FishStock 5k

Age Group Results

May 29, 2016


Run 4 a Cause Foundation


Men: Top Finishers 0- 0 1-11 12-14 15-17 18-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79
Women: Top Finishers 1-11 12-14 15-17 18-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79

5FishStock 5k Run/Walk

Top

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Dustin Whitlow Arlington VA 1814 29 1 16:04.4 5:11/M
Top

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sara Mott DeLand FL 1665 15 8 19:12.8 6:12/M
Top

Please See Timer

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Unknown Partic. 1868 1868 459 44:03.0 14:20/M
2 Unknown Partic. 1867 1867 460 44:03.7 14:21/M
Top

Male 11 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Caleb Elkind Orange City FL 1437 11 66 23:51.3 7:42/M
2 Dylan Durham Deltona FL 1428 11 102 25:52.0 8:23/M
3 Carter Faden Tangerine FL 1843 9 118 26:45.6 8:44/M
4 Tyler Hodges New Smyrna Beach FL 1530 10 136 27:41.5 9:02/M
5 Mayson Gilbert Hawthorne FL 1490 10 138 27:46.3 8:58/M
6 Braden Stenton Port Orange FL 1767 11 163 28:31.4 9:13/M
7 Riley Deaton Daytona Beach FL 1401 8 222 30:41.9 9:55/M
8 Liam Reilly Deltona FL 1712 10 230 31:01.0 10:10/M
9 Spencer Faden Tangerine FL 1844 11 287 34:02.6 11:05/M
10 Matthew Johnson Edgewater FL 1828 10 289 34:08.9 11:08/M
11 Michael Johnson Edgewater FL 1829 10 301 34:51.4 11:23/M
12 Jack Newcomb Port Orange FL 1677 11 330 36:19.1 11:55/M
13 Garyth Ventura New Smyrna Beach FL 1792 10 389 39:17.1 12:50/M
14 Tripp Koshiol Deland FL 1581 11 416 40:36.7 13:09/M
15 Evan Dirlam Edgewater FL 1412 11 424 40:51.1 13:17/M
16 Derek Rodriguez Edgewater FL 1719 10 440 42:36.7 14:02/M
17 Royce Bruce Osteen FL 1357 10 447 43:24.8 14:10/M
18 Zachary Meyer Longwood FL 1640 11 477 45:56.8 14:56/M
19 Maddox Marsden Orange City FL 1613 7 510 51:44.4 16:52/M
20 Sebastian Zillmer Edgewater FL 1824 3 522 53:27.8 17:35/M
21 Caden Walker Cocoa Beach FL 1802 7 555 1:08:50.5 22:21/M
Top

Female 1 to 11

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Abigail Blum New Smyrna Beach FL 1336 9 215 30:26.9 9:49/M
2 Peyton Elkind Orange City FL 1440 9 302 34:56.3 11:20/M
3 OLIVIA TOMLINSON Ormond Beach FL 1785 8 359 37:15.2 12:02/M
4 Averie Fialka Cape Coral FL 1456 8 421 40:49.7 13:22/M
5 Payton Fialka Cape Coral FL 1459 11 446 43:13.9 14:08/M
6 Libby Reilly Deltona FL 1713 7 465 44:25.9 14:30/M
7 Maya Holman Daytona Beach FL 1532 7 479 46:03.1 14:52/M
8 Nikki Byrd Ormond Beach FL 1366 11 500 49:05.2 16:00/M
9 Lexi Byrd Ormond Beach FL 1364 11 534 55:19.7 18:01/M
10 Morgan Pawlak Eustis FL 1690 11 538 56:54.6 18:39/M
11 Rielyn Fialka Cape Coral FL 1455 5 548 1:00:25.9 19:48/M
Top

Male 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Austin Stella Orlando FL 1763 14 25 20:56.0 6:46/M
2 Kyle Stella Orlando FL 1765 14 29 21:30.0 6:57/M
3 Hunter Wilson Deland FL 1841 13 75 24:30.4 7:55/M
4 Laike Jowers NSB FL 1920 14 122 26:57.4 8:44/M
5 Kai Vedder DeLand FL 1837 12 172 28:51.7 9:20/M
6 Maximus LaCava Hawthorne FL 1586 12 179 29:02.4 9:23/M
7 Bobby Brown Oviedo FL 1352 12 545 58:21.2 19:05/M
Top

Female 12 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Maggi Pritzkau Winter Garden FL 1704 13 210 30:15.5 9:53/M
2 Abigail Koshiol Deland FL 1578 14 224 30:43.9 9:57/M
3 Graci Jo Pritzkau Winter Garden FL 1703 14 228 30:55.0 10:05/M
4 Sophie Haynes Doylestown OH 1915 14 283 33:53.4 10:59/M
5 Christina Bramlage ponce Inlet FL 1347 14 325 36:02.7 11:40/M
6 Brynn Shepard Port Orange FL 1745 12 434 42:17.3 13:42/M
7 Haydon Adams Deland FL 1303 13 474 45:14.8 14:48/M
8 Brooke Ashford Lake Helen FL 1310 12 489 47:02.0 15:18/M
9 Jacqueline Webb Marietta GA 1810 14 514 52:23.0 17:13/M
Top

Male 15 to 17

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Adam Mastrobuono Oviedo FL 1847 16 21 20:44.4 6:42/M
2 Marshall Copeland Longwood FL 1385 15 44 23:00.8 7:28/M
3 Tim Narbeth Edgewater FL 1673 16 54 23:29.3 7:38/M
4 Maximilian Meyer Longwood FL 1638 17 74 24:26.0 7:59/M
5 Mark Friedman Lake Mary FL 1472 16 116 26:30.4 8:34/M
6 Garrett Conner 1871 17 141 27:49.2 8:58/M
7 Garrett Daniel Oviedo FL 1395 15 312 35:18.0 11:33/M
8 Christopher Congdon Haines City FL 1382 17 348 36:54.2 12:01/M
9 Luke Meyer Longwood FL 1636 15 414 40:32.5 13:12/M
Top

Female 15 to 17

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Taylor Hibel Port Orange FL 1523 15 76 24:32.3 7:55/M
2 Sami Parker Merritt Island FL 1687 15 285 33:57.2 11:01/M
3 Paige Ashford Lake Helen FL 1312 15 487 47:01.3 15:18/M
4 Emily Stone Marietta GA 1776 15 513 52:22.3 17:13/M
Top

