Mount Dora Half Marathon

Age Group Results

December 15, 2018




Men: Top Finishers 0- 0 1-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: Top Finishers 1-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Top

Male Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Fredison Costa Orlando FL 1927 41 4 1 1:09:28.0 5:18/M
2 Sergei Zyrianov Gainesville FL 1552 34 4 2 1:11:45.0 5:29/M
3 Marcus Dasilva Orlando FL 1108 38 4 3 1:19:13.2 6:03/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Orinthal Striggles Columbia SC 1503 42 2 4 1:19:34.1 6:04/M
Top

Please See Timer

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Unknown Participant 1973 3 265 2:04:51.3 9:32/M
Top

Male 19 and Under

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Garrison Famiglio State College PA 68 15 2 33 1:33:34.3 7:09/M
2 Cole Ferguson Orlando FL 1156 19 4 53 1:38:39.8 7:32/M
3 Thomas McDonnell New Smyrna Beach FL 1330 13 4 224 2:00:04.9 9:10/M
4 Colin McDonnell New Smyrna Beach FL 1329 15 4 421 2:22:53.8 10:54/M
5 Patrick McDonnell New Smyrna Beach FL 1331 13 4 423 2:22:54.2 10:55/M
6 Samuel Kindred Ocoee FL 1735 14 3 566 2:38:55.0 12:08/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 John Layton Apopka FL 25 22 2 12 1:24:16.6 6:26/M
2 Lee Kolias Viera FL 1934 24 4 44 1:36:52.2 7:24/M
3 Christopher Davidson 1996 21 3 57 1:39:01.6 7:34/M
4 Danny Flores Tavares FL 1160 23 4 233 2:01:30.8 9:16/M
5 Adam Ruiz Miami Lakes FL 1443 21 4 292 2:07:23.1 9:43/M
6 Daniel Kitts Windermere FL 1933 20 4 315 2:09:46.7 9:54/M
7 Daniel Johnson Mount Dora FL 1253 22 4 375 2:17:22.9 10:29/M
8 Anthony Rufrano Mount Dora FL 72 20 2 394 2:18:55.0 10:36/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Thomas Tschopp Orlando FL 1959 28 4 15 1:26:21.6 6:35/M
2 Alex Dimopoulos Windermere FL 1129 25 4 110 1:46:56.0 8:10/M
3 Nick Cepeda Windermere FL 1069 29 4 165 1:53:28.0 8:40/M
4 Patrick Zurita Winter Garden FL 1551 29 4 198 1:58:02.0 9:01/M
5 Cody Terrell Ocala FL 52 26 2 267 2:04:59.2 9:32/M
6 Brad Lowe Tampa FL 1302 29 4 298 2:07:56.8 9:46/M
7 Chris Doredant Oviedo FL 1131 28 4 333 2:11:52.1 10:04/M
8 Edwin Jimenez Winter Garden FL 1250 27 4 547 2:36:32.5 11:57/M
9 Christopher Rodriguez Altamonte Springs FL 1825 28 3 591 2:41:21.3 12:19/M
10 Jordan Flickinger Oviedo FL 12 27 2 640 2:44:45.6 12:35/M
11 Spencer Coleman Winter Garden FL 1082 26 4 715 2:57:37.7 13:34/M
12 Brian Sargis Ocoee FL 1452 25 4 834 3:37:11.0 16:35/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Jermaine Lamar Orlando FL 1938 32 4 14 1:25:53.4 6:33/M
2 Christian Anglim Sanford FL 1010 33 4 20 1:28:12.2 6:44/M
3 Sam Dreilinger Duluth MN 1133 31 4 23 1:29:43.9 6:51/M
4 Jeremy Ruaya Winter Springs FL 1952 33 4 25 1:30:06.1 6:53/M
5 Giovanni Calandra Eustis FL 1060 34 4 30 1:32:22.6 7:03/M
6 Konstantin Ash Orlando FL 1993 31 4 38 1:34:37.1 7:13/M
7 Charles Jasperson Eustis FL 1716 34 3 68 1:41:06.4 7:43/M
8 Eduardo Barreiro Davenport FL 1564 34 3 105 1:46:04.8 8:06/M
9 Greg Golden Winter Park FL 1681 30 3 132 1:49:10.4 8:20/M
10 Jeffrey Wexler Minneola FL 1906 34 3 139 1:50:40.8 8:27/M
11 Ryan Sawyer Winter Park FL 1453 31 4 146 1:51:19.2 8:30/M
12 Kevin Rybicki Ormond Beach FL 1446 34 4 185 1:56:10.6 8:52/M
13 Justin Powell Mount Dora FL 1400 33 4 201 1:58:04.8 9:01/M
14 Ricardo Postigo Miami FL 1805 32 3 215 1:59:34.4 9:08/M
15 Greg Regan Lake Mary FL 1415 31 4 216 1:59:39.0 9:08/M
16 Brent Costello Tampa FL 1099 30 4 227 2:00:16.0 9:11/M
17 Garrett Berdanier Gainesville FL 1030 30 4 228 2:00:24.1 9:11/M
18 Cory Lawler Bradenton FL 1291 30 4 250 2:03:17.6 9:25/M
19 Dana Singer Orlando FL 1850 34 3 293 2:07:26.7 9:44/M
20 Jovani Guzman Davenport FL 1200 31 4 320 2:10:20.8 9:57/M
21 Joe McCall Sanford FL 1321 32 4 349 2:12:52.8 10:09/M
22 Donald Cama Orlando FL 1061 33 4 351 2:13:31.9 10:12/M
23 Brian Hamilton Orlando FL 1206 34 4 381 2:17:42.8 10:31/M
24 Sohil Maroli Sanford FL 1313 31 4 446 2:25:50.8 11:08/M
25 George Robbins Winter Park FL 1820 32 3 469 2:28:08.5 11:18/M
26 David Rivas Lake Mary FL 1429 30 4 514 2:32:10.9 11:37/M
27 Greg Middag Apopka FL 1338 33 4 623 2:43:29.5 12:29/M
28 Jeremy Valverde Mount Dora FL 56 32 2 658 2:46:33.3 12:43/M
29 Mark Duslak Fruitland Park FL 1138 34 4 762 3:10:00.2 14:30/M
30 Samuel Kirschten Rockledge FL 1736 32 3 787 3:20:12.8 15:17/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Scott Benson Orlando FL 1028 39 4 24 1:30:02.9 6:52/M
2 Ken Bereski 667 38 3 29 1:31:52.6 7:01/M
3 Adam Love Eustis FL 1753 39 3 40 1:34:47.1 7:14/M
4 Jake McKelvy Winter Garden FL 1764 36 3 41 1:35:16.2 7:16/M
5 Michael Prince Windermere FL 1403 39 4 42 1:36:19.1 7:21/M
6 Daniel Whitehouse Clermont FL 1908 39 3 45 1:37:25.9 7:26/M
7 Rob Marens Mount Dora FL 1759 36 3 47 1:37:47.5 7:28/M
8 Matthew Newbern Lake Mary FL 1787 36 3 56 1:38:59.1 7:33/M
9 Adam Himel Longwood FL 1227 37 4 58 1:39:20.6 7:35/M
10 Victor Hung Orlando FL 1241 38 4 59 1:39:28.1 7:36/M
11 Robert Dominguez Tucson AZ 1965 35 4 62 1:40:04.9 7:38/M
12 Andres Perez Orlando FL 1384 39 4 74 1:41:43.3 7:46/M
13 Kevin Roberts Grand Island FL 1430 37 4 81 1:42:38.3 7:50/M
14 Joseph Kleha Mount Dora FL 1268 37 4 128 1:48:43.8 8:18/M
15 Steven Gonzales 657 37 2 130 1:48:48.8 8:18/M
16 Chris Guilfoyle Heathrow FL 1690 35 3 144 1:51:12.1 8:29/M
17 Jonathen Ficella Cape Coral FL 1971 36 4 147 1:51:21.5 8:30/M
18 Corwin Dickey Orlando FL 1638 37 3 152 1:52:04.3 8:33/M
19 Daniel Miranda Apopka FL 1340 35 4 158 1:52:54.6 8:37/M
20 Justin Fucella Eustis FL 1171 38 4 173 1:54:47.1 8:46/M
21 Michael Trabulsy Orlando FL 1885 39 3 178 1:55:32.5 8:49/M
22 David Johnson Wesley Chapel FL 1257 35 4 197 1:57:52.3 9:00/M
23 Drew Belani Winter Park FL 1026 38 4 239 2:02:06.6 9:19/M
24 Kenneth Holman New Smyrna Beach FL 1708 36 3 305 2:08:25.8 9:48/M
25 Daniel Moody Deltona FL 1343 39 4 313 2:09:26.1 9:53/M
26 Christian Read Orange City FL 1811 39 3 347 2:12:49.6 10:08/M
27 David Buckalew Orlando FL 5 36 2 356 2:14:31.6 10:16/M
28 Jason Scott Debary FL 1459 37 4 392 2:18:51.8 10:36/M
29 Dustin Schiavone Saint Augustine FL 1454 37 4 399 2:19:15.4 10:38/M
30 Edwin Munoz Saint Cloud FL 1350 38 4 441 2:25:02.2 11:04/M
31 Eddy Wanthana Leesburg FL 1531 39 4 457 2:26:58.8 11:13/M
32 Thomas Biance Tallahassee FL 1571 37 3 475 2:28:40.9 11:21/M
33 James Perry Clermont FL 1387 38 4 573 2:39:24.8 12:10/M
34 Michael Faber Orlando FL 11 36 2 610 2:42:46.1 12:25/M
35 Kenneth Alegre Oviedo FL 1922 39 4 687 2:50:57.0 13:03/M
36 Michael Rasmussen West Palm Beach FL 1413 35 4 718 2:58:08.2 13:36/M
37 Jermaine Pulliam Deltona FL 1405 35 4 724 2:58:32.4 13:38/M
38 Owen Conlan Sorrento FL 1087 35 4 789 3:20:57.5 15:20/M
39 Tommy Rucks Altamonte Springs FL 1441 38 4 828 3:36:26.2 16:31/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Pedro Meraz Wesley Chapel FL 1767 40 3 7 1:22:01.4 6:16/M
