 7:10/M
4 Jennifer McElroy New Smyrna Beach FL 450 39 39 22:22.77 7:14/M
5 Katy Cook Lake Mary FL 79 36 52 23:25.14 7:34/M
6 Tasha Cameron Port Orange FL 58 39 68 24:23.73 7:55/M
7 Olivia Herrera Mount Dora FL 182 35 91 25:36.65 8:18/M
8 Karen Hanson Deland FL 170 36 99 26:06.78 8:28/M
9 Jill Piazza Ormond Beach FL 300 38 106 26:23.90 8:35/M
10 Michelle Reynolds Edgewater FL 324 38 109 26:29.04 8:36/M
11 Patricia Maldonado Port Orange FL 247 35 123 27:04.33 8:47/M
12 Jennifer Laprade New Smyrna Beach FL 628 38 168 28:27.28 9:12/M
13 Erin Haynes Orlando FL 684 36 191 29:03.07 9:26/M
14 Nicole Shuler New Smyrna Beach FL 348 36 201 29:20.36 9:36/M
15 Nicole Monaghan Miami FL 606 35 230 30:43.06 10:00/M
16 Barbara Hawk Mims FL 176 38 247 31:24.78 10:12/M
17 Andrea Beesley Hawthorne FL 23 39 300 35:04.81 11:24/M
18 Jessica Scheer New Smyrna Beach FL 339 38 308 35:21.74 11:27/M
19 Elan Kaney Ormond Beach FL 209 39 319 35:51.86 11:42/M
20 Lori Connors Port Orange FL 77 37 326 36:15.14 11:49/M
21 Jessica Gerhardt Port Orange FL 150 36 334 36:39.53 11:52/M
22 Kate Bender New Smyrna Beach FL 24 37 340 37:01.80 12:03/M
23 Susan Hively Daytona Beach FL 187 38 345 37:22.51 12:06/M
24 Caroline Haney-Weaver Knoxville TN 168 39 354 38:01.44 12:22/M
25 Stacy Smith Edgewater FL 356 36 376 40:09.73 13:06/M
26 Suzanne Eichler Port Orange FL 120 39 389 41:10.72 13:29/M
27 Stacy King Orlando FL 221 36 479 59:09.65 19:19/M
28 Lindsay Ventura New Smyrna Beach FL 389 36 481 59:17.59 19:25/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Josh Ebert Deland FL 119 41 10 19:48.59 6:24/M
2 Jimmy Wyatt Edgewater FL 421 44 13 20:07.56 6:31/M
3 Shawn Morin New Smyrna Beach FL 601 44 53 23:26.13 7:35/M
4 Craig Radzak Orange City FL 313 44 55 23:35.88 7:38/M
5 Bobby Moore Leesburg FL 274 43 65 24:07.37 7:48/M
6 Doug Weiner Maitland FL 407 44 93 25:45.81 8:20/M
7 Alexander Pandelos South Daytona FL 290 42 138 27:29.38 9:03/M
8 Jeff Kammerer Port Orange FL 667 43 140 27:31.54 8:57/M
9 James Stimson New Smyrna Beach FL 367 44 145 27:38.24 8:58/M
10 Ian Ratliff New Smyrna Beach FL 685 44 151 28:01.16 9:05/M
11 Steven Martinez Mount Dora FL 251 43 173 28:32.68 9:15/M
12 Daryl Tol Deland FL 375 41 189 29:01.89 9:26/M
13 Greg Allen Nsb FL 686 44 266 33:11.23 10:57/M
14 Ryan Shuler New Smyrna Beach FL 349 40 294 34:46.74 11:22/M
15 Doug McGuire Orlando FL 603 41 321 35:53.92 11:46/M
16 Byron Faudie Tavares FL 625 42 322 36:00.08 11:43/M
17 Adam Waters Orlando FL 402 40 324 36:11.58 11:49/M
18 Michael Weaver Knoxville TN 405 40 332 36:38.13 11:55/M
19 David Joniec New Smyrna Beach FL 633 42 374 39:53.40 13:07/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Christine Atkinson Edgewater FL 6 41 115 26:49.55 8:42/M
2 Tara Boujoulian South Daytona FL 34 41 126 27:04.72 8:45/M
3 Laura Fitzgerald Lake Mary FL 674 41 136 27:23.29 8:52/M
4 Cynthia Lindsey Edgewater FL 237 40 152 28:04.28 9:05/M
5 Kimberly Walsh Port Orange FL 398 43 153 28:04.76 9:05/M