Male 18 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Travis Bautista Davenport FL 1324 25 14 19:55.2 6:26/M
2 Christopher Tobias New Smyrna Beach FL 1783 27 23 20:51.6 6:44/M
3 Jeremy Calvano Daytona Beach FL 1367 28 68 23:55.9 7:44/M
4 Shea Drury Ormond Beach FL 1423 28 72 24:06.1 8:31/M
5 Christopher Chesebro Edgewater FL 1372 26 98 25:44.0 8:22/M
6 Joshua Church Oak Hill FL 1376 26 113 26:18.2 9:12/M
7 David Christian Mount Dora FL 1846 26 187 29:24.0 9:39/M
8 Devon Albertson Haines City FL 1849 24 189 29:28.6 9:37/M
9 Michael Friedman Lake Mary FL 1473 22 200 29:51.4 9:39/M
10 Harley Dunkle Apopka FL 1427 25 298 34:50.2 11:22/M
11 Anthony Ralston Edgewater FL 1707 26 319 35:47.1 11:44/M
12 John Windes SUWANEE GA 1818 29 322 35:53.0 11:41/M
13 Andrew Mialki New Smyrna Beach FL 1642 26 324 36:00.2 11:53/M
14 Garrett Willis New Smyrna Beach FL 1817 18 366 37:50.5 12:16/M
15 Neil Mihalich Falls Church VA 1646 28 430 41:47.9 13:36/M
16 Greg Prado Apopka FL 1699 26 432 42:03.6 13:39/M
17 Steven Salyers 1873 25 457 44:00.1 14:23/M
18 Dalton Efird Deleon Springs FL 1433 20 480 46:07.0 14:56/M
19 Daniel Suslavich Haverhill MA 1779 29 499 48:55.5 16:00/M
Top