2 Jonathan Erickson 1988 41 3 8 1:22:19.4 6:17/M
3 Lucas Henderson Orlando FL 1702 40 3 13 1:25:30.9 6:32/M
4 Dave Helsel Windermere FL 1700 42 3 18 1:27:42.1 6:42/M
5 Chadwick Hauff Boston MA 1219 44 4 28 1:31:22.3 6:58/M
6 Steven Block Altamonte Springs FL 1578 41 3 61 1:39:47.8 7:37/M
7 John Hope Winter Springs FL 22 41 2 64 1:40:24.2 7:40/M
8 Bart Marowelli Saline MI 1940 41 4 78 1:42:11.3 7:48/M
9 Igor Roszkowski Kissimmee FL 1440 41 4 82 1:42:59.1 7:52/M
10 David Korsun Mount Dora FL 1272 42 4 84 1:43:12.3 7:53/M
11 Sean McDonnell New Smyrna Beach FL 1327 44 4 88 1:43:55.8 7:56/M
12 Jason Livermore Longwood FL 1750 40 3 90 1:44:17.0 7:58/M
13 Bryon Covell Inverness FL 1100 43 4 93 1:44:29.2 7:59/M
14 Alfredo Leal Sanfordsandford FL 1294 41 4 109 1:46:40.4 8:09/M
15 Benjamin Brown Winter Park FL 4 41 2 113 1:47:27.2 8:12/M
16 Robert McIntosh Port Saint Lucie FL 30 41 2 115 1:47:31.4 8:12/M
17 Joseph Massot Lake Mary FL 1315 42 4 116 1:47:35.8 8:13/M
18 Hansen Hermono Winter Park FL 1224 42 4 133 1:49:26.7 8:21/M
19 Adam Ramsay Sanford FL 1408 41 4 141 1:50:44.1 8:27/M
20 Alex Morillo Oviedo FL 1346 42 4 148 1:51:47.9 8:32/M
21 Jae Hyuk Yang Davis CA 1545 44 4 151 1:51:58.8 8:33/M
22 John Henry Orlando FL 1223 41 4 154 1:52:26.3 8:35/M
23 Joey Walker Eustis FL 1528 44 4 155 1:52:41.3 8:36/M
24 David Krawczyk Winter Springs FL 1274 42 4 183 1:56:05.1 8:52/M
25 Vijay Shanmugam Orlando FL 1845 41 3 209 1:58:59.5 9:05/M
26 Jerry Ross Gainesville FL 1438 43 4 210 1:59:07.5 9:06/M
27 Benjamin McBride North Potomac MD 29 42 2 255 2:03:34.2 9:26/M
28 Adam Novack Eustis FL 1791 42 3 262 2:04:34.6 9:31/M
29 Charles Cerney Umatilla FL 1606 43 3 266 2:04:55.1 9:32/M
30 Mark Ringler Ocala FL 1426 40 4 322 2:10:23.7 9:57/M
31 David Souders Sorrento FL 1492 41 4 393 2:18:51.9 10:36/M
32 Cristiano Zani Sao Jose 1547 40 4 405 2:20:11.0 10:42/M
33 Jason Megargee Apopka FL 1941 40 4 408 2:20:52.6 10:45/M
34 Ben Fitzgerald 1998 43 3 419 2:22:38.3 10:53/M
35 Tom Vansickle Orange City FL 1520 40 4 442 2:25:02.2 11:04/M
36 Jorge Dragustinovis Lakeland FL 1649 42 3 463 2:27:15.5 11:14/M
37 Steven Greenen Orlando FL 1189 44 4 503 2:31:10.7 11:32/M
38 Jason Soucy Clermont FL 1491 44 4 510 2:32:02.4 11:36/M
39 Jason Golden South Abington Township PA 1183 44 4 531 2:34:30.1 11:48/M
40 Mike Taylor Gotha FL 1874 44 3 532 2:34:41.4 11:48/M
41 Adrian Finol Mount Dora FL 1158 43 4 577 2:39:35.2 12:11/M
42 Pierre Joseph Brandon FL 1260 41 4 579 2:39:46.1 12:12/M
43 Patrick Uppole Mount Dora FL 1891 44 3 590 2:41:15.1 12:19/M
44 Jason Stack Wesley Chapel FL 1867 43 3 616 2:43:12.1 12:27/M
45 Luther Braganza Leesburg FL 1587 40 3 636 2:44:28.2 12:33/M
46 Roy Cooling Celebration FL 1092 43 4 665 2:48:05.9 12:50/M
47 Cleve Richards Wesley Chapel FL 1422 42 4 676 2:49:35.3 12:57/M
48 Jamie Osteen Orlando FL 1371 43 4 790 3:21:23.9 15:22/M
49 Robert New Lake Helenlake Helen FL 1356 42 4 793 3:22:10.2 15:26/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Neil Quintero Apopka FL 1406 47 4 5 1:19:52.2 6:06/M
2 Patrick Sirois Winter Garden FL 1851 48 3 6 1:21:45.6 6:14/M
3 Kenyon Congdon Ocoee FL 1616 49 3 11 1:23:27.3 6:22/M
4 James Huff II New Smyrna Beach FL 1711 49 3 22 1:29:37.2 6:50/M
5 Steven Wilcox Oldsmar FL 1960 48 4 26 1:30:11.1 6:53/M
6 Todd Teixeira Debary FL 1879 46 3 27 1:30:12.5 6:53/M
7 Anthony Presley Harmony FL 1806 48 3 32 1:33:12.9 7:07/M
8 Chad Clark Winter Garden FL 1078 47 4 36 1:34:06.5 7:11/M
9 Craig Dykstra Winter Garden FL 1139 45 4 39 1:34:39.0 7:14/M
10 Greg Gordon Windermere FL 1686 48 3 60 1:39:41.0 7:37/M
11 Jody Alderman Hoschton GA 1004 48 4 86 1:43:37.2 7:55/M
12 Lushantha Gunasekera Clermont FL 1691 45 3 97 1:44:56.6 8:01/M
13 Chris Schraer Saint Augustine FL 1842 49 3 112 1:47:13.3 8:11/M
14 Scott Rodgers Port Orange FL 37 47 2 134 1:49:31.0 8:22/M
15 Patrick McCallion Clermont FL 1323 48 4 138 1:50:17.6 8:25/M
16 Atsushi Hiruta Orlando FL 1706 46 3 159 1:53:01.2 8:38/M
17 Scott Morris Orlando FL 1347 46 4 160 1:53:01.3 8:38/M
18 Allen Kent Lakeland FL 1731 46 3 167 1:54:02.7 8:42/M
19 Robb Eggleston Gainesville FL 1146 48 4 170 1:54:30.1 8:44/M
20 Clayton Rash Sanford FL 1974 48 4 182 1:55:51.9 8:51/M
21 Andrew Brown Windermere FL 1925 46 4 188 1:56:45.2 8:55/M
22 Jerry Searcy Pavo GA 1979 49 4 189 1:56:48.2 8:55/M
23 Daryl Cronk Ocoee FL 1103 46 4 200 1:58:04.1 9:01/M
24 Jose Bravini Orlando FL 1044 49 4 208 1:58:51.0 9:04/M
25 Tommie Schilling Ocoee FL 1455 48 4 222 2:00:00.8 9:10/M
26 Justin Skoretz Sanford FL 1474 46 4 230 2:00:33.5 9:12/M
27 Jack Palkoner Lake Mary FL 1373 48 4 246 2:02:57.5 9:23/M
28 Greg Wiseman Wesley Chapels FL 62 47 2 247 2:03:08.0 9:24/M
29 Shawn Wilker Mount Dora FL 1541 45 4 272 2:05:48.8 9:36/M
30 Jeffrey Howell Land O Lakes FL 1238 45 4 297 2:07:56.5 9:46/M
31 Brian Defoe Bainbridge Island WA 1114 45 4 301 2:08:10.1 9:47/M
32 Nicolas Blaser Ocala FL 1036 48 4 340 2:12:14.1 10:06/M
33 Stephen Rybka Longwood FL 1833 49 3 350 2:12:55.3 10:09/M
34 David Mellott Leesburg FL 31 45 2 378 2:17:32.1 10:30/M
35 Tony Young Port Orange FL 1917 48 3 389 2:18:01.2 10:32/M
36 Jim Rufrano Mount Dora FL 73 45 2 395 2:18:55.2 10:36/M
37 Mark Hamblin Eustis FL 19 48 2 407 2:20:38.1 10:44/M
38 David Whateley Lake Mary FL 1538 45 4 411 2:21:48.4 10:49/M
39 Richard Green Lakeland FL 16 46 2 416 2:22:20.5 10:52/M
40 Antonio Romero Orlando FL 1434 49 4 454 2:26:40.7 11:12/M
41 Josh Miller Mount Dora FL 1969 45 4 554 2:37:33.4 12:02/M
42 Richard Powers Port Orange FL 1401 49 4 572 2:39:12.9 12:09/M
43 Orlando Arrocha Longwood FL 1016 46 4 580 2:39:48.0 12:12/M
44 Dennis Paray Orlando FL 35 48 2 596 2:41:35.7 12:20/M
45 Judd Krivenko Winter Garden FL 1276 48 4 600 2:41:51.5 12:21/M
46 John Silker Altamonte Springs FL 1849 45 3 607 2:42:36.7 12:25/M
47 Mark Taylor Morriston FL 1505 46 4 621 2:43:24.7 12:28/M
48 Randal Smith Jacksonville FL 1483 49 4 743 3:05:39.0 14:10/M
49 Jae Hun Kang Seoul 1263 47 4 751 3:07:37.0 14:19/M
50 Rod Bitterling Orlando FL 1034 49 4 765 3:10:26.4 14:32/M
51 Chris Shephard Rockledge FL 1846 45 3 791 3:21:25.5 15:23/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Erik Smith Beverly Hills FL 1484 54 4 43 1:36:46.4 7:23/M
2 David Tisdale Clermont FL 1884 50 3 63 1:40:07.1 7:39/M
3 Hung K Ng Orlando FL 1947 53 4 70 1:41:19.3 7:44/M
4 Dennis Jones Winter Garden FL 1719 54 3 71 1:41:27.8 7:45/M
5 Charles Roose Wesley Chapel FL 1829 54 3 72 1:41:35.8 7:45/M
6 Chuong Vu Sorrento FL 1896 50 3 79 1:42:23.3 7:49/M
7 Jason Johnson Sanford FL 1256 52 4 95 1:44:47.8 8:00/M
8 Charles Wannemacher Saint Petersburg FL 59 54 2 99 1:45:29.8 8:03/M
9 Max Smith Debary FL 1858 52 3 104 1:45:58.0 8:05/M