6 Mica Cyrus Ormond Beach FL 620 40 161 28:19.21 9:12/M
7 Christy Cianciarulo Port Orange FL 70 43 166 28:25.33 9:13/M
8 Patricia Morales Ormond Beach FL 682 40 174 28:33.32 9:18/M
9 Lisa Ward Port Orange FL 399 40 184 28:52.60 9:23/M
10 Tom Mowery Edgewater FL 668 43 217 30:04.26 9:43/M
11 Mellissa Anne Waters Orlando FL 403 40 241 31:18.62 10:15/M
12 Gina Goldner New Smyrna Beach FL 707 42 258 32:30.41 10:30/M
13 Jennifer Gorman Port Orange FL 156 41 274 33:36.01 10:58/M
14 Lori Rees South Daytona FL 321 42 318 35:51.52 11:44/M
15 Claudia Supplee New Smyrna Beach FL 371 44 320 35:52.11 11:45/M
16 Kristine Dietrich Daytona FL 636 42 327 36:28.44 11:48/M
17 Sara Mowery Edgewater FL 665 40 330 36:32.37 11:48/M
18 Shellee Yaggie Port Orange FL 422 43 338 36:54.86 12:01/M
19 Alicia Smyth Port Orange FL 358 41 346 37:30.03 12:11/M
20 Sharon Nobles Leesburg FL 284 41 360 38:37.93 12:29/M
21 Jean Ann Bowman Port Orange FL 36 40 364 38:59.24 12:44/M
22 Holly Diaz New Smyrna Beach FL 105 40 377 40:11.43 13:06/M
23 Liz Sterthaus Edgewater FL 365 43 390 41:11.43 13:29/M
24 Nissa Miller Orange City FL 266 41 420 46:15.27 15:03/M
25 Cheryl Pawlak Eustis FL 293 40 432 48:29.60 15:51/M
26 Rhonda Monti Orange City FL 272 41 435 48:36.57 15:46/M
27 Sandra Raborn Deland FL 312 42 436 48:37.00 15:47/M
28 Tina Phinney New Smyrna Beach FL 299 42 444 49:39.60 16:10/M
29 Juliet Brown Oviedo FL 634 44 458 52:32.31 17:12/M
30 Robin Pritzkau Winter Garden FL 311 43 469 56:33.85 18:25/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mickey Moore Tallahassee FL 275 45 2 17:31.51 5:40/M
2 James Huff New Smyrna Beach FL 193 46 8 19:20.18 6:15/M
3 Matthew Banker Ormond Beach FL 16 48 12 19:57.33 6:27/M
4 Jim Ravede Ormond Beach FL 319 48 24 21:14.86 6:52/M
5 Greg Boyle Port Orange FL 41 45 35 22:14.05 7:11/M
6 Julius Dayandante Ormond Beach FL 100 45 37 22:21.51 7:14/M
7 Jeff Knipe Oviedo FL 645 49 40 22:23.36 7:18/M
8 Todd Stoner Ormond Beach FL 370 48 47 23:09.64 7:29/M
9 Robbie Kerns Port Orange FL 217 46 76 24:46.77 8:02/M
10 Ray Jarrett New Smyrna FL 202 47 97 25:55.03 8:23/M
11 Mcnerney Mark Edgewater FL 248 45 101 26:13.08 8:35/M
12 Robert Schricker Deltona FL 709 49 142 27:32.79 8:54/M
13 Chris Waterman Rockledge FL 401 48 150 27:56.90 9:05/M
14 Karl Pansler Bartow FL 292 47 176 28:35.94 9:16/M
15 David Poulin New Smyrna FL 304 49 188 28:57.65 9:33/M
16 Tim Beyrle New Smyrna Beach FL 27 49 198 29:15.13 9:29/M
17 Stephen Cole Palm Coast FL 72 46 216 30:03.25 9:44/M
18 Jim Caw Frederick MD 671 47 218 30:06.19 9:48/M
19 Joseph Barbone Ormond Beach FL 627 47 220 30:09.76 9:53/M
20 Sam Jones Ft Myers FL 207 46 262 32:45.01 10:38/M
21 Miles Gathright New Smyrna Beach FL 143 48 305 35:18.11 11:30/M
22 Dwayne Reynolds Edgewater FL 323 47 313 35:31.20 11:31/M
23 Matt Skowronski Ormond Beach FL 641 46 356 38:02.71 12:25/M
24 Garrett Durham Deltona FL 117 47 370 39:28.23 12:44/M
25 Chris Davenport Port Orange FL 93 46 452 51:25.88 16:42/M