Female 18 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Stefanie Shimansky Winter Springs FL 1748 26 22 20:50.3 6:44/M
2 Ashley Kraus Arlington VA 1583 27 39 22:31.3 7:17/M
3 Alex Bramlage ponce Inlet FL 1346 22 42 22:49.3 7:24/M
4 Kristen O'Brien Ormond Beach FL 1679 27 80 24:52.0 8:06/M
5 Ariel Chivers Edgewater FL 1373 20 88 25:18.6 8:14/M
6 Ariel Silverstein Kissimmee FL 1840 25 92 25:24.5 8:22/M
7 Taylor Kennedy Metter GA 1564 28 142 27:49.7 9:03/M
8 Amanda L Maudlin Ormond Beach FL 1620 27 148 27:57.4 9:42/M
9 Aleesha Denning Ormond beach FL 1406 28 155 28:12.0 9:45/M
10 Mallory Maze Port Orange FL 1623 26 158 28:14.5 9:13/M
11 Allison Kort Orlando FL 1576 19 190 29:32.0 9:39/M
12 Kristina Billings Deland FL 1333 27 195 29:44.6 9:54/M
13 Allison Mihalich Falls Church VA 1645 27 202 29:55.7 9:42/M
14 Alexandra English New Smyrna Beach FL 1443 27 205 30:04.1 9:58/M
15 Kaley Mialki New Smyrna Beach FL 1644 23 206 30:07.2 9:59/M
16 Cheily Diaz Edgewater FL 1410 29 226 30:45.5 10:11/M
17 Nicole Viera Saint Johns FL 1798 21 246 31:37.9 10:15/M
18 Maggie Gavilanes Ponce inlet FL 1485 26 251 31:57.0 10:29/M
19 Danya Ishchanka Ormond Beach FL 1784 27 256 32:18.9 10:31/M
20 Haley Kandle Winter Springs FL 1555 24 260 32:44.3 10:39/M
21 Erin Mangan Jacksonville FL 1610 28 263 33:00.5 10:51/M
22 Denise Miller New Smyrna Beach FL 1834 29 265 33:01.2 11:02/M
23 Devyn Prado Apopka FL 1700 27 271 33:18.4 10:50/M
24 Jessica Scott New Smyrna Beach FL 1741 28 272 33:20.1 10:52/M
25 Kayla McGowan Edgewater FL 1626 24 300 34:51.3 11:20/M
26 Marina Beckler Altamonte Springs FL 1326 29 307 35:00.2 11:31/M
27 Lindsay Judson Deland FL 1826 28 315 35:22.6 11:43/M
28 Jill Mongato Atlanta GA 1657 28 323 35:56.7 11:41/M
29 Alissa Mongato Port Orange FL 1656 26 327 36:05.5 11:44/M
30 Molly Covey New Smyrna Beach FL 1387 22 332 36:23.1 12:01/M
31 Haleigh Hilton New Smyrna Beach FL 1526 25 334 36:24.2 12:01/M
32 Christin Sanders Scottsmoor FL 1730 27 360 37:22.2 12:19/M
33 Kayla Haynes New Smyrna Beach FL 1511 18 365 37:50.3 12:16/M
34 Christina Hutto Silver Springs FL 1540 29 377 38:39.7 12:36/M
35 Jessie Duncan Orange City FL 1426 26 387 39:15.5 12:54/M
36 Jennifer Devasto Lake Mary FL 1408 29 393 39:26.5 12:57/M
37 Amber Lisicki Ormond Beach FL 1883 29 419 40:41.8 13:20/M
38 Autumn Stevenson Bowling Green KY 1770 26 445 43:04.8 14:01/M
39 Summer Berry Bowling Green KY 1330 20 450 43:36.2 14:11/M
40 Stephanie Guettner 1872 20 458 44:01.5 14:23/M
41 Laura Smith Flagler Beach FL 1756 26 461 44:15.3 14:28/M
42 Missy Wilhite Ormond Beach FL 1815 29 462 44:16.6 14:28/M
43 Carrie Hardaway Maitland FL 1503 22 463 44:18.1 14:27/M
44 Chelsea Johnson Winter Garden FL 1854 25 468 44:52.0 14:36/M
45 Heather McPherson Apopka FL 1631 25 469 44:52.4 14:36/M
46 Alyssa Heitman Apopka FL 1517 28 472 45:08.6 14:47/M
47 Caroline Congdon Haines City FL 1381 23 473 45:14.4 14:43/M
48 Austyn Korpi Osteen FL 1575 26 491 47:27.2 15:34/M
49 Kristen Mialki New Smyrna Beach FL 1641 27 536 56:30.7 18:31/M
50 Michele Evans richmond hills GA 1446 29 539 57:12.1 18:39/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Brian Sharbono DeLand FL 1744 33 2 17:05.1 5:31/M
2 Justin Long Prattville AL 1600 34 4 18:17.6 5:54/M
3 Josh Tomlinson Ormond Beach FL 1786 34 11 19:38.9 6:21/M
4 Mike Evans richmond hills GA 1447 32 36 22:04.5 7:28/M
5 Christopher Carpenter ormond beach FL 1857 32 51 23:22.3 7:34/M
6 Kevin Rybicki Ormond Beach FL 1726 31 58 23:35.9 7:38/M
7 John Ries Edgewater FL 1717 31 59 23:36.5 7:37/M
8 Chris Church Jacksonville FL 1375 31 64 23:47.6 7:59/M
9 Mike Emery Orlando FL 1442 33 69 23:57.8 7:49/M
10 Sean Deaton Daytona Beach FL 1402 31 73 24:10.2 7:49/M
11 William Hunter Canton GA 1539 34 77 24:35.0 8:00/M
12 Adam Klokow Ormond Beach FL 1848 31 86 25:16.6 8:51/M
13 Stanton Porter bogart GA 1698 30 109 26:06.7 8:27/M
14 George Champigny Orlando FL 1370 32 112 26:16.2 8:31/M
15 Michael Torres Edgewater FL 1787 31 128 27:12.1 8:58/M
16 Jeff Atwell Deland FL 1314 32 177 29:00.1 9:27/M
17 Jeff Hodge Debary FL 1528 33 199 29:50.6 9:40/M
18 Matt Brown Lake Mary FL 1351 32 297 34:50.0 11:28/M
19 Stephen Gaymont Davenport FL 1486 33 342 36:46.5 11:59/M
20 Garrett Hutto Silver Springs FL 1541 34 378 38:40.0 12:36/M
21 Brian Crouse Port Orange FL 1391 32 553 1:01:17.0 20:03/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Susan Pokswinski Ormond Beach FL 1696 34 49 23:21.0 7:33/M
2 Kristin Daniel Sanford FL 1394 34 85 25:14.8 8:10/M
3 Noelle Miller Enterprise FL 1647 30 91 25:21.5 8:13/M
4 Amie Burns Port Orange FL 1361 31 114 26:21.9 8:36/M
5 Lindsay Long Prattville AL 1601 30 126 26:59.9 8:58/M
6 Elizabeth Abitante Orlando FL 1864 30 131 27:19.1 8:55/M
7 Scottie Davis Pulaski GA 1398 32 143 27:51.0 9:03/M