10 David Youn Lake Mary FL 1975 51 4 117 1:47:36.2 8:13/M
11 Nick Benedico Lake Mary FL 1569 52 3 129 1:48:48.8 8:18/M
12 Michael Rogers Mount Dora FL 1826 52 3 169 1:54:28.9 8:44/M
13 Rick Cohn Maitland FL 1987 54 4 175 1:55:04.9 8:47/M
14 Robert Brown Edgewater FL 1048 54 4 211 1:59:14.2 9:06/M
15 Stanley Dobias Altamonte Springs FL 1130 51 4 226 2:00:13.6 9:11/M
16 Bob White Mount Dora FL 1907 53 3 288 2:07:00.9 9:42/M
17 Steve Barberie Satellite Beach FL 1022 51 4 294 2:07:32.7 9:44/M
18 Hugo Scavino Wesley Chapel FL 1838 51 3 299 2:07:59.9 9:46/M
19 Rene Tirado Lakeland FL 1883 50 3 304 2:08:19.2 9:48/M
20 Timothy Janis Sunnyside NY 1715 52 3 323 2:10:28.5 9:58/M
21 Jason Haynie Mount Dora FL 1221 54 4 325 2:10:41.1 9:59/M
22 Rick Serra Leesburg FL 1464 50 4 357 2:14:35.6 10:16/M
23 James Williamson Sarasota FL 1912 50 3 364 2:16:24.4 10:25/M
24 Scott Allen Chicago IL 1006 50 4 390 2:18:12.4 10:33/M
25 Larry Fellure Winter Garden FL 1154 51 4 391 2:18:21.2 10:34/M
26 Rod James Winter Springs FL 1248 50 4 412 2:21:53.5 10:50/M
27 Dharmendra Patel Mount Dora FL 1378 51 4 424 2:22:56.6 10:55/M
28 Steven Wagner Winter Haven FL 58 52 2 440 2:24:54.2 11:04/M
29 Bjørn Syversbråten Hemsedal Norway 1873 54 3 470 2:28:15.3 11:19/M
30 Robert Ridgeway 666 50 3 539 2:35:41.3 11:53/M
31 Jack Marcum The Villages FL 70 54 2 540 2:35:42.8 11:53/M
32 Marc Bolm Clermont FL 1580 50 3 548 2:36:45.0 11:58/M
33 Kent Weakley Ocala FL 1532 50 4 551 2:36:59.9 11:59/M
34 Warren Hermenau Oviedo FL 1704 50 3 567 2:39:07.4 12:09/M
35 Jim Ohrberg Orlando FL 1794 51 3 569 2:39:08.2 12:09/M
36 Timothy Selders Punta Gorda FL 41 53 2 586 2:40:38.9 12:16/M
37 Todd Kalisz Sanford FL 1262 50 4 613 2:42:56.2 12:26/M
38 Ross Bitterling Montverde FL 1035 50 4 764 3:10:26.3 14:32/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Craig Williams Windermere FL 1542 56 2 34 1:34:01.0 7:11/M
2 George L'Heureux Hernando FL 1749 59 3 48 1:37:54.3 7:28/M
3 Chip Steele Dillsburg PA 47 55 2 51 1:38:16.5 7:30/M
4 Michael Cain Ormond Beach FL 1059 59 4 55 1:38:56.6 7:33/M
5 David Smith Orlando FL 1481 55 4 66 1:40:30.1 7:40/M
6 Jonny Simpkins Windermere FL 1955 56 4 89 1:43:58.3 7:56/M
7 James Morgan Ormond Beach FL 1945 57 4 100 1:45:39.6 8:04/M
8 Bob Gannon The Villages FL 1175 59 4 120 1:48:04.4 8:15/M
9 Alan Wilfong Mount Dora FL 1909 56 3 122 1:48:17.8 8:16/M
10 Craig Meyers Fort Pierce FL 1770 55 3 142 1:51:00.5 8:28/M
11 Mike Dickinson Winter Park FL 1640 58 3 150 1:51:57.5 8:33/M
12 Tom Tschopp Winter Park FL 1958 58 4 153 1:52:20.0 8:35/M
13 Tom Squitieri Eustis FL 1866 55 3 161 1:53:03.9 8:38/M
14 Mark Desouza Winter Springs FL 1124 56 4 162 1:53:15.8 8:39/M
15 Greg Ramsdell Mount Dora FL 1409 57 4 166 1:53:36.4 8:40/M
16 Martin Coward Greenville NC 1928 55 4 184 1:56:05.3 8:52/M
17 Wesley Smith Sanford FL 1856 57 3 199 1:58:03.2 9:01/M
18 Kevin Bly Boca Raton FL 1037 58 4 203 1:58:16.8 9:02/M
19 Karl Williams Orlando FL 1911 59 3 248 2:03:11.1 9:24/M
20 Daniel Suansing Ocoee FL 1871 58 3 269 2:05:22.4 9:34/M
21 John Brownlow Apopka FL 1050 56 4 295 2:07:50.7 9:45/M
22 Mitch Greening Sarasota FL 1191 56 4 327 2:10:56.9 10:00/M
23 David Somers Oviedo FL 1488 59 4 354 2:14:20.2 10:15/M
24 Dan Hardaway Maitland FL 1210 58 4 410 2:21:14.0 10:47/M
25 George Khoury Orlando FL 1732 55 3 465 2:27:44.6 11:17/M
26 Ed Meyers Mount Dora FL 1768 56 3 471 2:28:29.8 11:20/M
27 Gustaaf Verhulst Mount Dora FL 1523 58 4 485 2:29:12.6 11:23/M
28 Peter Laughlin Sarasota FL 1744 59 3 508 2:31:38.1 11:35/M
29 John French Mount Dora FL 1168 56 4 512 2:32:05.6 11:37/M
30 Kai Zhang Apopka FL 1920 57 3 513 2:32:10.2 11:37/M
31 Kevin Cunningham Clermont FL 1105 59 4 550 2:36:55.3 11:59/M
32 Alejandro Dela Cruz Orlando FL 9 55 2 595 2:41:35.6 12:20/M
33 Vincent Spoto Winter Park FL 1865 56 3 597 2:41:40.3 12:20/M
34 Mark Muething Cincinnati OH 33 59 2 650 2:46:00.9 12:40/M
35 Doug Troyer The Villages FL 1448 55 4 651 2:46:03.0 12:41/M
36 Howard Holt Orlando FL 1234 56 4 697 2:53:01.7 13:12/M
37 David Parsons Longwood FL 1377 56 4 733 3:01:15.4 13:50/M
38 Robert Hamood Apopka FL 1696 57 3 738 3:04:19.8 14:04/M
39 Don Kemper Winter Springs FL 1727 57 3 744 3:06:33.3 14:14/M
40 Roger Bond Cocoa FL 1582 55 3 756 3:07:55.8 14:21/M
41 James Mathis Candler FL 1761 55 3 771 3:14:23.3 14:50/M
42 John Egolf Longwood FL 1147 56 4 778 3:15:39.8 14:56/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Jim Musante New Smyrna Beach FL 1784 61 3 50 1:38:13.9 7:30/M
2 Leonel Gutierrez Davenport FL 18 64 2 65 1:40:28.1 7:40/M
3 Bill Andrews Deland FL 1985 61 4 73 1:41:40.9 7:46/M
4 Daniel Teel Orlando FL 1878 63 3 157 1:52:52.3 8:37/M
5 Rex Davidson Orlando FL 1109 60 4 186 1:56:37.7 8:54/M
6 Paul Pape Mount Dora FL 1375 64 4 191 1:56:57.8 8:56/M
7 Carl Frankel The Villages FL 1166 63 4 214 1:59:29.0 9:07/M
8 Gary Ettinger Punta Gorda FL 1654 61 3 220 1:59:53.3 9:09/M
9 Paul Figge Mount Dora FL 1660 61 3 236 2:01:56.5 9:18/M
10 Jeff Zabel Lake Mary FL 65 60 2 244 2:02:49.8 9:23/M
11 Moris Amar Longwood FL 1008 61 4 251 2:03:19.7 9:25/M
12 Colin Niemiec Dunnellon FL 1363 62 4 257 2:03:44.2 9:27/M
13 Danny Philpott Port Orange FL 1391 61 4 328 2:10:59.5 10:00/M
14 Kyle Johnson Mount Dora FL 1254 60 4 346 2:12:46.0 10:08/M
15 David Middag Apopka FL 1772 61 3 352 2:14:01.0 10:14/M
16 Mark Russel 656 62 2 380 2:17:41.3 10:31/M
17 Ryan McBryde Winter Park FL 1319 61 4 396 2:19:06.0 10:37/M
18 Brian Koopmans Sorrento FL 1739 61 3 447 2:25:58.5 11:09/M
19 Terry L Lawrence Sr Middleburg FL 1292 63 4 466 2:28:06.3 11:18/M
20 Dan Kline Maitland FL 1737 61 3 527 2:33:39.5 11:44/M
21 Richard Hanisko Trinity FL 1207 62 4 582 2:40:14.1 12:14/M
22 Jay Sandhouse Coral Springs FL 1837 60 3 670 2:48:45.9 12:53/M
23 Bill Meadows Tampa FL 1334 61 4 741 3:05:27.4 14:09/M
24 Joe Deen Sharpes FL 1632 62 3 785 3:18:36.7 15:10/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Dennis Kroskey 651 69 2 75 1:41:55.2 7:47/M
2 Charles Kennedy Mount Dora FL 1729 67 3 85 1:43:28.0 7:54/M
3 Peter Mingay Mount Dora FL 1774 69 3 125 1:48:32.9 8:17/M
4 David Kurman The Villages FL 1282 65 4 126 1:48:36.9 8:17/M
5 Norm Spitzig Mount Dora FL 1864 68 3 187 1:56:43.6 8:55/M
6 Michael Counsell Gainesville FL 1622 66 3 242 2:02:47.6 9:22/M
7 Mark Broadus Venice FL 1591 65 3 283 2:06:35.7 9:40/M
8 Jim Hagarty Eustis FL 1692 68 3 300 2:08:05.2 9:47/M
9 Noyes Harrigan Spring Hill FL 1212 66 4 430 2:23:25.1 10:57/M
10 Ronald Roecker Crystal River FL 1431 66 4 517 2:32:59.4 11:41/M
11 Randy Judd Belle Isle FL 1931 68 4 555 2:37:38.1 12:02/M
12 Mike Morgan Spring Hill FL 1778 66 3 571 2:39:11.5 12:09/M
13 Rickey Dickens Pierson FL 1125 67 4 614 2:43:08.2 12:27/M
14 Tom Hawkins Orange City FL 1699 68 3 643 2:45:13.7 12:37/M
Top