26 Michael Town Port Orange FL 381 46 475 58:04.32 18:55/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Maureen Manning-Legros Brentwood TN 703 47 14 20:09.27 6:31/M
2 Kirsten Mitchell Palm Coast FL 268 46 66 24:13.22 7:50/M
3 Debbie Knipe Oviedo FL 644 49 90 25:36.52 8:22/M
4 Leanne Agurkis Deland FL 672 48 129 27:05.99 8:50/M
5 Renee Stimson New Smyrna Beach FL 368 49 186 28:54.80 9:23/M
6 Sheri-Ann Bates Edgewater FL 20 48 195 29:09.10 9:24/M
7 Jae Hilgers Port Orange FL 185 47 196 29:12.10 9:29/M
8 Cyndi Cole Palm Coast FL 679 46 214 30:01.24 9:44/M
9 Pauline Linker Edgewater FL 241 46 222 30:11.54 9:45/M
10 Theresa Maes Port Orange FL 246 45 235 30:54.66 10:01/M
11 Linda Ryan Deland FL 332 47 271 33:20.01 10:55/M
12 Kim Bulger Port Orange FL 50 45 281 34:02.03 11:02/M
13 Kim Wright South Daytona FL 419 45 292 34:35.85 11:18/M
14 Tammy Ross Ormond Beach FL 329 49 347 37:37.79 12:20/M
15 Robin Bukunus Clermont FL 49 46 351 37:52.74 12:20/M
16 Shalene Hall Deltona FL 653 48 361 38:43.89 12:39/M
17 Shannon Arenas Deltona FL 5 45 363 38:59.13 12:40/M
18 Kathleen Jacobs Daytona Beach FL 201 45 365 39:03.95 12:42/M
19 Pamela McNamee New Smyrna Beach FL 260 49 369 39:24.43 12:49/M
20 Laurie King New Smyrna Beach FL 220 48 378 40:17.59 13:09/M
21 Darlene Byars NW Smyrna Beach FL 638 47 401 42:32.81 13:55/M
22 Grace Zenobi New Smyrna FL 432 48 404 43:11.56 14:02/M
23 Stacy Pixley Wilbur By The Sea FL 691 48 421 46:22.40 15:01/M
24 Tommey Brady Lake Mary FL 631 48 424 46:37.10 15:07/M
25 Kim Rash New Smyrna Beach FL 317 48 433 48:35.52 15:57/M
26 Kimberly Shelton Edgewater FL 345 45 443 49:36.39 16:09/M
27 Angel Carson Longwood FL 59 46 448 50:18.18 16:26/M
28 Joliene Smith New Smyrna Beach FL 353 49 453 51:28.30 16:46/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 John Dodd Ormond Beach FL 108 50 7 18:58.44 6:08/M
2 Ken Klein Ormond Beach FL 226 52 15 20:16.00 6:33/M
3 Michael McNerney Edgewater FL 261 50 22 20:58.44 6:47/M
4 Russell Bates Edgewater FL 19 51 23 21:09.60 6:49/M
5 Mark Hamlin Tampa FL 167 50 61 23:56.45 7:45/M
6 Dean Hewitt Longwood FL 639 54 80 25:13.01 8:11/M
7 Dean Burnett Medina OH 53 51 95 25:46.95 8:23/M
8 Chris Bainbridge Titusville FL 9 52 105 26:22.51 8:35/M
9 David Norvell Nsb FL 689 51 113 26:34.48 8:42/M
10 Kevin Copeland Longwood FL 82 54 122 27:00.45 8:47/M
11 David Seilkop Deland FL 343 53 135 27:22.70 8:56/M
12 Scott Salyers Palmetto Bay FL 624 51 148 27:51.00 9:06/M
13 Dan Hardaway Maitland FL 172 54 154 28:06.12 9:11/M
14 Jeff Ferguson Lake Mary FL 129 54 178 28:41.82 9:24/M
15 John Beni Titusville FL 25 51 187 28:56.85 9:34/M
16 Roy Filippucci Ocoee FL 132 52 192 29:03.53 9:32/M
17 David Lesiuk Fairfax Station VA 234 53 227 30:28.16 10:15/M
18 Keith Carson Longwood FL 62 53 295 34:48.93 11:27/M
19 Greg Fields Deland FL 131 53 303 35:09.95 11:26/M
20 Mark Gable Tampa FL 138 52 335 36:49.91 11:58/M
21 Ethan Linker Edgewater FL 240 50 342 37:11.98 12:09/M
