5K Fun(d) Run with your Pet and Vet

Age Group Results

February 04, 2018


Run 4 a Cause


Men: Top Finishers 0- 0 1-14 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-99
Women: Top Finishers 0- 0 1-14 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74

Top

Male Winners

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Tommy Asinga Lusaka 236 1 1 18:55.2 6:06/M
2 Cody Adkinson 360 1 2 19:08.7 6:10/M
3 Mark Buchert 356 1 3 20:08.9 6:30/M
Top

Male 14 and Under

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Owyn Shoup 8 1 287 58:23.7 18:50/M
2 Harper Shoup 9 1 300 1:04:29.3 20:48/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Daniel Del Marmol 285 1 41 25:21.1 8:11/M
2 Michael Robles Kissimmee FL 369 1 49 26:00.2 8:23/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Alexander Miner Union City CA 350 1 25 24:02.1 7:45/M
2 Jordimar Rodriguez Bakersfield CA 194 1 37 24:45.3 7:59/M
3 Atticus Mabry Mabry ATTICUSDVM 178 1 141 32:10.1 10:23/M
4 Martin Dinkov 381 1 267 53:55.1 17:24/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Sam Hyde Westbrook ME 341 1 21 23:38.5 7:37/M
2 James Scott Scott ADMIN@RIVE 336 1 27 24:06.0 7:46/M
3 Brian Enger Enger 15437@BANF 77 1 60 26:32.9 8:34/M
4 Jeremy McCreary Mccreary KLMCCREARY 304 1 61 26:33.9 8:34/M
5 Teppo Heimo Turku 218 1 76 27:18.3 8:48/M
6 Jared Kirchgessner Amarillo TX 49 1 98 29:14.5 9:26/M
7 Peter Scotland Aschenbach PETE_578@H 126 1 104 29:46.0 9:36/M
8 Steven Stubbs 250 1 128 31:21.4 10:07/M
9 Cesar Alejandro Carrillo Cede�o Carrillo CESAR_CARR 203 1 219 43:01.7 13:53/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Douglas Tollett Bonita Springs FL 377 1 10 21:52.4 7:03/M
2 Brett Christensen Westbrook ME 181 1 16 23:21.6 7:32/M
3 Yannick Verry Shanghai 90 1 39 25:05.4 8:05/M
4 Mayank Seth 172 1 44 25:36.6 8:15/M
5 Bryan McConnell Rossville IN 327 1 53 26:18.2 8:29/M
6 Carlos Frederic Lieberknecht Lieberknecht CLINICAVET 22 1 68 26:56.8 8:41/M
7 Ben Campbell Pflugerville TX 213 1 184 36:12.1 11:41/M
8 Brain Koester 277 1 197 37:44.9 12:10/M
9 Raphael Rodriguez 280 1 220 43:57.2 14:11/M
10 Bruno Freitas Freitas VET.BRUNOF 267 1 236 48:09.7 15:32/M
11 Curtis Shoup 3 1 301 1:04:32.8 20:49/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Brad Coull Cumberland ME 324 1 5 20:25.8 6:35/M
2 David Goodard 258 1 8 21:02.4 6:47/M
3 Todd Schultz 361 1 35 24:33.1 7:55/M
4 Paul Smith 182 1 57 26:24.4 8:31/M
5 Michael McGuire Mcguire MCGUIRE75@ 240 1 65 26:50.2 8:39/M
6 Dan Rowan Swedesboro NJ 338 1 70 26:58.9 8:42/M
7 Ryan Reid 253 1 72 27:07.1 8:45/M
8 David Smith Smith DJS37ECG12 118 1 92 28:34.3 9:13/M
9 Alex Spock 235 1 95 29:02.0 9:22/M