8 Seleta Collins Pulaski GA 1378 34 146 27:53.3 9:04/M
9 Rebecca Rybicki ormond beach FL 1727 30 154 28:04.9 9:36/M
10 Kate Lincoln Ormond Beach FL 1595 33 160 28:21.1 9:15/M
11 Jackie Criswell Winter Springs FL 1390 31 175 28:57.3 9:25/M
12 Jaime Fialka Cape Coral FL 1457 34 211 30:17.3 9:57/M
13 April Combs Covington GA 1379 30 214 30:25.7 9:53/M
14 Cherie Roe Lake Mary FL 1720 30 250 31:53.9 10:31/M
15 Andrea ODonnell Lake Helen FL 1681 34 276 33:32.9 10:58/M
16 Kelly Williams Edgewater FL 1816 32 277 33:37.1 10:59/M
17 Jessica Baker Jacksonville FL 1317 34 291 34:31.0 11:17/M
18 Jessica Yelvington New Smyrna Beach FL 1830 33 292 34:32.6 11:17/M
19 Tracy Floresca Jacksonville FL 1465 32 305 34:58.3 11:17/M
20 Jacquelyn Denton Orlando FL 1407 33 314 35:22.5 11:36/M
21 Kimberly Kiczula Goldenrodl FL 1566 33 326 36:04.6 11:43/M
22 Jillian Landers Orlando FL 1590 33 328 36:09.7 11:45/M
23 Robin Spear Orlando FL 1761 34 337 36:30.8 12:01/M
24 Kristin Hendricks Lake Mary FL 1519 33 355 37:04.8 12:29/M
25 Kelli Branton Grand Island FL 1349 33 363 37:29.9 12:13/M
26 Danielle Moore Lady Lake FL 1660 31 384 38:57.9 12:43/M
27 Stacy Gerke Orlando FL 1489 32 452 43:40.6 14:16/M
28 Erica Deaton Daytona Beach FL 1400 33 478 46:02.1 14:52/M
29 Katiuska Aguilar Edgewater FL 1304 31 485 46:48.9 15:17/M
30 Lindsay Pembridge Port Orange FL 1692 33 504 50:30.4 16:38/M
31 Sarah Boyd New Smyrna Beach FL 1342 34 530 54:43.2 17:51/M
32 Brittany Maynard Flagler Beach FL 1622 31 540 57:12.4 18:39/M
33 Melissa Renz Deltona FL 1715 31 552 1:01:14.6 20:02/M
34 Ivia Rosado Orlando FL 1722 30 557 1:09:18.2 22:38/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Joe Ventura Ormond beach FL 1795 38 7 19:08.6 6:11/M
2 Mick Kelly Edgewater FL 1562 38 12 19:44.1 6:22/M
3 Joseph MacLaren Winter Springs FL 1605 38 18 20:28.7 6:36/M
4 Jeremy Ragon Port Orange FL 1706 36 20 20:40.1 6:42/M
5 Craig Taylor Decatur GA 1781 38 28 21:21.1 6:55/M
6 Travis Hoffman Groveland FL 1850 35 38 22:11.8 7:11/M
7 Trevor Burns Port Orange FL 1362 36 52 23:25.5 7:39/M
8 Scott Taylor Smyrna GA 1782 35 101 25:50.4 8:22/M
9 Todd Savage Wilmington DE 1833 39 119 26:48.9 8:41/M
10 Joshua Spalding Port Orange FL 1758 39 132 27:22.4 8:51/M
11 Joe Haynes Orlando FL 1510 39 144 27:51.2 9:01/M
12 Anthony Marcavage Silver Spring MD 1874 37 147 27:55.3 9:15/M
13 Chad Hendricks Lake Mary FL 1518 39 153 28:04.4 9:35/M
14 Christian Read Orange City FL 1711 37 167 28:41.1 9:17/M
15 Miguel Maldonado port orange FL 1608 39 191 29:32.5 9:36/M
16 Robert Fischer Deland FL 1464 35 270 33:15.9 10:59/M
17 Joseph Yelvington New Smyrna Beach FL 1831 38 288 34:06.0 11:08/M
18 Billy East Covington GA 1432 38 353 37:01.7 12:01/M
19 Patrick Ortt Winter Springs FL 1682 38 356 37:09.5 12:08/M
20 Michael Fialka Cape Coral FL 1458 37 422 40:50.0 13:22/M
21 Shon McGuire Daytona Beach FL 1917 36 443 42:51.1 13:54/M
22 Robbie Gerke Orlando FL 1488 35 451 43:40.0 14:16/M
23 Nick Ventura New Smyrna Beach FL 1794 37 529 54:42.9 17:51/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Naomi Ventura Ormond beach FL 1796 39 26 21:02.9 6:48/M
2 Julie Kersey deland FL 1565 39 35 21:59.0 7:06/M
3 Jenny Enslin Port Orange FL 1444 39 43 22:58.3 7:25/M
4 Jennifer Lockrem Deland FL 1599 39 47 23:12.2 7:32/M
5 Patricia Maldonado port orange FL 1609 36 78 24:42.0 8:02/M
6 Brenna Dornan Port Orange FL 1419 38 97 25:43.6 8:18/M
7 Olivia Herrera Mount Dora FL 1522 36 106 25:58.9 8:25/M
8 Dawn Koval St Augustine FL 1582 39 115 26:25.6 8:36/M
9 Erin Haynes Orlando FL 1509 37 124 26:58.4 8:44/M
10 Elizabeth Fifer 1911 35 178 29:00.9 9:26/M
11 Julia Higgins Orlando FL 1919 35 198 29:47.4 9:41/M
12 Tammy Bolerjack Port Orange FL 1337 39 240 31:30.9 10:13/M
13 Whitney Marcavage Silver Spring MD 1875 38 241 31:30.9 10:25/M
14 Hope Swiatek New Smyrna Beach FL 1780 39 275 33:32.7 10:54/M
15 Nikki O'Toole Ormond Beach FL 1684 38 279 33:37.8 11:05/M
16 Laura Macdougall Port Orange FL 1604 39 282 33:48.3 10:57/M
17 Karen Estes Edgewater FL 1445 38 304 34:58.0 11:21/M
18 Kristine Elkind Orange City FL 1439 39 306 34:59.5 11:21/M
19 Kimberly Bruce Osteen FL 1356 39 345 36:52.9 11:59/M
20 Kelley Combs Covington GA 1380 38 354 37:02.0 12:01/M
21 Lucy Mooney Sanford FL 1835 38 374 38:38.1 12:33/M
22 Kristie Fink Casselberry FL 1462 39 380 38:42.7 12:35/M
23 Katie Bauwens Port Orange FL 1865 36 381 38:45.2 12:35/M
24 Katy Ashford Lake Helen FL 1311 38 383 38:50.0 12:46/M
25 Megan Barnes Port Orange FL 1318 35 388 39:16.1 12:54/M
26 Kate Bender New Smyrna Beach FL 1327 38 406 40:10.8 13:11/M
27 Nicole Garbacik Deland FL 1476 35 411 40:20.5 13:13/M
28 Lynn Gragg Deland FL 1494 37 412 40:20.6 13:22/M
29 Joanne Levy Eustis FL 1593 39 427 41:23.9 13:32/M
30 Jessica Scheer New Smyrna Beach FL 1735 39 431 41:49.4 13:44/M