22 Bob Stengel New Smyrna Beach FL 604 53 353 38:00.46 12:26/M
23 Brian McNamee New Smyrna Beach FL 259 52 368 39:24.07 12:49/M
24 Peter Bukunus Clermont FL 48 54 406 43:50.98 14:16/M
25 Darrell Congdon Haines City FL 76 50 430 48:23.54 15:41/M
26 Thomas Doyle Lake Mary FL 110 53 438 49:11.71 16:07/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Patty Fennely Ormond Beach FL 681 51 60 23:55.06 7:47/M
2 Sue Beyrle New Smyrna Beach FL 26 51 63 24:00.85 7:47/M
3 Suzie Babcock Orange City FL 8 51 79 25:09.03 8:08/M
4 Janet Berner Merritt Island FL 678 54 92 25:40.93 8:27/M
5 Denise Toland New Smyrna Beach FL 376 54 104 26:20.74 8:40/M
6 Mary Dier Daytona Beach FL 106 53 139 27:30.04 8:55/M
7 Kim Kehoe New Smyrna Beach FL 213 52 190 29:01.92 9:24/M
8 Sandy Radzak Orange City FL 314 51 202 29:23.62 9:30/M
9 Michaele Ruffner Youngstown OH 330 51 203 29:26.47 9:33/M
10 Janet Gavilanes Ponce Inlet FL 145 52 234 30:54.07 10:05/M
11 Darlene Shuman Tampa FL 350 52 273 33:30.25 10:55/M
12 Dawn Christian Deltona FL 69 52 280 33:58.30 11:03/M
13 Francine Guillemette Deland FL 159 50 282 34:03.79 11:04/M
14 Robyn Towner 258 54 284 34:23.61 11:18/M
15 Tammy Cote New Smyrna FL 85 50 314 35:42.55 11:48/M
16 Kathleen Ramsey Winter Springs FL 315 51 315 35:49.06 11:45/M
17 Teresa Vogt Geneva FL 395 53 337 36:54.17 12:09/M
18 Pam Giese Port Orange FL 695 51 372 39:32.27 12:59/M
19 Joyce Beasley Pierson FL 22 52 380 40:24.59 13:18/M
20 Teresa Lister Edgewater FL 243 54 383 40:37.09 13:20/M
21 Barbara Hayes Orange City FL 632 54 388 41:04.56 13:25/M
22 Edel Whitworth New Smyrna Beach FL 414 51 395 41:34.84 13:40/M
23 Barbara Carte Deltona FL 63 50 399 42:22.83 13:52/M
24 Penny Williams Port Orange FL 649 50 403 43:02.03 14:02/M
25 Roberta Olson Deland FL 289 51 409 44:05.64 14:29/M
26 Janet Bainbridge Titusville FL 11 50 413 45:41.24 14:49/M
27 Kim Davies Ormond Beach FL 97 50 426 47:41.03 15:34/M
28 Sandy Sage Broomall PA 334 52 429 48:23.46 15:41/M
29 Lois Zluchowski Green Cove Springs FL 626 54 431 48:28.34 15:51/M
30 Diane Doyle Lake Mary FL 109 50 437 49:10.57 16:07/M
31 Mary Davenport Port Orange FL 94 52 478 58:14.19 18:53/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Tom Lamborn Sanford FL 637 57 32 22:09.59 7:11/M
2 Mike Bitting New Smyrna Beach FL 28 57 50 23:17.99 7:32/M
3 Craig Neeb Ormond Beach FL 281 55 56 23:36.39 7:38/M
4 Paul Vogt Geneva FL 394 55 69 24:25.96 7:55/M
5 Steve Guillemette Deland FL 160 59 75 24:46.69 8:01/M
6 Kris Lind Palm Coast FL 236 59 85 25:25.58 8:14/M
7 Scott Foster Port Orange FL 134 57 103 26:15.99 8:32/M
8 Eric Horst Sanford FL 192 56 118 26:52.02 8:42/M
9 Duane Allen Lake Helen FL 2 59 119 26:52.61 8:44/M
10 Tim Fitsimones Winter Park FL 663 59 132 27:08.57 8:49/M
11 William Murales Longwood FL 680 59 134 27:19.30 8:51/M
12 Ken Hutcheson Orlando FL 692 56 143 27:37.61 8:57/M
13 Tom Draus New Smyrna Beach FL 111 58 156 28:08.36 9:12/M