10 Joseph Zambella Zambella JZAMBELLA@ 106 1 105 29:46.7 9:36/M
11 Bjorn Arnason 5 1 120 30:55.7 9:58/M
12 Ryan Rutter 165 1 165 34:29.1 11:07/M
13 Kevin Finn 358 1 214 39:31.8 12:45/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Jeff Adney Lebanon OH 227 1 12 22:17.5 7:11/M
2 Chris Meyer Asheville NC 161 1 24 23:45.9 7:40/M
3 Bruce Hall 318 1 30 24:16.9 7:50/M
4 John Blake Kansas City KS 308 1 45 25:42.5 8:17/M
5 Danny Hasson Even Yehuda 281 1 63 26:37.8 8:35/M
6 Jim Cochrane Winter Garden FL 173 1 94 29:02.0 9:22/M
7 Finn Seydewitz 260 1 102 29:43.4 9:35/M
8 Jason Drake Greenfield IN 184 1 126 31:17.1 10:05/M
9 Paul Ghyoot Kalmthout 303 1 127 31:17.5 10:05/M
10 Phil Hersey 366 1 224 45:32.3 14:41/M
11 Joe Whitson 376 1 250 50:16.8 16:13/M
12 Michael Silveira 292 1 278 55:30.0 17:54/M
13 Bjorn Stylander 372 1 291 59:15.6 19:07/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Michael Dobesh 69 1 7 20:49.7 6:43/M
2 Michael Rist Windsor CA 241 1 9 21:52.2 7:03/M
3 Brad Brazell 357 1 28 24:10.6 7:48/M
4 Ofer Doyev Hanieal SELECT STA 283 1 33 24:20.0 7:51/M
5 Scott Kruse Phoenix AZ 333 1 38 24:52.7 8:01/M
6 Stuart Napshin 143 1 69 26:58.6 8:42/M
7 William Hesse Hesse WAHESSE@RI 91 1 93 29:01.9 9:22/M
8 Jonathan Woodman Woodman JDWOODY68@ 138 1 106 29:54.6 9:39/M
9 Graham Finch Finch G.FINCH7@I 42 1 109 30:05.4 9:42/M
10 Kurt Sanborn 244 1 110 30:16.7 9:46/M
11 James Carmichael Carmichael JCARMICHAE 289 1 116 30:49.3 9:56/M
12 John Cary 275 1 125 31:15.6 10:05/M
13 Bruce Leung Leung BRUCEPLEUN 168 1 136 31:59.3 10:19/M
14 Suzan Leung Czajkowski SUZANCZ@GM 169 1 157 33:51.7 10:55/M
15 Eliseo Missena Orlando FL 295 1 247 48:59.2 15:48/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Mark McConnell Springfield OR 180 1 20 23:37.4 7:37/M
2 Mark Schrenzel Schrenzel MSCHRENZEL 214 1 29 24:15.0 7:49/M
3 Gabriel Varga 21 1 31 24:17.8 7:50/M
4 Michael Hill 345 1 40 25:09.2 8:07/M
5 Philippe Marniquet Saint Clement 121 1 67 26:53.6 8:40/M
6 Jeff Qualtry 368 1 74 27:08.5 8:45/M
7 Mark Johnston 365 1 137 32:05.7 10:21/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Mark Smith Stockton NJ 225 1 23 23:45.4 7:40/M
2 Michael Morris Teaneck NJ 346 1 59 26:30.7 8:33/M
3 Mike Heinen Mooresville NC 210 1 108 30:03.5 9:42/M
4 Roger Leaders 151 1 167 34:46.8 11:13/M
5 James Scott Sr. 337 1 205 38:12.1 12:19/M
6 Robert Schachner Hollywood FL 355 1 222 44:15.6 14:16/M
7 Peter Bicart 363 1 242 48:25.9 15:37/M
8 Michael Topper Harleysville PA 46 1 245 48:48.9 15:45/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Laurel Kaddatz 123 1 275 55:07.7 17:47/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Robert Dufort Westbrook ME 314 1 216 40:48.1 13:10/M
Top