31 Teresa Hodges New Smyrna Beach FL 1529 35 439 42:22.8 13:55/M
32 KRISTA BRULISAUER Port Orange FL 1358 38 454 43:54.9 14:16/M
33 Kathy Reilly Deltona FL 1714 39 464 44:25.5 14:30/M
34 Sharon Munoz Clermont FL 1666 38 467 44:50.3 14:34/M
35 Chale Fischer Deland FL 1463 37 490 47:07.1 15:27/M
36 Denesha Miller Daytona Beach FL 1648 36 515 52:32.1 17:09/M
37 Danelle Marsden Orange City FL 1612 35 520 53:10.0 17:19/M
38 Sandra Walker Cocoa Beach FL 1803 35 556 1:08:52.4 22:22/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Mike Mott DeLand FL 1903 43 9 19:19.2 6:14/M
2 WADE KNOECK Lakeland FL 1573 41 10 19:26.6 6:16/M
3 Justin Holder Deland FL 1531 41 13 19:54.1 6:25/M
4 Shiloh Wagers Edgewater FL 1905 42 19 20:30.7 6:38/M
5 Steven Martinez Mount Dora FL 1616 44 90 25:19.6 8:12/M
6 Bobby Moore Leesburg FL 1661 44 99 25:45.1 8:20/M
7 Scott Jenkins Ormond Beach FL 1549 44 105 25:58.0 8:27/M
8 Christopher Croxton Ormond Beach FL 1862 42 123 26:58.3 8:44/M
9 Dr. Pepper Day Port Orange FL 1399 44 133 27:26.1 8:53/M
10 Alexander Pandelos South Daytona FL 1685 43 137 27:42.7 8:56/M
11 Michael Pritzkau Winter Garden FL 1705 40 152 28:04.2 9:10/M
12 Max Meyer Longwood FL 1637 44 161 28:27.7 9:18/M
13 Michael Scheer New Smyrna Beach FL 1736 41 168 28:43.4 9:31/M
14 Daniel Price Hawthorne FL 1702 40 225 30:44.8 10:01/M
15 Kevin O'Toole Ormond Beach FL 1683 41 278 33:37.4 11:05/M
16 Patrick Uppole Mount Dora FL 1790 41 290 34:19.0 11:10/M
17 Rob Zakrzewski South Daytona FL 1822 40 299 34:50.6 11:22/M
18 Rob East Deland FL 1431 43 309 35:16.3 11:30/M
19 Ryan Shuler New smyrna Beach FL 1750 41 358 37:11.9 12:18/M
20 Doug McGuire Orlando FL 1627 42 364 37:48.6 12:26/M
21 Byron Faudie Tavares FL 1451 43 375 38:38.1 12:35/M
22 Colm McDonnell Daytona Beach FL 1625 44 506 50:36.2 16:32/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Anne Dobrolecki Windermere FL 1877 41 63 23:46.3 7:42/M
2 Stephanie Mohrenne Mount Dora FL 1653 43 93 25:25.0 8:13/M
3 Robin MacDonald Winter Springs FL 1603 44 104 25:53.2 8:24/M
4 Tasha Cameron Port Orange FL 1368 40 125 26:58.6 8:53/M
5 Shelby Benson Orlando FL 1329 40 159 28:15.6 9:13/M
6 Masami Vedder Deland FL 1838 43 169 28:44.7 9:21/M
7 Morgan Hathaway Port Orange FL 1508 40 171 28:45.0 9:27/M
8 Daria Zalewska Deland FL 1879 40 182 29:11.2 9:32/M
9 Christine Atkinson Edgewater FL 1313 42 185 29:20.2 9:30/M
10 Tara Boujoulian South Daytona FL 1338 42 192 29:32.8 9:34/M
11 Stacy Jemtrud Orlando FL 1548 43 220 30:35.5 9:58/M
12 Diane Kelsch Apopka FL 1563 44 234 31:13.0 10:15/M
13 Amy Russo Deltona FL 1724 40 238 31:28.1 10:15/M
14 Kara Cortez Cocoa FL 1853 42 239 31:28.6 10:20/M
15 Julia Bitler Debary FL 1904 40 245 31:37.5 10:17/M
16 Renee Hicks Cornville AZ 1525 42 254 32:08.8 10:26/M
17 Deanne Sparr New Philadelphia OH 1759 44 259 32:42.5 10:38/M
18 Andrea Price Hawthorne FL 1701 40 262 32:52.1 10:42/M
19 Tracy King Port Orange FL 1567 40 269 33:13.1 10:54/M
20 Heather Nighman Port Orange FL 1678 42 293 34:40.4 11:16/M
21 Rachel East Deland FL 1430 43 308 35:14.9 11:30/M
22 Mellissa Anne Waters Orlando FL 1808 41 313 35:20.9 11:30/M
23 Deanna Devoe Longwood FL 1409 41 373 38:33.2 12:32/M
24 Suzanne Eichler Port Orange FL 1435 40 395 39:37.2 13:00/M
25 Liz Sterthaus Port Orange FL 1769 44 396 39:38.5 13:01/M
26 Kelly Misturak Deltona FL 1652 41 399 39:50.3 12:57/M
27 Melissa Dirlam Edgewater FL 1413 41 423 40:50.5 13:18/M
28 Carrie Siegel Deltona FL 1752 41 425 41:14.8 13:24/M
29 Nicole Shepard Port Orange FL 1746 44 436 42:20.2 13:43/M
30 Jacqulyn Webster Daytona Beach FL 1811 44 442 42:50.6 13:54/M
31 Julie Porta Orlando FL 1697 40 471 44:58.8 14:31/M
32 Brandi Barton Titusville FL 1851 43 476 45:48.7 15:02/M
33 Cherlyn Dannhaeuser Lake Mary FL 1397 42 528 54:42.6 17:39/M
34 Lori Byrd Ormond Beach FL 1365 42 535 55:24.4 18:02/M
35 Cheryl Pawlak Eustis FL 1691 41 542 57:51.9 18:57/M
36 Amy Stone Apopka FL 1861 41 543 57:52.6 18:57/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Tri Thornhill 1869 47 3 17:40.5 5:42/M
2 Mickey Moore tallahassee FL 1659 46 5 18:42.7 6:03/M
3 James Huff II New Smyrna Beach FL 1535 47 6 18:55.9 6:06/M
4 Robert Blackmon Orlando FL 1335 45 30 21:32.8 6:57/M
5 Edward Hanson Saint Cloud FL 1501 45 31 21:34.5 6:58/M
6 Jim Ravede Ormond Beach FL 1710 49 34 21:57.0 7:31/M
7 Beast Grinstead Leesburg FL 1858 45 62 23:45.5 7:41/M
8 Darren Elkind Orange City FL 1438 46 67 23:53.3 7:43/M
9 David QuickStud Jacksonville Beach FL 1912 49 70 24:00.3 7:45/M
10 James Jackson Clermont FL 1544 47 82 25:09.0 8:09/M
11 Ray Jarrett new smyrna FL 1547 48 117 26:39.3 8:37/M
12 Paul Masser Daytona Beach FL 1617 46 121 26:50.0 8:42/M
13 Shane Adams Turnerville GA 1302 47 134 27:27.1 8:54/M
14 James Stimson New Smyrna Beach FL 1771 45 140 27:49.2 9:05/M
15 Jason Hardee Orlando FL 1506 45 151 28:02.6 9:09/M