Male 70 and Over

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Butch Holt Clermont FL 1233 70 4 145 1:51:16.5 8:30/M
2 Alec Hawkes Mount Dora FL 1698 71 3 204 1:58:22.4 9:02/M
3 Ray Dube Deland FL 1134 70 4 206 1:58:32.6 9:03/M
4 Ted Crawford Ft. Myers FL 1102 71 4 271 2:05:29.5 9:35/M
5 Giles Paget Wilkes Tangerine FL 1372 71 4 604 2:42:22.3 12:24/M
6 Gregory McGowan Orlando FL 1333 70 4 696 2:52:59.6 13:12/M
7 Paul Kunz Clermont FL 1741 80 3 708 2:55:12.9 13:22/M
8 John Clark Port Orange FL 1076 73 4 735 3:01:43.7 13:52/M
9 Charles Cangialosi Leesburg FL 1064 71 4 767 3:10:48.0 14:34/M
Top

Female Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Lyubov Denisova Gainesville FL 1120 47 4 9 1:22:37.0 6:18/M
2 Shawanna White 1992 39 3 10 1:23:13.2 6:21/M
3 Heather Schulz Orlando FL 1991 44 4 17 1:26:52.8 6:38/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Terri Rejimbal Tampa FL 1815 50 2 16 1:26:29.0 6:36/M
Top