14 Bryan Harris Edgewater FL 687 55 159 28:13.74 9:22/M
15 Steve Marshall Port Orange FL 250 57 185 28:53.16 9:25/M
16 Steve Babcock Orange City FL 7 55 209 29:37.80 9:41/M
17 Raymond Agurkis Deland FL 673 58 245 31:24.13 10:13/M
18 Mal Locke Deltona FL 658 57 253 31:48.66 10:23/M
19 Doug Davies Ormond Beach FL 95 57 255 31:50.97 10:27/M
20 Joe Kearsch Ormond Beach FL 210 56 256 32:14.31 10:29/M
21 Skip Wright South Daytona FL 420 59 291 34:35.13 11:17/M
22 Joe Frakes Titusville FL 136 56 311 35:29.32 11:40/M
23 Dennis Sterling New Smyrna Beach FL 363 59 366 39:08.52 12:44/M
24 James Whitworth New Smyrna Beach FL 415 56 394 41:34.66 13:40/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Pamela Hanson-Peterson Port Orange FL 171 55 41 22:28.10 7:16/M
2 Kitty Musante New Smyrna Beach FL 616 58 51 23:21.49 7:33/M
3 Kammie Ball Eustis FL 12 55 107 26:28.03 8:34/M
4 Joni Dwyer New Smyrna Beach FL 118 59 133 27:14.54 8:50/M
5 Robin Deblake Orlando FL 101 59 210 29:38.00 9:36/M
6 Kathy Walker Orlando FL 435 58 212 29:43.08 9:38/M
7 Anne Keating Lakeland FL 211 55 219 30:09.30 9:47/M
8 Lorraine Hardaway Maitland FL 173 58 254 31:48.91 10:23/M
9 Connie Schroyer Daytona Beach FL 341 57 272 33:26.95 10:51/M
10 Lori Graf Ormond Beach FL 157 56 286 34:25.39 11:09/M
11 Patricia Elsenbeck Port Orange FL 121 57 306 35:19.19 11:35/M
12 Cynthia Burd Port Orange FL 51 55 307 35:19.35 11:35/M
13 Debi Frakes Titusville FL 135 56 310 35:28.68 11:40/M
14 Kathy Hart Port Orange FL 174 57 339 36:59.80 12:04/M
15 Maryann Baner New Smyrna Beach FL 15 58 343 37:13.27 12:11/M
16 Kathy Cochrane Port Orange FL 657 57 352 38:00.31 12:21/M
17 Nancy Sterling New Smyrna Beach FL 364 59 359 38:33.81 12:33/M
18 Patricia Phillips New Smyrna Beach FL 298 58 371 39:30.49 12:58/M
19 Pamela Kirkland Eustis FL 224 56 393 41:12.58 13:29/M
20 Kathy Imbriani Palm Coast FL 198 59 396 41:43.88 13:28/M
21 Carlene Despard Deland FL 104 56 405 43:38.70 14:13/M
22 Lisa Miller New Smyrna Beach FL 264 56 415 45:45.48 15:02/M
23 Krista Marie Prae Ormond Beach FL 305 59 417 45:47.18 14:47/M
24 Cobie Gallucci Port Orange FL 139 58 439 49:12.00 16:04/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Paul Keating Lakeland FL 212 60 16 20:22.63 6:35/M
2 Bob Hamlin Palm Coast FL 165 64 36 22:17.62 7:12/M
3 Donnie Walker Palm Coast FL 397 62 45 23:01.56 7:26/M
4 Steve Ball Eustis FL 13 62 67 24:19.12 7:53/M
5 Michael Batista Deltona FL 1 60 84 25:24.64 8:14/M
6 Brian Bohunicky New Smyrna Beach FL 30 61 98 25:59.13 8:26/M
7 Guenther Gartner Lake Mary FL 142 61 147 27:50.96 9:03/M
8 Drew Townes Maitland FL 608 60 149 27:52.35 9:06/M
9 Charlie Peters Ormond Beach FL 295 60 160 28:18.28 9:12/M
10 Frederick Ingerson Port Orange FL 200 60 164 28:23.84 9:17/M
11 Leonard Guida Port Orange FL 158 60 193 29:03.79 9:25/M
12 Jim Marshall New Smyrna Beach FL 249 62 215 30:02.02 9:45/M
13 Kenneth Nelson New Smyrna Beach FL 282 61 223 30:23.46 9:53/M