16 Ian Ratliff New Smyrna beach FL 1708 45 157 28:13.4 9:17/M
17 Dan Scales Port Orange FL 1732 49 173 28:54.8 9:28/M
18 Ray Hicks Cornville AZ 1524 46 183 29:13.0 9:29/M
19 Kurt Koshiol Deland FL 1579 46 186 29:21.9 9:32/M
20 Doug Sparr New Philadelphia OH 1760 45 194 29:39.4 9:38/M
21 Jeff Ferner New Smyrna Beach FL 1453 46 197 29:46.9 9:42/M
22 Sam Jones Ft Myers FL 1553 47 257 32:31.3 10:36/M
23 Mark Conner 1870 46 261 32:51.5 10:43/M
24 Scott Stella Orlando FL 1766 46 268 33:07.3 10:47/M
25 Robert Skinner debary FL 1754 46 281 33:46.6 10:58/M
26 Scott Haynes New Smyrna Beach FL 1512 46 284 33:54.1 10:59/M
27 Robert Daniel Oviedo FL 1396 46 311 35:18.0 11:33/M
28 Bob Molden Ormond Beach FL 1654 46 339 36:39.0 11:55/M
29 Thomas Smith Orange City FL 1755 49 352 36:59.4 12:06/M
30 Todd Faden Tangerine FL 1845 45 367 38:08.3 12:25/M
31 Garrett Durham Deltona FL 1429 48 392 39:22.8 12:45/M
32 Joey Sterthaus Port Orange FL 1768 45 410 40:20.4 13:01/M
33 Miles Gathright New Smyrna Beach FL 1482 49 415 40:34.3 13:19/M
34 John Barnocky, Jr Winter Springs FL 1319 48 544 57:54.0 18:54/M
35 Paul Barton Titusville FL 1852 45 547 59:21.0 19:25/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Stacy Ferner New Smyrna Beach FL 1454 48 65 23:49.2 7:42/M
2 Becky Ahrens Mims FL 1307 48 94 25:33.4 8:16/M
3 Leanne Agurkis Deland FL 1305 49 135 27:30.8 8:57/M
4 Beth Stella Orlando FL 1764 45 170 28:44.9 9:22/M
5 Lily Efird Deleon Springs FL 1434 46 212 30:22.1 9:51/M
6 Stephanie Koshiol Deland FL 1580 45 233 31:12.0 10:07/M
7 Lori Hirt Winter Springs FL 1527 49 235 31:14.4 10:08/M
8 Leah Dobbs Deltona FL 1415 48 237 31:17.0 10:07/M
9 Sheri-Ann Bates Edgewater FL 1323 49 249 31:48.4 10:20/M
10 Julie Pepperman Winter Springs FL 1694 46 335 36:27.3 11:53/M
11 Heather Molden Ormond Beach FL 1655 45 340 36:41.9 11:55/M
12 Jennifer Barshay Edgewater FL 1320 46 386 39:14.8 12:54/M
13 Lisa Trombly Edgewater FL 1789 48 391 39:21.4 12:46/M
14 Kathleen Jacobs Daytona Beach FL 1545 46 403 40:05.5 13:09/M
15 Laurie King New Smyrna Beach FL 1568 49 405 40:09.2 13:14/M
16 Linda Bartberger Eustis FL 1321 48 428 41:24.2 13:32/M
17 TAWDRA KANDLE Winter Springs FL 1556 49 437 42:21.6 13:45/M
18 Katie Boyd Clermont FL 1343 46 444 43:02.2 14:06/M
19 Reylinda Meyer Longwood FL 1639 45 483 46:33.1 15:07/M
20 Grace Aponte New Smyrna Beach FL 1309 49 488 47:01.6 15:23/M
21 Nancy Gayton Winter Springs FL 1487 47 525 53:49.5 17:35/M
22 Juliet Brown Oviedo FL 1353 45 546 58:21.7 19:05/M
23 Robbi Lachenal Edgewater FL 1587 45 550 1:00:53.5 19:59/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Carl Lewis Lakeland FL 1594 50 15 20:01.5 6:27/M
2 John Dodd Ormond beach FL 1416 51 16 20:13.6 6:32/M
3 Brent Robitzsch New Smyrna Beach FL 1718 53 27 21:14.2 6:52/M
4 Scott L'Heureux Winter Springs FL 1913 50 32 21:38.5 6:59/M
5 Michael McNerney Edgewater FL 1630 51 37 22:07.0 7:10/M
6 Russell Bates Edgewater FL 1322 52 41 22:48.1 7:25/M
7 Steve Parnell Holly Hill FL 1907 54 45 23:02.6 7:27/M
8 Chris Narbeth Edgewater FL 1672 53 50 23:21.0 7:35/M
9 Jeff Goldman Ormond Beach FL 1492 50 53 23:26.1 7:35/M
10 Steve Lager Oviedo FL 1588 51 61 23:44.8 7:41/M
11 Mark Hamlin Tampa FL 1499 51 84 25:14.1 8:11/M
12 Harold Simpson Leesburg FL 1753 52 100 25:45.9 8:19/M
13 Barton Pepperman Winter Springs FL 1693 54 129 27:14.8 8:55/M
14 Steve Kelly Apopka FL 1561 52 130 27:16.8 8:54/M
15 Richard Parker merritt island FL 1686 53 149 28:01.7 9:06/M
16 Dean Stolz Seattle WA 1773 53 156 28:12.8 9:15/M
17 David Seilkop Deland FL 1743 54 180 29:08.8 9:28/M
18 Scott Salyers Miami FL 1729 52 196 29:45.0 9:43/M
19 John Beni Titusville FL 1328 52 207 30:12.0 9:59/M
20 Richard Mastrobuono Oviedo FL 1619 51 213 30:22.3 10:01/M
21 Scott Milliron Sanford FL 1650 52 216 30:27.5 9:52/M
22 Demi Brownrigg Ormond Beach FL 1909 52 231 31:05.0 10:04/M
23 Tim Beyrle New Smyrna Beach FL 1332 50 242 31:36.5 10:15/M
24 JOHN BURKE EDGEWATER FL 1360 52 264 33:01.0 10:48/M
25 John Vest Clearwater FL 1797 50 368 38:17.7 12:39/M
26 Marky Gable Tampa FL 1475 53 426 41:16.9 13:31/M
27 Dale Jensen Daytona Beach FL 1550 53 433 42:10.6 13:50/M
28 Scott Menard Plattsburgh NY 1633 54 448 43:30.0 14:08/M
29 Darrell Congdon Haines City FL 1383 51 484 46:35.3 15:09/M
30 Thomas Doyle Lake Mary FL 1421 54 521 53:18.3 17:26/M
31 Rafael Rosado Orlando FL 1721 54 554 1:05:20.4 21:22/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Judy Wilson Deland FL 1842 50 33 21:40.0 7:00/M
2 Suzie Babcock Orange City FL 1316 52 83 25:09.6 8:09/M
3 Sue Beyrle New Smyrna Beach FL 1331 52 89 25:19.3 8:12/M
4 Tracey Lager Oviedo FL 1589 51 96 25:41.0 8:18/M
5 Angela Fernandez Port Orange FL 1483 54 139 27:47.0 9:09/M
6 Jill Kromraj Port Orange FL 1585 54 203 29:57.3 9:48/M