Female 19 and Under

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Isabella Coogan Punta Gorda FL 1088 18 4 21 1:29:26.9 6:50/M
2 Noelle Vu Sorrento FL 559 12 2 67 1:40:44.0 7:41/M
3 Claire McDonnell New Smyrna Beach FL 1328 17 4 91 1:44:18.1 7:58/M
4 Meaghan Slack Casselberry FL 1853 19 3 171 1:54:43.2 8:45/M
5 Meagan Dickson Clermont FL 1126 19 4 448 2:26:14.8 11:10/M
6 Courtney Trohn Lakeland FL 1515 17 4 477 2:28:52.8 11:22/M
7 Carmen Michaud Orlando FL 1337 19 4 819 3:33:11.1 16:16/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Jill Gerharz Davenport FL 1180 23 4 123 1:48:21.0 8:16/M
2 Allison Kort Orlando FL 1273 21 4 136 1:49:50.4 8:23/M
3 Emily Hall Inverness FL 1203 22 4 335 2:12:01.7 10:05/M
4 Amber Hillhouse Clearwater FL 21 22 2 345 2:12:41.6 10:08/M
5 Jessica Kowalewicz Orlando FL 1935 23 4 413 2:22:02.0 10:51/M
6 Taylor Mitchell Oviedo FL 1342 23 4 464 2:27:23.8 11:15/M
7 Sarah Terrell Ocala FL 51 24 2 498 2:30:18.4 11:28/M
8 Savannah Dillashaw Port Orange FL 1964 22 4 536 2:35:14.2 11:51/M
9 Mary Grimes Winter Springs FL 1966 20 4 689 2:51:41.6 13:06/M
10 Erin Bond Cocoa FL 1583 23 3 782 3:17:10.7 15:03/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Stephanie Jensen Orlando FL 1249 29 4 31 1:32:44.7 7:05/M
2 Hailey Krzyston Tampa FL 1936 26 4 92 1:44:25.9 7:58/M
3 Megan Rich Sanford FL 1420 25 4 111 1:47:11.2 8:11/M
4 Kathryn Murrow Sanford FL 1783 28 3 168 1:54:23.2 8:44/M
5 Moriah Morris Eustis FL 1348 27 4 205 1:58:27.1 9:03/M
6 Emily Middleton Sorrento FL 1944 29 4 289 2:07:07.5 9:42/M
7 Veronica Brunelle Titusville FL 1051 28 4 329 2:11:25.7 10:02/M
8 Diane Alvarado Miramar FL 1007 29 4 331 2:11:33.7 10:03/M
9 Maria Cardozo Davenport FL 1600 28 3 344 2:12:39.6 10:08/M
10 Alexandra Donaldson Altamonte Springs FL 1644 28 3 368 2:16:46.4 10:26/M
11 Ashley Washington Sorrento FL 1899 28 3 370 2:16:46.7 10:26/M
12 Melanie Landgrabe Orlando FL 1283 28 4 386 2:17:51.6 10:31/M
13 Meghan Burke Orlando FL 1054 28 4 473 2:28:34.3 11:20/M
14 Sabrina Marn Apopka FL 1312 29 4 474 2:28:38.7 11:21/M
15 Kelsey Kitts Windermere FL 1267 28 4 476 2:28:51.4 11:22/M
16 Rebecca Avery Ocala FL 1018 26 4 543 2:36:26.1 11:56/M
17 Aislinn Van Buren Orlando FL 1516 28 4 609 2:42:41.7 12:25/M
18 Kaitlyn Zarkis Debary FL 1548 29 4 652 2:46:05.8 12:41/M
19 Parampreet Sandhu Milpitas CA 1450 29 4 664 2:48:00.0 12:49/M
20 Lee Fairchild Melbourne FL 1656 29 3 672 2:48:51.2 12:53/M
21 Carolyn D'Angelo Sanford FL 1107 26 4 703 2:54:42.7 13:20/M
22 Sharon Grisnich Altamonte Springs FL 1195 27 4 707 2:55:09.3 13:22/M
23 Margaret Kuhn Mount Dora FL 1281 29 4 709 2:55:52.3 13:25/M
24 Katie Weber Winter Springs FL 1533 26 4 716 2:57:38.3 13:34/M
25 Catherine Waldenberger Titusville FL 1527 28 4 753 3:07:40.3 14:20/M
26 Sarah Glass Eustis FL 13 27 2 788 3:20:29.4 15:18/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Jessica Marlier Apopka FL 1311 33 4 19 1:27:55.7 6:43/M
2 Monica Johnson Oviedo FL 1717 34 3 35 1:34:05.1 7:11/M
3 Stacey Gustafson Groveland FL 1199 31 4 52 1:38:31.4 7:31/M
4 Cheryl Sobering Winter Park FL 1862 34 3 94 1:44:34.3 7:59/M
5 Samantha Postigo Miami FL 1803 33 3 107 1:46:13.8 8:06/M
6 Jami Youngmann Weirsdale FL 64 34 2 108 1:46:20.7 8:07/M
7 Kelly Himel Lake Mary FL 1705 34 3 119 1:48:03.0 8:15/M
8 Jessica Ackley Lake Mary FL 1554 33 3 143 1:51:02.8 8:29/M
9 Elisabeth Sosa Orlando FL 1490 34 4 163 1:53:22.6 8:39/M
10 Helena Nurmela Sanford FL 1367 34 4 190 1:56:49.5 8:55/M
11 Kelly Leleux Casselberry FL 1746 34 3 192 1:57:07.0 8:56/M
12 Kristen Barry Leesburg FL 1023 33 4 202 1:58:13.1 9:01/M
13 Brenna Halsey Longwood FL 1204 31 4 219 1:59:50.0 9:09/M
14 Kristina Castro Fort Lauderdale FL 1067 34 4 252 2:03:26.0 9:25/M
15 Kelsey Wehrenberg Orlando FL 1535 30 4 282 2:06:33.1 9:40/M
16 Heather Benson Orlando FL 1029 30 4 285 2:06:38.3 9:40/M
17 Erica Plemmons Orlando FL 1397 31 4 286 2:06:56.2 9:41/M
18 Bree Lutzow Orlando FL 1304 30 4 290 2:07:11.4 9:43/M
19 Janelle Hom Orlando FL 1236 33 4 316 2:09:58.1 9:55/M
20 Chelsea Dimarco Leesburg FL 1128 32 4 324 2:10:39.0 9:58/M
21 Nicole Peters Mount Dora FL 1388 30 4 342 2:12:24.9 10:06/M
22 Tiffany Betancourt Tavares FL 1923 33 4 343 2:12:33.5 10:07/M
23 Samantha Pierson Orlando FL 1393 33 4 363 2:16:06.0 10:23/M
24 Ashley Mabry Lutz FL 1757 34 3 367 2:16:45.7 10:26/M
25 Allison Seador Sarasota FL 1461 30 4 387 2:17:56.7 10:32/M
26 Cara Whitaker Inverness FL 1539 32 4 397 2:19:09.4 10:37/M
27 Sara Scott Debary FL 1458 34 4 403 2:20:07.5 10:42/M
28 Kim Greenberg Lake Mary FL 1187 31 4 414 2:22:03.1 10:51/M
29 Erin McAllister Longwood FL 28 30 2 415 2:22:13.6 10:51/M
30 Jennifer Jordan Heathrow FL 1720 34 3 436 2:24:22.1 11:01/M
31 Elly Maurer Anchorage AK 1317 33 4 458 2:27:00.1 11:13/M
32 Sarah Smith Maywood NJ 1479 33 4 461 2:27:08.6 11:14/M
33 Katrina Vocelka Winter Park FL 1894 31 3 468 2:28:08.3 11:18/M
34 Julie Haggerty Coral Springs FL 1201 34 4 472 2:28:34.3 11:20/M
35 Holly Seargeant Astatula FL 1462 33 4 479 2:29:03.9 11:23/M
36 Malissa Christi Holt Ann Arbor MI 1709 30 3 487 2:29:29.6 11:25/M
37 Anabel Dietsch Clermont FL 1127 34 4 533 2:34:56.0 11:50/M
38 Rhonda Lawhun Edgewater FL 1990 33 4 545 2:36:31.2 11:57/M
39 Lauren Halstead Jacksonville FL 1205 33 4 556 2:37:46.4 12:03/M
40 Melanie Steil Sorrento FL 1496 33 4 558 2:38:06.2 12:04/M
41 Christianna Zammatore Apopka FL 66 30 2 563 2:38:32.2 12:06/M
42 Mary Lueder Davenport FL 1756 30 3 574 2:39:25.4 12:10/M
43 Kalin Norton Longwood FL 1365 33 4 589 2:41:10.1 12:18/M
44 Amanda Chastain Apopka FL 1609 34 3 608 2:42:37.8 12:25/M
45 Simone Goodfriend Casselberry FL 1184 32 4 627 2:43:43.1 12:30/M
46 Kristina Rocafort Fort Lauderdale FL 1824 33 3 628 2:43:49.9 12:30/M
47 Mica Reinhardt Winter Springs FL 1814 33 3 641 2:45:08.3 12:36/M
48 Grace Norton Longwood FL 1366 31 4 662 2:47:00.1 12:45/M
49 Faith Doles Winter Garden FL 1642 31 3 685 2:50:53.1 13:03/M
50 Brooke Newell Winter Garden FL 1358 32 4 704 2:54:55.1 13:21/M
51 Lisa Perez Lake Mary FL 1385 34 4 714 2:57:33.7 13:33/M
52 Carolyn Ringenberg Sanford FL 1425 30 4 717 2:57:58.5 13:35/M
53 Renee Burke Mount Dora FL 1596 34 3 737 3:03:06.3 13:59/M
54 Megan Robinson Oviedo FL 1822 34 3 754 3:07:44.3 14:20/M
55 Jacqueline Cahill Longwood FL 1058 33 4 768 3:11:14.0 14:36/M
56 Brittany Resmann Longwood FL 1816 34 3 774 3:15:25.2 14:55/M
57 Ashlan Clover Oviedo FL 1612 31 3 801 3:28:13.9 15:54/M
58 Christian Coker Deland FL 1081 32 4 810 3:29:54.8 16:01/M
59 Alyse Binxhiu Sorrento FL 1573 34 3 822 3:33:54.7 16:20/M
60 Lindsey McCabe Altamonte Springs FL 1320 34 4 826 3:35:22.8 16:26/M
61 Gaby Argueta Saint Cloud FL 1013 34 4 838 3:46:53.1 17:19/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Kristen Scruggs Winter Springs FL 1460 35 4 37 1:34:34.7 7:13/M
2 Rebecca Whitman Orlando FL 1540 38 4 46 1:37:37.4 7:27/M
3 Claudia Shearer Tavares FL 1954 38 4 69 1:41:11.9 7:43/M
4 Sara Devi Pierson Hypoluxo FL 1394 39 4 76 1:41:59.9 7:47/M
5 Charisse Winter Apopka FL 1544 36 4 77 1:42:09.5 7:48/M
6 Samyra Horita Sanfordsandford FL 1237 37 4 103 1:45:57.6 8:05/M
7 Amy Meinig Apopka FL 1942 36 4 106 1:46:12.7 8:06/M
8 Noelle Trevizan Orlando FL 1513 36 4 121 1:48:11.2 8:15/M
9 Ashleigh Ramsay Sanford FL 1407 38 4 124 1:48:27.3 8:17/M
10 Amy Fedock Mount Dora FL 1658 38 3 140 1:50:44.0 8:27/M
11 Sara Pepper Winter Garden FL 36 38 2 176 1:55:13.3 8:48/M
12 Katy Cook Lake Mary FL 268 39 2 194 1:57:34.0 8:58/M
13 Rachel Krawcztk Winter Springs FL 1972 38 4 212 1:59:19.7 9:06/M
14 Stephanie Hauff Clermont FL 1220 36 4 229 2:00:30.7 9:12/M
15 Patricia Colloca Massot Lake Mary FL 1086 37 4 231 2:00:42.0 9:13/M
16 Katrina Aho Tavares FL 1558 36 3 238 2:02:00.1 9:19/M
17 Jacquelyn Golden South Abington Township PA 1182 35 4 258 2:03:45.8 9:27/M
18 Faye-Lynn Deissinger Deltona FL 1115 36 4 261 2:04:26.3 9:30/M
19 Kacey Edmondson Mount Dora FL 1141 36 4 279 2:06:17.2 9:38/M
20 Lauren Deming Orlando FL 1119 37 4 307 2:09:00.1 9:51/M
21 Laura Fries Apopka FL 1169 36 4 309 2:09:08.9 9:51/M
22 Gina Aragona Egg Harbor City NJ 2 37 2 317 2:09:58.3 9:55/M