Male 75 and Over

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Mervyn Daehler Antioch IL 26 1 254 51:21.9 16:34/M
Top

Female Winners

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Hibah Abuhamdieh Athens GA 148 1 4 20:17.2 6:33/M
2 Amy Pajcic 105 1 11 22:07.6 7:08/M
3 Lindsay Drake St. Petersburg FL 270 1 13 22:45.7 7:20/M
Top

Female 14 and Under

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Jessica Ludwig 102 1 32 24:19.5 7:51/M
2 Jazlyn Ludwig 103 1 43 25:34.2 8:15/M
3 Isabel Devos Wescosville PA 263 1 112 30:36.4 9:52/M
4 Silke Weinberg 136 1 196 37:44.2 12:10/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Elaine Beck 141 1 114 30:41.5 9:54/M
2 Phillippa Royston Royston PHILLIPPA. 122 1 158 34:12.9 11:02/M
3 Lyndsea Hart Hannibal NY 110 1 188 36:36.7 11:48/M
4 Tricia Walker 316 1 190 36:38.4 11:49/M
5 Maria Missena Orlando FL 294 1 203 38:06.2 12:17/M
6 Audrey Young Urbana OH 111 1 244 48:38.4 15:41/M
7 Ashleigh Lara 230 1 292 59:55.7 19:20/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Andrea Wodzinski Wodzinski AEWODZIN@M 190 1 17 23:26.8 7:34/M
2 Whitney Bramow Bramow 76402@BANF 53 1 18 23:28.6 7:34/M
3 Jamie McGill Worsley Mcgill Worsley JAMIE.MCGI 109 1 22 23:42.3 7:39/M
4 Sara Pilgrim Pilgrim SARAPILGRI 60 1 34 24:27.6 7:53/M
5 Allison Finn 347 1 47 25:48.6 8:19/M
6 Yaritza Serrano-Laureano Orlando FL 193 1 54 26:20.1 8:30/M
7 Angel Ovist 19 1 56 26:23.7 8:31/M
8 Kate Palshis 84 1 71 27:03.7 8:44/M
9 Rebecca Vollrath 18 1 87 28:12.9 9:06/M
10 Kristina Erer Toronto ON 223 1 89 28:17.7 9:07/M
11 Stephanie Tornaquindici 252 1 101 29:42.4 9:35/M
12 Michaela Bryant Hillsboro OR 114 1 111 30:25.8 9:49/M
13 Catherine Vetter Vetter CAMVETTER1 147 1 113 30:41.4 9:54/M
14 Ashlie Pounds Maitland FL 246 1 118 30:54.3 9:58/M
15 Ashley Klein Klein ASHLEYKLEI 243 1 134 31:48.5 10:15/M
16 Kristen Mabry Mabry ATTICUSDVM 179 1 143 32:18.5 10:25/M
17 Ericka Butler Poulsbo WA 212 1 151 32:58.9 10:38/M
18 Michelle Shaffer Durham NC 140 1 171 35:00.4 11:17/M
19 Ting Xiao 219 1 172 35:06.2 11:19/M
20 Emily Bellavia 239 1 186 36:16.0 11:42/M
21 Carly Holgerson 51 1 191 36:48.7 11:52/M
22 Chelsea Hill Tampa FL 82 1 209 39:19.8 12:41/M
23 Claudia Valdez-Tasayco 319 1 221 44:10.6 14:15/M
24 Dana Mitchell Orlando FL 284 1 229 46:51.4 15:07/M
25 Lindsay Boaen 88 1 230 46:52.3 15:07/M
26 Amy Bolay 87 1 231 46:52.4 15:07/M
27 Gemma Deighton 375 1 252 50:17.8 16:13/M
28 Brooke Smalling Orlando FL 35 1 255 51:22.5 16:34/M
29 Amy Halpern Roslyn Heights NY 115 1 257 51:25.8 16:35/M
30 Chelsea Hudlow 380 1 258 51:26.2 16:35/M
31 Heather Fraunfelter Zanesville OH 37 1 268 53:55.1 17:24/M
32 Samantha Mabrouk Jensen Beach FL 144 1 285 57:50.1 18:39/M
33 Jessica Nelson Hobe Sound FL 145 1 286 57:52.6 18:40/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Audrey Capra Greer SC 79 1 36 24:36.7 7:56/M
2 Hilary Rymal 334 1 51 26:02.2 8:24/M
3 Lauren Smith Pittsburgh PA 293 1 62 26:37.6 8:35/M
4 Kaille Huck Shorewood WI 58 1 88 28:14.6 9:06/M
5 Lindsay Kock 309 1 90 28:18.4 9:08/M
6 Jordan Carbary Carbary JORDAN.CAR 78 1 117 30:51.4 9:57/M
7 Dianna Pepper Pepper MANAGER@CO 192 1 139 32:08.6 10:22/M
8 Joanie Nash Dehaven DRDEHAVEN@ 171 1 145 32:21.1 10:26/M
9 Lisa Challberg 305 1 149 32:52.8 10:36/M
10 Kristien Dank 237 1 150 32:55.6 10:37/M
11 Laura Ancona Westbrook ME 174 1 152 33:23.7 10:46/M
12 Jenny Daniels 100 1 173 35:11.5 11:21/M