7 Renee Stimson New Smyrna Beach FL 1772 50 221 30:40.2 9:55/M
8 Patty Milliron Sanford FL 1649 52 227 30:49.6 9:59/M
9 Diane Doyle Lake Mary FL 1420 51 236 31:14.9 10:18/M
10 Judy Mialki New Smyrna Beach FL 1643 51 253 32:06.9 10:38/M
11 Janet Gavilanes Ponce inlet FL 1484 53 255 32:14.9 10:35/M
12 Christy Stenton Daytona Beach FL 1866 51 258 32:41.1 10:41/M
13 Jeanne Hamlin Tampa FL 1498 51 266 33:04.8 10:52/M
14 Carolyn Moran Daytona Beach FL 1662 54 274 33:26.4 11:01/M
15 Colleen Mastrobuono Oviedo FL 1618 50 286 33:57.8 11:10/M
16 April Knight Osteen FL 1572 52 296 34:46.5 11:19/M
17 DOREEN PARSLEY Edgewater FL 1688 50 316 35:25.3 11:40/M
18 Diana Hermanson Titusville FL 1521 54 331 36:23.1 11:59/M
19 Joliene Smith New Smyrna Beach FL 1757 50 333 36:23.9 12:01/M
20 Deborah Dorber edgewater FL 1417 53 341 36:44.3 11:58/M
21 Eva Bowling Port Orange FL 1339 52 343 36:49.3 11:55/M
22 Francine Guillemette Deland FL 1497 51 344 36:52.3 12:02/M
23 Tish Monroe DeLand FL 1658 52 357 37:10.3 12:11/M
24 Lacey Homan Spring TX 1533 50 369 38:23.7 12:28/M
25 Debra Ocker Merritt Island FL 1680 54 385 39:00.7 12:44/M
26 Joyce Beasley Pierson FL 1325 53 420 40:48.2 13:25/M
27 Becky Scales Port Orange FL 1731 50 429 41:32.8 13:33/M
28 Judy Menard Plattsburgh NY 1632 53 438 42:22.2 13:46/M
29 Laura Gordon Saint Augustine FL 1493 51 453 43:42.1 14:12/M
30 Darlene Shuman Tampa FL 1751 53 475 45:48.3 14:59/M
31 Leslie Richards Port Orange FL 1716 53 482 46:18.0 15:05/M
32 Sandy Sage Broomall PA 1728 53 494 47:56.7 15:34/M
33 DeAnn Friedman Lake Mary FL 1470 53 496 48:25.1 15:40/M
34 Karey Schieman Lawrenceville GA 1737 51 498 48:37.4 15:50/M
35 Janet Jacupke Melbourne FL 1546 53 501 49:39.5 16:06/M
36 Debra Ewing Daytona Beach FL 1448 51 503 50:04.6 16:25/M
37 Jaqueline DeCortes Orlando FL 1901 53 509 51:03.9 16:38/M
38 Lisa Nadeau Deltona FL 1670 52 537 56:53.9 18:38/M
39 Nancy Chapman Daytona Beach FL 1371 52 551 1:00:53.7 19:59/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jim Musante New Smyrna Beach FL 1667 58 17 20:15.1 6:32/M
2 Tom Lamborn Sanford FL 1902 58 46 23:04.1 7:29/M
3 Mike Bitting New Smyrna Beach FL 1334 58 55 23:31.8 7:36/M
4 Rick Hughes Altamonte Springs FL 1536 58 79 24:48.5 8:02/M
5 Paul Vogt geneva FL 1800 56 81 24:56.5 8:05/M
6 Mark Miller port orange FL 1839 56 87 25:18.6 8:12/M
7 Doug Hearn New Smyrna Beach FL 1514 56 103 25:53.1 8:33/M
8 Eric Horst Sanford FL 1534 57 120 26:49.1 8:41/M
9 Dan Hardaway Maitland FL 1504 55 162 28:28.0 9:21/M
10 Ben Pauley Winfield IL 1689 59 165 28:36.6 9:17/M
11 Cecil Sapp Deltona FL 1914 55 181 29:10.8 9:29/M
12 Joe Frakes Titusville FL 1468 57 188 29:28.4 9:45/M
13 Raymond Agurkis Deland FL 1306 59 193 29:39.2 9:38/M
14 Steve Babcock Orange City FL 1315 56 310 35:17.4 11:36/M
15 Dana Ward Orlando FL 1806 59 336 36:29.0 11:54/M
16 Steve Burtchell Port Orange FL 1910 55 349 36:56.2 11:59/M
17 George DeJarnetteIII orlando FL 1404 59 394 39:31.9 12:54/M
18 Mal Locke Deltona FL 1598 58 398 39:47.2 13:00/M
19 Charles Sullivan Windermere FL 1778 56 418 40:38.7 13:15/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Pamela Hanson-Peterson Port Orange FL 1502 56 57 23:35.5 7:37/M
2 Kitty Musante New Smyrna Beach FL 1668 59 71 24:01.1 7:45/M
3 Luanne Rutt Deltona FL 1725 58 127 27:10.9 8:48/M
4 Monica D'Rouillard Winter Park FL 1918 59 174 28:56.2 9:23/M
5 Pat Mister Cocoa FL 1651 55 184 29:17.5 9:34/M
6 Lily Morris Port Orange FL 1663 56 204 30:04.0 9:48/M
7 Melanie Girardi geneva FL 1491 56 229 30:55.6 10:05/M
8 Anne Keating Lakeland FL 1557 56 243 31:36.7 10:18/M
9 Martha Ward Orlando FL 1807 57 244 31:37.0 10:20/M
10 Patricia DeJarnette orlando FL 1403 56 294 34:44.6 11:22/M
11 Jennilee Wagner Oviedo FL 1880 56 303 34:56.8 11:24/M
12 Patti McGuire Port Orange FL 1628 58 317 35:26.0 11:30/M
13 Kathy Hart Port Orange FL 1507 58 329 36:13.0 11:54/M
14 Debi Frakes Titusville FL 1467 57 338 36:39.0 12:04/M
15 Patricia Elsenbeck Port Orange FL 1441 58 351 36:57.0 11:57/M
16 Lisa Mayer merritt island FL 1621 56 361 37:23.9 12:12/M
17 Teresa Vogt geneva FL 1801 55 362 37:27.7 12:18/M
18 Linda Weaver ormond beach FL 1809 57 376 38:39.3 12:41/M
19 Debra Kanalas New Smyrna Beach FL 1554 59 379 38:41.1 12:44/M
20 Teresa Lister Edgewater FL 1597 55 382 38:47.7 12:42/M
21 Lorraine Hardaway Maitland FL 1505 59 397 39:47.0 13:00/M
22 Cathy Kort Orlando FL 1577 55 407 40:12.1 13:14/M
23 Marina Cuevas Gainesville FL 1392 58 417 40:38.1 13:07/M
24 Pamela Kirkland Eustis FL 1570 57 449 43:34.9 14:22/M
25 Sharon Fulmer Winter Park FL 1474 59 466 44:48.6 14:33/M
26 Anna M. Diaz Deland FL 1411 58 481 46:16.6 15:02/M
27 Abbie Hearn New Smyrna Beach FL 1513 56 492 47:50.9 15:40/M
28 Marie Eidson Lawrenceville GA 1436 57 497 48:36.6 15:50/M
29 SHERYL MCCALL Sanford FL 1624 56 508 50:53.2 16:41/M