23 Tamar Ringler Ocala FL 1427 35 4 321 2:10:23.6 9:57/M
24 Alison Kennedy-Benson Gainesville FL 1730 39 3 332 2:11:40.4 10:03/M
25 Sherrie Mistry Eustis FL 1341 38 4 337 2:12:08.8 10:05/M
26 Alicia Wilson Gabor Seffner FL 1914 35 3 353 2:14:01.1 10:14/M
27 Tami Ting Pompano Beach FL 53 38 2 355 2:14:24.2 10:16/M
28 Mara Berk Winter Springs FL 1031 39 4 360 2:15:32.5 10:21/M
29 gina creek 1997 38 3 377 2:17:28.3 10:30/M
30 Joy Burke Ocoee FL 1055 37 4 385 2:17:46.5 10:31/M
31 Nove Gulfan Orlando FL 1198 37 4 398 2:19:10.1 10:37/M
32 Jill Carey Orlando FL 1601 39 3 409 2:20:59.7 10:46/M
33 Amanda Johnson Orlando FL 1251 37 4 426 2:22:58.5 10:55/M
34 Carolina Arocho Winter Garden FL 1015 37 4 431 2:23:34.1 10:58/M
35 Shannon Panfilio Port Orange FL 1374 37 4 437 2:24:23.3 11:01/M
36 Jennifer Roop Windermere FL 1828 38 3 450 2:26:20.3 11:10/M
37 Wendy Patel Mount Dora FL 1797 39 3 451 2:26:25.1 11:11/M
38 Carolyn Streaker Oviedo FL 1502 39 4 462 2:27:14.2 11:14/M
39 Erika Vocelka Casselberry FL 1895 35 3 467 2:28:07.5 11:18/M
40 Sheila Collamat-Brown Orlando FL 1083 35 4 484 2:29:12.5 11:23/M
41 Shari Sipka Orlando FL 1472 36 4 489 2:29:35.0 11:25/M
42 Marlene Silver Glenwood FL 1469 35 4 496 2:29:58.0 11:27/M
43 Jo Trinh Mexico Beach FL 1514 38 4 507 2:31:23.3 11:33/M
44 Patricia Portillo Orlando FL 1802 37 3 509 2:31:48.4 11:35/M
45 Sasha Wanthana Leesburg FL 1530 37 4 520 2:33:08.4 11:41/M
46 Amanda Petrick Sanford FL 1801 35 3 524 2:33:35.7 11:43/M
47 Madie Martin Eustis FL 1314 39 4 525 2:33:35.8 11:43/M
48 Leah Moroney Groveland FL 1780 36 3 526 2:33:39.4 11:44/M
49 Julissa Corrales Boca Raton FL 1097 39 4 535 2:35:11.4 11:51/M
50 Sara Kirkland Daytona Beach FL 69 38 2 542 2:36:22.4 11:56/M
51 Heather Nager Altamonte Springs FL 2000 35 3 557 2:37:59.2 12:04/M
52 Tiffany Harrison Deland FL 1215 35 4 561 2:38:18.6 12:05/M
53 Jamie Williams Mount Dora FL 1910 36 3 564 2:38:33.9 12:06/M
54 Holly Abeels Cocoa FL 1553 39 3 587 2:40:42.0 12:16/M
55 Tina Lemire Brooksville FL 1296 36 4 593 2:41:23.5 12:19/M
56 Frances Lam Winter Garden FL 24 37 2 594 2:41:34.7 12:20/M
57 Jessie Diaz Orlando FL 1636 37 3 619 2:43:17.1 12:28/M
58 Kindra Coyle Casselberry FL 1625 36 3 620 2:43:17.5 12:28/M
59 Alycia Slyck Tampa FL 1475 38 4 624 2:43:32.1 12:29/M
60 Vanessa Lavarez Orlando FL 1288 39 4 638 2:44:40.4 12:34/M
61 Sarah Graber Altamonte Springs FL 15 38 2 645 2:45:34.6 12:38/M
62 Shirley Chernes Sanford FL 1074 36 4 656 2:46:30.4 12:43/M
63 Sherri Ryan Orlando FL 1445 35 4 694 2:52:17.5 13:09/M
64 Ashley Siefert Winter Garden FL 1847 35 3 700 2:53:46.3 13:16/M
65 Danielle Yeatts Eustis FL 63 37 2 702 2:54:33.3 13:19/M
66 Heather Stanley Deltona FL 46 38 2 726 2:58:56.0 13:40/M
67 Zdenka Okanikova Orlando FL 1795 37 3 727 2:58:58.2 13:40/M
68 Chrystal Holaway Melbourne FL 1231 37 4 742 3:05:27.6 14:09/M
69 Jennifer Allison Oviedo FL 1560 36 3 755 3:07:46.9 14:20/M
70 Nicole Duslak Fruitland Park FL 1137 35 4 763 3:10:00.4 14:30/M
71 Jennifer Harrison Jacksonville FL 1216 38 4 769 3:13:35.0 14:47/M
72 Claire Toms Ocala FL 1509 39 4 772 3:14:33.7 14:51/M
73 Sarah Brinegar Saint Cloud FL 1046 39 4 780 3:17:00.7 15:02/M
74 Angela Werring Orlando FL 1904 39 3 781 3:17:01.0 15:02/M
75 Maria Bauer Windermere FL 1025 35 4 794 3:23:20.7 15:31/M
76 Tammi Collins Deland FL 1084 37 4 797 3:24:27.0 15:36/M
77 Rashida Lewis Bryant AR 27 36 2 803 3:29:01.7 15:57/M
78 Tiffany Thorpe Altamonte Springs FL 1957 36 4 809 3:29:54.4 16:01/M
79 Megan Barnes Orange City FL 1563 38 3 816 3:32:40.4 16:14/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Theresa Helsel Windermere FL 1701 42 3 102 1:45:52.5 8:05/M
2 Christina Alba Denver CO 1003 43 4 114 1:47:28.9 8:12/M
3 Miriam Alderman Hoschton GA 1005 42 4 180 1:55:41.7 8:50/M
4 Laurie Bishop Ocala FL 1995 41 4 181 1:55:44.2 8:50/M
5 Amy Sindler Orlando FL 1471 44 4 223 2:00:04.1 9:10/M
6 April Pish Nutley NJ 1395 41 4 235 2:01:55.8 9:18/M
7 Oshrat Molayem Lake Mary FL 1776 40 3 243 2:02:49.5 9:23/M
8 Erin Miller Tampa FL 1773 41 3 249 2:03:14.0 9:24/M
9 Laura Kossoff New Port Richey FL 1740 41 3 259 2:03:48.3 9:27/M
10 Monica Novack Eustis FL 1790 42 3 263 2:04:38.6 9:31/M
11 Carla Cervantes Tampa FL 1070 42 4 268 2:05:07.8 9:33/M
12 Elizabeth Romero Orlando FL 1433 43 4 276 2:06:15.5 9:38/M
13 Yvonne Brookman Sanford FL 1592 42 3 296 2:07:55.0 9:46/M
14 Jennifer Cogan Wesley Chapel FL 1080 43 4 318 2:10:03.8 9:56/M
15 Rachel Kinard Eustis FL 1265 42 4 341 2:12:20.9 10:06/M
16 Cathy Frank Rochester MI 1165 44 4 362 2:15:53.8 10:22/M
17 Niquita Gioia Sanford FL 1677 40 3 369 2:16:46.4 10:26/M
18 Wendy Fitzsimmons Lakeland FL 1662 40 3 371 2:16:51.8 10:27/M
19 Amy Reinbolt Winter Garden FL 1813 44 3 372 2:17:09.9 10:28/M
20 Jennifer Dennis Winter Garden FL 1121 43 4 384 2:17:46.0 10:31/M
21 Jennifer Byers Winter Garden FL 1598 40 3 400 2:19:27.9 10:39/M
22 Wendy Johnson Debary FL 1255 44 4 402 2:20:07.3 10:42/M
23 Wendy Lanzas Longwood FL 1285 44 4 417 2:22:35.6 10:53/M
24 Laura Quisenberry Mount Dora FL 1949 42 4 418 2:22:35.6 10:53/M
25 Kathy Reilly Deltona FL 1416 42 4 420 2:22:47.6 10:54/M
26 Jen Jakubowski Windermere FL 1247 44 4 422 2:22:53.9 10:54/M
27 Dana E Moran Summerfield FL 1345 44 4 425 2:22:57.5 10:55/M
28 Claire Martin Winter Garden FL 1760 40 3 449 2:26:20.2 11:10/M
29 Jennifer Ellena Orlando FL 1151 40 4 452 2:26:27.7 11:11/M
30 Dolly Ayala 1989 43 3 453 2:26:39.6 11:12/M
31 Laurie Lafrenaye Oviedo FL 1937 43 4 478 2:28:56.2 11:22/M
32 Jennifer Abercrombie Oviedo FL 1001 41 4 483 2:29:07.2 11:23/M
33 Joy Greenen Orlando FL 1188 44 4 486 2:29:20.7 11:24/M
34 Ashly Nichols Deltona FL 1361 42 4 495 2:29:57.5 11:27/M
35 Danielle D'Ostroph Winter Springs FL 1647 40 3 504 2:31:11.1 11:32/M
36 Erica Fooshee Oviedo FL 1664 41 3 505 2:31:15.9 11:33/M
37 Kim Pavlonnis Oviedo FL 1798 44 3 506 2:31:17.2 11:33/M
38 Denise Edwards Casselberry FL 1144 42 4 515 2:32:16.5 11:37/M
39 Linda Odom Tampa FL 1368 44 4 519 2:33:05.7 11:41/M
40 Becky Oguete Satellite Beach FL 1793 42 3 523 2:33:31.2 11:43/M
41 Natalie Vanbuskirk Grand Island FL 1519 44 4 538 2:35:22.5 11:52/M
42 Leslie Dayton Deland FL 1112 43 4 560 2:38:13.4 12:05/M
43 Kelly Kellett Tavares FL 1725 41 3 565 2:38:34.1 12:06/M
44 Mariana De Jongh Mount Dora FL 1113 43 4 576 2:39:34.6 12:11/M
45 Cynthia Chavarri Deltona FL 1071 42 4 581 2:40:07.4 12:13/M
46 Vanessa Spero-Swingle Melbourne FL 1863 40 3 588 2:40:42.4 12:16/M
47 Claudia Letizia Mount Dora FL 26 44 2 599 2:41:43.9 12:21/M
48 Tara Clark Melbourne FL 1077 42 4 601 2:42:12.2 12:23/M
49 Heather Balser Melbourne FL 1021 43 4 602 2:42:12.4 12:23/M
50 Stephanie Ross Gainesville FL 1439 44 4 605 2:42:32.4 12:24/M
51 Christy Bohnstadt Sorrento FL 1038 40 4 611 2:42:51.5 12:26/M
52 Erin Mandell Oviedo FL 1308 41 4 612 2:42:51.7 12:26/M
53 Vivian Johnson Wesley Chapel FL 1718 44 3 615 2:43:11.5 12:27/M
54 Jennifer Smith Oviedo FL 1478 44 4 617 2:43:14.9 12:28/M
55 Teresa Cruz Oviedo FL 1628 42 3 618 2:43:16.1 12:28/M
56 Judith Nicolas Leesburg FL 1788 41 3 635 2:44:27.3 12:33/M
57 Jessica Lowry Orlando FL 1754 41 3 657 2:46:31.8 12:43/M
58 Fabiola Oda Orlando FL 1792 40 3 659 2:46:33.7 12:43/M
59 Lauren Hamm Orlando FL 1695 43 3 667 2:48:27.3 12:52/M
60 Brandy Narciso Oakland FL 1786 40 3 668 2:48:27.9 12:52/M
61 Shantel Cumbie Eustis FL 8 41 2 669 2:48:36.5 12:52/M
62 Kari Lara-Murabito Eustis FL 1287 41 4 677 2:49:42.6 12:57/M
63 Candace Ziegler Deltona FL 1550 41 4 678 2:50:00.1 12:59/M
64 Michelle Cortes Oviedo FL 1098 44 4 679 2:50:03.0 12:59/M
65 Janibelle Jackson Winter Springs FL 1245 44 4 680 2:50:04.4 12:59/M
66 Melissa Cox Winter Garden FL 1623 40 3 684 2:50:52.4 13:03/M
67 Teri Yost Oviedo FL 1916 44 3 686 2:50:56.5 13:03/M
68 Yvette Hughes Longwood FL 1240 44 4 691 2:51:45.4 13:07/M
69 Giselle Zavala Windermere FL 1549 41 4 699 2:53:39.9 13:15/M
70 Autumn Player Tallahasseetall FL 1396 40 4 701 2:53:58.1 13:17/M
71 Amy Shonesy Auburn AL 1465 44 4 705 2:55:02.9 13:22/M
72 Nathalie Ingram Clermont FL 1713 41 3 706 2:55:09.3 13:22/M