14 Michael Corbett Windermere FL 84 63 242 31:23.00 10:14/M
15 Wayne McCloskey Edgewater FL 254 61 257 32:23.06 10:30/M
16 James Schisler Port Orange FL 618 64 301 35:05.89 11:21/M
17 Michael Yelvington Edgewater FL 427 64 414 45:43.18 14:52/M
18 Robert Hornak S Daytona FL 191 64 423 46:31.96 15:14/M
19 Guy Perry New Smyrna Beach FL 294 64 483 1:00:10.99 19:25/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Daisy Gartner Lake Mary FL 141 63 70 24:31.32 7:56/M
2 Linda Romaniszyn Port Orange FL 693 61 172 28:31.95 9:14/M
3 Louise Fakess Sanford FL 127 62 197 29:13.28 9:28/M
4 Nancy Heckler New Smyrna Beach FL 179 60 208 29:35.58 9:40/M
5 Mary Ann White Edgewater FL 412 60 350 37:47.16 12:20/M
6 Kathy Lesiuk Fairfax Station VA 235 63 357 38:05.38 12:36/M
7 Pam Sawyer Winter Springs FL 337 61 358 38:15.32 12:24/M
8 Margaret Tebbe Port Orange FL 373 60 375 39:57.84 13:09/M
9 Kathleen Czekaj Edgewater FL 89 60 410 45:04.91 14:39/M
10 Hope Mastalinski Edgewater FL 253 61 411 45:05.47 14:39/M
11 Coleen Petrosky Port Orange FL 297 60 419 46:07.11 14:58/M
12 Linda Large Deland FL 232 60 428 47:53.68 15:35/M
13 Mary Erickson New Smyrna Beach FL 124 63 449 50:33.38 16:25/M
14 Beverly Scheer Port Orange FL 338 64 450 50:34.37 16:26/M
15 Charlotte Towe Bunnell FL 379 62 464 54:04.93 17:41/M
16 Barbara Fortney Edgewater FL 615 62 467 56:16.79 18:15/M
17 Deborah Cecchi Mims FL 64 61 471 57:23.21 18:44/M
18 Cyndi Parker Daytona Beach FL 650 63 473 57:59.05 18:54/M
19 Connie Yelvington Edgewater FL 424 63 477 58:09.56 18:54/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Miguel Lopez 433 67 58 23:52.53 7:43/M
2 William Scheer Port Orange FL 340 66 116 26:50.27 8:46/M
3 James Chandler Deltona FL 65 65 312 35:29.51 11:43/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jeanie Burgess Port Orange FL 52 65 155 28:07.72 9:06/M
2 Patricia Northey Deltona FL 276 66 296 34:51.24 11:27/M
3 Patricia Napier Mechanicsville VA 279 66 384 40:39.01 13:14/M
4 Linda Ventura New Smyrna Beach FL 388 65 460 52:53.07 17:21/M
5 Lise Peterson New Smyrna Beach FL 296 66 472 57:23.41 18:44/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Bob Hewes Nsb FL 183 73 130 27:08.01 8:47/M
2 Tom Kelso Longwood FL 215 72 162 28:19.24 9:16/M
3 John Clark Port Orange FL 71 70 236 30:57.34 10:10/M
4 Peter Johnston Deland FL 205 71 260 32:37.67 10:43/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ruth Del Manzano Longwood FL 102 70 278 33:54.02 11:01/M
2 Donna Fries Edgewater FL 137 70 402 42:33.53 13:46/M
3 Sandra Kangas Ormond Beach FL 613 73 442 49:29.84 16:02/M
4 Mary Nicholas Edgewater FL 283 73 454 51:28.45 16:46/M
5 Judith Town Port Orange FL 380 74 476 58:05.23 18:55/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 John Elwarner New Smyrna Beach FL 122 75 275 33:42.04 10:56/M
2 Horace Brannon New Smyrna Beach FL 42 77 367 39:11.55 12:41/M
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Ann Moore South Daytona FL 273 77 461 52:57.67 17:23/M