30 Mindy Fink Port Orange FL 1460 56 511 51:46.0 16:54/M
31 Amy Stone Marietta GA 1774 55 517 52:35.0 17:17/M
32 Diana Floyd Edgewater FL 1466 56 523 53:27.9 17:35/M
33 Kim Higgins Winter Park FL 1863 58 527 54:31.3 17:57/M
34 Leslie DeFerrari Winter Garden FL 1836 57 531 54:46.3 17:55/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Paul Keating Lakeland FL 1558 61 24 20:54.5 6:45/M
2 Donnie Walker Palm Coast FL 1804 63 56 23:34.5 7:38/M
3 Kris Lind palm coast FL 1596 60 107 25:59.2 8:25/M
4 Steve Guillemette Deland FL 1496 60 110 26:15.0 8:31/M
5 Duane Allen Lake Helen FL 1308 60 164 28:33.8 9:18/M
6 Andrew Townes Maitland FL 1788 61 166 28:38.3 9:22/M
7 Dennis Van Langen Melbourne Beach FL 1791 63 208 30:14.8 9:50/M
8 David Jacklitch New Smyrna Beach FL 1542 64 217 30:28.4 9:54/M
9 Kenneth Nelson New Smyrna Beach FL 1675 62 219 30:32.6 9:51/M
10 Guenther Gartner Lake Mary FL 1481 62 223 30:42.5 10:07/M
11 JOSEPH THOMAS LAKE MARY FL 1832 61 267 33:06.7 10:53/M
12 Russell Martin New Smyrna Beach FL 1615 64 456 43:59.9 14:25/M
13 George Friedman Lake Mary FL 1471 61 495 48:25.1 15:40/M
14 Roger Fink Port Orange FL 1461 62 512 51:46.5 16:54/M
15 Bob Stone Marietta GA 1775 61 516 52:34.9 17:18/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Daisy Gartner Lake Mary FL 1480 64 111 26:16.2 8:30/M
2 Louise Fakess Sanford FL 1450 63 201 29:52.8 9:40/M
3 Linda Romaniszyn Port Orange FL 1908 62 218 30:32.2 9:53/M
4 Belinda McCarthy New Smyrna Beach FL 1859 64 318 35:31.0 11:39/M
5 Theresa Lessard Ormond Beach FL 1592 62 346 36:53.3 12:06/M
6 Julia Law Groveland FL 1591 61 350 36:56.8 12:07/M
7 Yvonne Grudzina-Glaser New Smyrna Beach FL 1495 61 370 38:27.8 12:32/M
8 Cindie Cringle New Smyrna Beach FL 1388 62 372 38:28.1 12:34/M
9 Sharon Neumann Daytona Beach FL 1676 63 390 39:18.9 12:44/M
10 Mary Reed port orange FL 1860 60 400 39:55.9 13:07/M
11 Nancy Heckler new smyrna beach FL 1515 61 402 40:02.8 13:10/M
12 Mary Ann White Edgewater FL 1813 61 404 40:08.3 13:03/M
13 Deborah Jacklitch New Smyrna Beach FL 1543 63 413 40:26.6 13:08/M
14 Fran Caruso Port Orange FL 1369 64 435 42:20.1 13:43/M
15 Anna Martin New Smyrna Beach FL 1614 63 455 43:59.8 14:25/M
16 Sharon Dorn Brazil IN 1418 60 486 46:55.6 15:11/M
17 Debbie Marino Hamilton GA 1611 60 493 47:52.1 15:40/M
18 Louise Brill New Smyrna Beach FL 1350 60 502 50:04.3 16:25/M
19 Gina Seeley Apopka FL 1742 60 519 52:54.4 17:13/M
20 Mary Erickson New Smyrna Beach FL 1916 64 533 54:48.6 17:56/M
21 Fay Kirkland New Smyrna Beach FL 1571 64 541 57:43.1 18:42/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Scott Piccola Port Orange FL 1695 66 40 22:43.1 7:20/M
2 Bob Hamlin Palm Coast FL 1500 65 48 23:14.5 7:31/M
3 Andrew Chmielewski Leesburg FL 1374 65 60 23:37.2 7:39/M
4 Miguel Lopez Clermont FL 1602 68 95 25:39.5 8:18/M
5 William Scheer New Smyrna Beach FL 1734 67 145 27:51.9 9:05/M
6 Robert Thornhill Jr. Winter Haven FL 1856 68 150 28:02.5 9:05/M
7 Roger Dix New Smyrna Beach FL 1414 69 176 28:57.4 9:23/M
8 Stephen Rhoades Silver Spring MD 1876 65 248 31:45.3 10:29/M
9 Lawrence Nannarello Edgewater FL 1671 65 280 33:38.4 10:54/M
10 JOHN RUCKER ORMOND BEACH FL 1723 68 347 36:53.9 12:06/M
11 Tom Cringle New Smyrna Beach FL 1389 65 371 38:27.8 12:34/M
12 Terry Fague Dayton OH 1449 66 401 40:02.8 13:10/M
13 John Moss New Smyrna Beach FL 1664 66 505 50:31.1 16:38/M
14 James Keegan Northvale NJ 1559 68 507 50:37.7 16:33/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Cathy Thornhill Winter Haven FL 1855 66 209 30:15.2 9:49/M
2 Anice Fawcett Port Orange FL 1452 66 232 31:08.0 10:12/M
3 Sharon Yadon-Garcia New Smyrna Beach FL 1827 67 252 32:03.4 10:23/M
4 Sandra Stura Umatilla FL 1777 68 441 42:39.1 13:52/M
5 Pat Keegan Northvale NJ 1560 68 524 53:38.4 17:31/M
6 Linda Ventura New Smyrna Beach FL 1793 66 526 53:55.5 17:35/M
7 Beverly Scheer New Smyrna Beach FL 1733 65 532 54:47.8 17:56/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Bob Broadwater Palm Coast FL 1906 72 108 26:04.3 8:26/M
2 Peter Johnston Deland FL 1551 72 247 31:39.6 10:17/M
3 John Clark Port Orange FL 1377 71 295 34:46.4 11:15/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Becky Brushwood Maitland FL 1359 72 273 33:24.8 10:51/M
2 Gwen Hughes New Smyrna Beach FL 1538 70 320 35:50.2 11:37/M
3 Ruth Del Manzano Longwood FL 1405 71 321 35:51.1 11:38/M
4 Carol Duchscher Orlando FL 1424 72 470 44:58.0 14:42/M
Top

Male 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Horace Brannon New Smyrna Beach FL 1348 78 408 40:12.7 13:01/M
2 Chuck McLaughlin Oviedo FL 1629 75 409 40:18.3 13:08/M
Top

Female 75 to 79

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Martha Jones Haines city FL 1552 79 518 52:53.9 17:04/M
2 Susan Weis Cape Coral FL 1812 76 549 1:00:26.4 19:48/M