73 Michelle Reynolds Edgewater FL 1418 41 4 722 2:58:28.7 13:37/M
74 Michelle Torres Orange City FL 1511 40 4 732 3:00:07.9 13:45/M
75 Dianna Bridges Belleview FL 1045 40 4 746 3:06:45.1 14:15/M
76 Shannon Chenoweth Winter Garden FL 1073 40 4 761 3:09:37.5 14:28/M
77 Meropi Richards Wesley Chapel FL 1421 40 4 773 3:15:05.8 14:54/M
78 Anne New Lake Helenlake Helen FL 1357 42 4 792 3:22:09.9 15:26/M
79 Kimberly Grimes Deland FL 1194 43 4 798 3:24:27.6 15:36/M
80 Colleen Kilbride New Port Richey FL 1733 44 3 799 3:25:35.4 15:42/M
81 Jennifer Blankshein Winter Park FL 1575 44 3 804 3:29:38.0 16:00/M
82 Christine Blankshein Deleon Springs FL 1576 42 3 805 3:29:39.6 16:00/M
83 Angelia Fontes Sanford FL 1162 43 4 817 3:32:48.3 16:15/M
84 Crystal Goodman Lake Mary FL 1683 43 3 818 3:32:51.2 16:15/M
85 Trista Hobbs Tavares FL 1228 41 4 823 3:33:54.9 16:20/M
86 Samantha Cook Mount Dora FL 1090 42 4 833 3:37:10.9 16:35/M
87 Tonya Minor Deltona FL 1339 43 4 835 3:42:40.1 17:00/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Angelika Grubel Ormond Beach FL 1986 47 3 49 1:38:11.9 7:30/M
2 Gigi Bettencourt Davison Orlando FL 1994 46 4 54 1:38:45.0 7:32/M
3 Kirsten Hite Altamonte Springs FL 1707 48 3 101 1:45:51.5 8:05/M
4 Christina Coogan Punta Gorda FL 1617 49 3 118 1:47:45.4 8:14/M
5 Angela Desimone Ocala FL 1123 48 4 127 1:48:38.2 8:18/M
6 Michelle Sadler Lakeland FL 1834 45 3 137 1:50:04.8 8:24/M
7 Cathy Rash Sanford FL 1950 49 4 177 1:55:21.4 8:48/M
8 Tammy Siems New Smyrna Beach FL 1848 46 3 193 1:57:13.0 8:57/M
9 Charlene Lepane Orlando FL 1298 45 4 195 1:57:34.6 8:58/M
10 Maggie Gordon Windermere FL 1685 47 3 196 1:57:35.9 8:59/M
11 Rebeca Shontz Saint Cloud FL 1466 49 4 207 1:58:41.7 9:04/M
12 Risobel Torres Kissimmee FL 1510 45 4 217 1:59:41.8 9:08/M
13 Rose Sirois Winter Garden FL 1852 45 3 218 1:59:45.1 9:08/M
14 Day Osborne-Chapman Mount Dora FL 1948 47 4 221 1:59:58.8 9:09/M
15 Marybeth Harter-Schultz Lake Mary FL 1217 45 4 241 2:02:29.5 9:21/M
16 Claire Coolbeth Hernando FL 1091 45 4 256 2:03:40.0 9:26/M
17 Melanie Roberts Deltona FL 1951 46 4 273 2:06:05.4 9:37/M
18 Donna Tran Bradenton FL 1512 49 4 278 2:06:17.1 9:38/M
19 Cindy Walker Winter Garden FL 2001 48 4 280 2:06:18.3 9:38/M
20 Reyana Ewing Lakewood CA 67 48 2 291 2:07:12.9 9:43/M
21 Rima Klimas Sanford FL 1271 47 4 303 2:08:15.9 9:47/M
22 June Liptay Pompano Beach FL 1300 47 4 306 2:08:47.8 9:50/M
23 Monica Siebert San Francisco CA 1467 49 4 308 2:09:04.2 9:51/M
24 Leigh Warren Spring Hill FL 1898 47 3 310 2:09:11.4 9:52/M
25 Kristina Bradley Sanford FL 1042 45 4 311 2:09:17.2 9:52/M
26 Ginger Lore Winter Garden FL 1752 46 3 330 2:11:33.0 10:03/M
27 Gail Savidge Tucson AZ 38 46 2 336 2:12:07.4 10:05/M
28 Erin Freel Weirsdale FL 1167 45 4 338 2:12:13.2 10:06/M
29 Michelle Schwartz Lake Mary FL 1970 45 4 348 2:12:50.8 10:08/M
30 Claudia Smith Debary FL 1857 48 3 359 2:15:20.8 10:20/M
31 Angie Tierney Winter Springs FL 1507 48 4 361 2:15:32.9 10:21/M
32 Mary Pat Godigkeit Oxford FL 1680 48 3 365 2:16:36.4 10:26/M
33 Tracy Thatcher Orlando FL 1881 46 3 366 2:16:44.6 10:26/M
34 Arbutis Tretter Lady Lake FL 1886 47 3 376 2:17:23.0 10:29/M
35 Sarah Day Longwood FL 1111 45 4 388 2:17:59.4 10:32/M
36 Patricia Berto Sao Jose 1033 46 4 404 2:20:10.7 10:42/M
37 Jodie Sturgeon Ormond Beach FL 1870 46 3 432 2:24:10.0 11:00/M
38 Kathleen Ridall Daytona Beach FL 1819 47 3 433 2:24:11.5 11:00/M
39 Bridget Bosco Daytona Beach Shores FL 1039 45 4 438 2:24:23.5 11:01/M
40 Erika Krivenko Winter Garden FL 1275 48 4 444 2:25:39.9 11:07/M
41 Wendy Rosa Leesburg FL 1436 49 4 445 2:25:43.8 11:07/M
42 Jennifer Baer Casselberry FL 1019 47 4 480 2:29:04.7 11:23/M
43 Loir Kiel Eustis FL 1976 47 4 482 2:29:06.4 11:23/M
44 Adrienne Uppole Mount Dora FL 1892 47 3 491 2:29:36.9 11:25/M
45 Sherry Ricker Austin TX 1818 48 3 497 2:30:10.5 11:28/M
46 Melissa Young Maitland FL 1546 46 4 500 2:30:54.0 11:31/M
47 Julie Kuber Sorrento FL 23 46 2 502 2:31:10.2 11:32/M
48 Wendy Swanson Jupiter FL 1504 48 4 511 2:32:05.4 11:37/M
49 Stacey Sikora Apopka FL 1468 46 4 516 2:32:50.4 11:40/M
50 Jayme Miller Stuart FL 32 47 2 534 2:35:01.5 11:50/M
51 Angela Hernandez Windermere FL 1225 48 4 544 2:36:29.2 11:57/M
52 Lori Hermenau Oviedo FL 1703 49 3 568 2:39:07.4 12:09/M
53 Julie Cowan Rockledge FL 1101 48 4 603 2:42:12.9 12:23/M
54 Summer Smith Leesburg FL 45 46 2 632 2:44:12.4 12:32/M
55 Vircel Corrado Casselberry FL 1096 48 4 633 2:44:13.6 12:32/M
56 Tarsha Jacobs Orlando FL 1246 47 4 637 2:44:31.8 12:34/M
57 Christine Kindred Ocoee FL 1734 49 3 639 2:44:45.5 12:35/M
58 PO Dickison Orlando FL 1641 46 3 642 2:45:13.2 12:37/M
59 Connie St Clair Sanford FL 1494 45 4 648 2:46:00.4 12:40/M
60 Sandra Smith Sanford FL 1859 45 3 649 2:46:00.8 12:40/M
61 Storey Landis Altamonte Springs FL 1284 46 4 655 2:46:25.6 12:42/M
62 Elizabeth Granchi Rockledge FL 1186 46 4 671 2:48:48.5 12:53/M
63 Mary Collins Merritt Island FL 1085 46 4 673 2:48:55.4 12:54/M
64 Melodre Blakely 665 47 3 681 2:50:13.5 13:00/M
65 Susanne White Seffner FL 61 48 2 690 2:51:43.1 13:06/M
66 Robin Garrett Mount Dora FL 1673 47 3 712 2:57:30.5 13:33/M
67 Dawn Cerney Umatilla FL 1607 45 3 713 2:57:30.8 13:33/M
68 Christy Boone Mount Dora FL 1585 47 3 723 2:58:30.3 13:38/M
69 Naida Danielson Rockledge FL 1629 47 3 725 2:58:41.8 13:38/M
70 Milena Kubica Clermont FL 1279 47 4 728 2:58:59.7 13:40/M
71 Shannon Battoe Winter Park FL 1024 48 4 729 2:59:05.6 13:40/M
72 Diane Romero-Lopez Deltona FL 1435 47 4 730 2:59:35.1 13:43/M
73 Leslie Newman Saint Petersburg FL 1360 49 4 734 3:01:16.5 13:50/M
74 Bj Price Orlando FL 1807 45 3 739 3:04:48.1 14:06/M
75 Julia West Port Orange FL 1905 46 3 758 3:08:33.5 14:24/M
76 Cheri Godek Ocoee FL 1679 48 3 776 3:15:31.2 14:55/M
77 Andrea Bushy Daytona Beach FL 1056 47 4 777 3:15:33.3 14:56/M
78 Kim Prytherch Lancaster SC 1404 45 4 783 3:17:13.6 15:03/M
79 Michelle Verstrate Saint Petersburg FL 1524 48 4 796 3:24:02.7 15:35/M
80 Shawn Eichelman Largo FL 1149 46 4 806 3:29:41.8 16:00/M
81 Andrea Gauthier Pembroke Pines FL 1179 49 4 808 3:29:46.7 16:01/M
82 Renee Libow Winter Park FL 1299 49 4 811 3:30:01.7 16:02/M
83 Lawanda Coleman Grand Island FL 1615 47 3 813 3:30:50.9 16:06/M
84 Shannon Green Grand Island FL 17 49 2 821 3:33:46.1 16:19/M
85 Pam Gordon Eustis FL 14 45 2 827 3:36:06.3 16:30/M
86 Sandra Bowling Saint Cloud FL 1586 46 3 829 3:36:36.4 16:32/M
87 Tina Althoff Deltona FL 1 47 2 837 3:43:35.7 17:04/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Jean Schalk Altamonte Springs FL 1840 54 3 87 1:43:49.6 7:55/M
2 Stacy Ferner New Smyrna Beach FL 1659 50 3 96 1:44:54.3 8:00/M
3 Cyd Frank Longwood FL 1666 54 3 98 1:45:24.3 8:03/M
4 Laura Hanson Manchester CT 1208 50 4 135 1:49:41.6 8:22/M
5 Madeleine Vergauwen Longwood FL 1522 53 4 149 1:51:48.5 8:32/M
6 Cheryl Ferguson Orlando FL 1155 50 4 164 1:53:27.1 8:40/M
7 Judy Scavino Wesley Chapel FL 1839 50 3 174 1:54:50.9 8:46/M
8 Elizabeth Staugler Punta Gorda FL 1868 53 3 232 2:01:09.1 9:15/M
9 Phyllis Kampmeyer Pembroke Pines FL 1967 53 4 240 2:02:20.5 9:20/M
10 Claudena Coulter Groveland FL 1619 51 3 260 2:04:25.9 9:30/M
11 Fonda Loughery Oviedo FL 1301 51 4 281 2:06:32.7 9:40/M
12 Tammy Gauntt Winter Springs FL 1178 54 4 319 2:10:07.5 9:56/M
13 Debra Skopos Celebration FL 1473 51 4 339 2:12:13.6 10:06/M
14 Denise Perkins Weirsdale FL 1386 54 4 358 2:14:45.1 10:17/M
15 Amy Johnson Mount Dora FL 1252 51 4 373 2:17:20.9 10:29/M
16 Dea Davis Umatilla FL 1110 52 4 379 2:17:39.0 10:30/M
17 Susan Morgan Ormond Beach FL 1946 53 4 382 2:17:44.3 10:31/M
18 Debi Ashley Tampa FL 1017 51 4 429 2:23:09.8 10:56/M
19 Luci Smith Saint Cloud FL 1477 51 4 456 2:26:41.2 11:12/M
20 Diane Klein Apopka FL 1270 51 4 493 2:29:49.8 11:26/M
21 Betsy Laughlin Sarasota FL 1743 52 3 518 2:33:04.8 11:41/M
22 Maria-Agnes Rosell-Morillo Oviedo FL 1437 51 4 528 2:33:59.8 11:45/M
23 Lisa Smith Mount Dora FL 1485 52 4 530 2:34:24.9 11:47/M
24 Elaine Sedore Daytona Beach FL 1843 50 3 541 2:35:53.1 11:54/M
25 Kelly Burgess 1999 51 3 546 2:36:31.3 11:57/M
26 Deborah Mansfield Port Orange FL 1309 51 4 570 2:39:09.6 12:09/M
27 Jill Bond Cocoa FL 1581 53 3 584 2:40:38.2 12:16/M
28 Holly Selders Punta Gorda FL 40 50 2 585 2:40:38.8 12:16/M
29 Adriana Otto Winter Park FL 1796 51 3 598 2:41:41.1 12:21/M
30 Tina Goodwin Mount Dora FL 1684 53 3 626 2:43:35.2 12:29/M
31 Susie Klein Orlando FL 1269 52 4 646 2:45:40.0 12:39/M
32 Danielle Cooper Winter Garden FL 1095 51 4 653 2:46:12.3 12:41/M
33 Tammy Ruhl Lakeland FL 1442 53 4 674 2:49:01.0 12:54/M
34 Neelima Medaramatla Spring Hilll FL 1335 50 4 683 2:50:42.4 13:02/M
35 Karen Westberry Vero Beach FL 60 54 2 719 2:58:24.0 13:37/M
36 Krista Sadlers Sebastian FL 1447 50 4 720 2:58:25.5 13:37/M
37 Kristine Meyers Fort Pierce FL 1769 53 3 721 2:58:25.7 13:37/M
38 April Knight Osteen FL 1738 54 3 749 3:07:24.4 14:18/M
39 Carol Souve Cocoa FL 1493 51 4 750 3:07:37.0 14:19/M
40 Suzie Seagraves Longwood FL 39 52 2 752 3:07:37.4 14:19/M
41 Karen Burchette Deltona IA 236 54 2 760 3:09:05.3 14:26/M
42 Kerri Smith Lake Mary FL 44 50 2 775 3:15:25.5 14:55/M
43 Juliana Stolz Largo FL 1499 52 4 807 3:29:44.3 16:01/M
44 Suzanne Weinstein Apopka FL 1536 51 4 812 3:30:03.6 16:02/M
45 Lou Wolsefer Clermont FL 1961 53 4 820 3:33:45.7 16:19/M
46 Janice Makar Wesley Chapel FL 1758 53 3 825 3:34:19.7 16:22/M
47 Susana Michaud Orlando FL 1336 50 4 830 3:36:38.4 16:32/M
48 Betty Morris Orlando FL 1781 52 3 831 3:36:49.1 16:33/M
49 Beth Rife Debary FL 1424 51 4 836 3:43:34.8 17:04/M
50 Carmen Romanowski New Smyrna Beach FL 1432 53 4 840 3:53:57.3 17:52/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Ginger McKim Clermont FL 1765 59 3 80 1:42:30.0 7:49/M
2 Melissa Corp Lake Mary FL 1980 59 4 83 1:43:01.6 7:52/M
3 Elisabeth Diamond Bell FL 1635 59 3 131 1:49:01.6 8:19/M
4 Sally Chappell Ocala FL 1963 56 4 179 1:55:41.5 8:50/M
5 Janet Casto Hernado Beach FL 1605 58 3 225 2:00:07.2 9:10/M
6 Annette Chandler Sorrento FL 1608 57 3 237 2:01:59.2 9:19/M
7 Shelley Irwin Grand Rapids MI 1243 58 4 245 2:02:56.5 9:23/M
8 Debi Brightwell Lakeland FL 1589 55 3 254 2:03:28.7 9:25/M
9 Patricia Cooper Tavares FL 1618 55 3 264 2:04:46.9 9:31/M
10 Carol Postigo Miami FL 1804 57 3 270 2:05:26.8 9:35/M
11 Teresa Gadient Tampa FL 1670 55 3 275 2:06:15.4 9:38/M
12 Holly Tripp Bradenton FL 1887 56 3 277 2:06:16.0 9:38/M
13 Carol Greening Sarasota FL 1190 58 4 287 2:06:57.0 9:41/M
14 Karen Baxley Deland FL 1568 58 3 312 2:09:18.3 9:52/M
15 Amanda Furrow Clermont FL 1669 56 3 326 2:10:55.2 10:00/M
16 Angela Willcox Mount Dora FL 1977 56 4 401 2:20:01.0 10:41/M
17 Brenda Della Penna Land O Lakes FL 1116 58 4 428 2:23:00.3 10:55/M
18 Colleen Scott Howey In The Hills FL 1456 59 4 434 2:24:15.2 11:01/M
19 Tracy McDonald Winter Springs FL 1325 58 4 435 2:24:19.0 11:01/M
20 Barbara Mazzotta Longwood FL 1318 55 4 443 2:25:28.5 11:06/M
21 Julie Thomas Saint Cloud FL 1506 56 4 455 2:26:40.7 11:12/M
22 Leslie Peace Leesburg FL 1799 56 3 459 2:27:04.1 11:14/M
23 Cheryll Loiars Winter Springs FL 1751 57 3 460 2:27:07.8 11:14/M
24 Sue Arbuckle Orlando FL 1012 55 4 481 2:29:06.2 11:23/M
25 Becky Taylor Winter Springs FL 1875 59 3 490 2:29:36.1 11:25/M
26 Dawn Smith Orlando FL 1482 58 4 492 2:29:49.6 11:26/M
27 Melanie Girardi Geneva FL 1678 58 3 501 2:31:04.2 11:32/M
28 Elena Debler Windermere FL 1631 55 3 521 2:33:15.6 11:42/M
29 Georgia Duerden Clearwater FL 1136 57 4 529 2:34:17.6 11:47/M
30 Babette Addems Longwood FL 1556 59 3 549 2:36:45.4 11:58/M
31 Donna Kuffell Spring Hill FL 1280 57 4 559 2:38:07.6 12:04/M
32 Betty Trueba Miami FL 55 59 2 562 2:38:28.3 12:06/M
33 Lisa Edwards Leesburg FL 1142 56 4 622 2:43:26.5 12:29/M
34 Maria Frosth Hollywood FL 1170 58 4 625 2:43:33.8 12:29/M
35 Barbara Morse Ocoee FL 1349 56 4 647 2:45:59.5 12:40/M
36 Roxy Fuentes Miami FL 1172 55 4 654 2:46:14.3 12:41/M
37 Bev Cunningham Clermont FL 1104 55 4 660 2:46:51.8 12:44/M
38 Sandy Stewart Interlachen FL 1498 59 4 661 2:46:56.1 12:45/M
39 Susan Leeds Saint Simons Island GA 1295 59 4 675 2:49:16.7 12:55/M
40 Sharon Moes Fruitland Park FL 1775 58 3 688 2:51:19.8 13:05/M
41 Cynthia Sinclair Kissimmee FL 1470 59 4 695 2:52:35.5 13:10/M
42 Susan Holt Orlando FL 1235 55 4 698 2:53:01.7 13:12/M
43 Janet Domingus Eustis FL 1643 58 3 710 2:56:32.8 13:29/M
44 Tawanna Dennis Lexington SC 1122 57 4 711 2:57:19.7 13:32/M
45 Ileana Leon Miami FL 1297 56 4 731 2:59:41.1 13:43/M
46 Kim Hanley Vero Beach FL 20 57 2 736 3:01:54.1 13:53/M
47 Michelle Mathis Lake Mary FL 1316 57 4 740 3:04:50.2 14:07/M
48 Catherine Kemper Winter Springs FL 1726 59 3 745 3:06:33.6 14:14/M
49 Susan Malone Largo FL 1307 56 4 747 3:07:17.9 14:18/M
50 Malou Smith Largo FL 1476 57 4 748 3:07:19.5 14:18/M
51 Betty Meneghin Orlando FL 1943 56 4 779 3:17:00.2 15:02/M
52 Gloria Rand Oviedo FL 1412 56 4 786 3:19:34.6 15:14/M
53 Dr Donna Harla Ponte Vedra Beach FL 1211 59 4 795 3:24:00.4 15:34/M
54 Liz Kaehl Davenport FL 1721 59 3 824 3:34:18.8 16:22/M
55 Sandra Peace Largo FL 1381 59 4 839 3:53:24.2 17:49/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Marianne Holt Clermont FL 1232 61 4 172 1:54:46.8 8:46/M
2 Deb Dyer Punta Gorda FL 1651 60 3 213 1:59:28.6 9:07/M
3 Gloria Sepulveda Altamonte Springs FL 1953 61 4 234 2:01:42.5 9:17/M
4 Bonnie Stout Lake Mary FL 1501 63 4 253 2:03:28.4 9:25/M
5 Pamela Rucks Okeechobee FL 1831 60 3 274 2:06:14.0 9:38/M
6 Kelley Clare St Petersburg FL 1981 63 4 302 2:08:11.7 9:47/M
7 Luanne Rutt Deltona FL 1444 61 4 334 2:11:55.0 10:04/M
8 Phyllis Burnett Oxford FL 1597 60 3 427 2:22:59.6 10:55/M
9 Susan Sego Franklin IN 1463 64 4 439 2:24:48.1 11:03/M
10 Mary Beth Farrell Collingswood NJ 1657 62 3 488 2:29:29.8 11:25/M
11 Renee Harrigan Spring Hill FL 1213 62 4 499 2:30:37.9 11:30/M
12 Lorraine Hardaway Maitland FL 1209 61 4 522 2:33:30.0 11:43/M
13 Sybil Cobb Port Saint Lucie FL 1613 64 3 552 2:37:17.1 12:00/M
14 Sue Judd Belle Isle FL 1932 60 4 553 2:37:32.7 12:02/M
15 Karyn Lund Windermere FL 1303 64 4 575 2:39:32.4 12:11/M
16 Colleen Counsell Gainesville FL 1621 64 3 592 2:41:22.2 12:19/M
17 Barb Donley Lakeland FL 1645 60 3 629 2:43:53.7 12:31/M
18 Claire Duchemin Tallahassee FL 1135 63 4 634 2:44:25.4 12:33/M
19 Roxanne Youngs Auburndale FL 1918 64 3 644 2:45:20.3 12:37/M
20 Suzanne Brosseau Safety Harbor FL 1047 62 4 666 2:48:15.3 12:51/M
21 Katharine Turner Hudson FL 1889 62 3 682 2:50:39.5 13:02/M
22 Patricia Tucker Apopka FL 1888 61 3 757 3:08:13.1 14:22/M
23 Patrice Campbell Saint Cloud FL 1063 62 4 759 3:08:53.0 14:25/M
24 Paula Walling Middleburg FL 1529 60 4 770 3:13:35.8 14:47/M
25 Debbie Wennerstrom Clermont FL 1903 62 3 784 3:18:17.6 15:08/M
26 Regina Brinkle Sanford FL 1590 62 3 800 3:26:49.7 15:47/M
27 Pam Clover Altamonte. Springs FL 1611 63 3 802 3:28:14.7 15:54/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Loretta Engler High Springs FL 1929 65 4 156 1:52:41.3 8:36/M
2 Debbie Voiles Tampa FL 1978 65 4 284 2:06:38.0 9:40/M
3 Laurita Samuels Fort Pierce FL 1836 66 3 314 2:09:28.0 9:53/M
4 Toni Richardson Mascotte FL 1817 67 3 374 2:17:22.3 10:29/M
5 Kathleen Lloyd Saint Marys GA 1939 66 4 383 2:17:44.5 10:31/M
6 Susan Grudosky The Villages FL 1197 65 4 406 2:20:13.7 10:42/M
7 Joan Hughes St Petersburg FL 1982 67 4 537 2:35:16.1 11:51/M
8 Marilyn Wagner Kissimmee FL 1525 68 4 606 2:42:32.8 12:24/M
9 Nova Fuller 655 69 2 631 2:44:02.5 12:31/M
10 Linda Gecosky Orlando FL 1675 66 3 693 2:52:02.1 13:08/M
Top

Female 70 and Over

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Irene Robinson Port Orange FL 486 73 2 494 2:29:51.1 11:26/M
2 Theresa Slifer 649 71 2 578 2:39:42.6 12:11/M
3 Carol Pressman New Port Richey FL 1402 70 4 583 2:40:16.1 12:14/M
4 Rissie Thieler Clermont FL 1882 72 3 630 2:43:54.6 12:31/M
5 Barbara Foster Apopka FL 1164 70 4 663 2:47:37.6 12:48/M
6 Linda Newman Ocean City NJ 1359 75 4 692 2:51:52.0 13:07/M
7 Carla Bitterling Orlando FL 1574 72 3 766 3:10:27.1 14:32/M
8 Vera Harris Kissimmee FL 1214 72 4 814 3:30:52.3 16:06/M
9 Terry Butler Mount Dora FL 1057 70 4 815 3:32:00.9 16:11/M
10 Gloria Hatfield Orlando FL 1218 73 4 832 3:36:50.1 16:33/M