13 Jacquelyn Schrock Miami FL 17 1 183 36:02.5 11:37/M
14 Jacqueline Giles 52 1 204 38:10.0 12:19/M
15 Kelleen Madill Tampa FL 328 1 210 39:20.0 12:41/M
16 Amber Lilly Huntington WV 75 1 218 42:45.0 13:47/M
17 Shequenta Wray Raleigh NC 71 1 226 46:07.2 14:53/M
18 Audra Gefter Orlando FL 282 1 228 46:49.7 15:06/M
19 Regan Smith 249 1 233 47:25.0 15:18/M
20 Dana Kisiel 67 1 237 48:14.4 15:34/M
21 Jacky Rodriguez Orlando FL 279 1 253 51:04.9 16:28/M
22 Karla Cisneros Miramar FL 62 1 265 53:35.3 17:17/M
23 Amber Faul Pembroke Pines FL 61 1 266 53:37.1 17:18/M
24 Selina Burkitt Colorado Springs CO 216 1 271 54:24.1 17:33/M
25 Diana Shoup Shoup EASTMAINAH 2 1 288 58:23.9 18:50/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Jennifer McGill-Prather Mcgill-Prather ELIZAJENPR 10 1 46 25:45.0 8:18/M
2 Leann Tana Tana INGRAMLE@Y 113 1 48 25:53.5 8:21/M
3 Andra Peda 261 1 50 26:00.4 8:23/M
4 Alison Kennedy-Benson Gainesville FL 125 1 55 26:21.3 8:30/M
5 Eva Goetz Goetz ESTOBNICKI 160 1 58 26:24.9 8:31/M
6 Jennifer Selvig 238 1 80 27:28.1 8:52/M
7 Michelle McConnell Rossville IN 326 1 81 27:34.3 8:54/M
8 Carol Hudecek Hudecek CAROL@COLU 191 1 82 27:34.3 8:54/M
9 Kari Obermeyer Agoura Hills CA 177 1 99 29:22.8 9:28/M
10 Rachel Scotland Scotland RLSVMD08@G 127 1 103 29:45.3 9:36/M
11 Sarah Middleton Walled Lake MI 200 1 124 31:14.8 10:05/M
12 Dan He He PEGGIEHE@H 33 1 130 31:27.8 10:09/M
13 Suzy Burquist 315 1 131 31:30.8 10:10/M
14 Delia Large-Hart Lexington KY 202 1 138 32:06.3 10:21/M
15 Christine Cortney Cortney CHRISTINE. 217 1 140 32:08.7 10:22/M
16 Sarah Stebinger 25 1 142 32:14.0 10:24/M
17 Ashley Roseberry-Miller 152 1 144 32:20.7 10:26/M
18 Jennifer Nash Nash DRNASH@PUP 170 1 146 32:22.8 10:26/M
19 Michelle Larsen 312 1 148 32:52.5 10:36/M
20 Megan Wright 313 1 153 33:28.3 10:48/M
21 Katy Hen-Boisen Hen-Boisen KATY.HENBO 124 1 159 34:13.4 11:02/M
22 Nevada Card 64 1 160 34:13.5 11:02/M
23 Carmen Chavez Woodbury MN 254 1 162 34:17.8 11:04/M
24 Cassie Panning Panning PANN0013@U 166 1 170 34:59.7 11:17/M
25 Jaime Cowdrey Cowdrey JAIME.COWD 24 1 180 35:50.9 11:34/M
26 Lonni Campbell Pflugerville TX 211 1 185 36:12.7 11:41/M
27 Kristen Salmon 269 1 192 36:59.8 11:56/M
28 Holly Landes 153 1 198 37:45.3 12:11/M
29 Carianne Edmondson Baltimore MD 1 1 208 39:16.7 12:40/M
30 Tara Zambella Zambella TZAMBELLA@ 107 1 212 39:26.3 12:43/M
31 Megan Vangundy 41 1 217 41:39.8 13:26/M
32 Amanda Anastas 310 1 225 45:41.8 14:44/M
33 Boni Cawn Altamonte Springs FL 34 1 256 51:25.6 16:35/M
34 Jessica Young Zanesville OH 36 1 269 53:55.7 17:24/M
35 Meredith Estrich Estrich MFESTRICH@ 247 1 274 54:49.4 17:41/M
36 Jen Barrclaugh Manistee MI 199 1 282 56:41.6 18:17/M
37 Sandra Zupin Manistee MI 198 1 283 56:41.6 18:17/M
38 Emily Nicely Oberlin OH 92 1 284 56:48.3 18:19/M
39 Emily Koppold-Mcbride Koppold-Mcbride EKOPPOLD@Y 80 1 289 58:38.9 18:55/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Lora Carneavale Bluffton SC 89 1 19 23:28.7 7:34/M
2 Susan Ferguson 231 1 64 26:49.1 8:39/M
3 Ali Reid 255 1 66 26:51.1 8:40/M
4 Kerry Malak Wauwatosa WI 55 1 73 27:08.1 8:45/M
5 Michelle Scantland Scantland DRMICHELLE 259 1 78 27:19.4 8:49/M
6 Amanda Favis Ruidoso Downs NM 273 1 84 27:38.7 8:55/M
7 Emily Gockesmith Gockesmith EGOCKE@HOT 117 1 97 29:14.3 9:26/M
8 Dalia Rosenbaum Rosenbaum ROSENBAUMD 30 1 100 29:32.8 9:32/M
9 Tatiana Da Silva Orlando FL 245 1 119 30:55.2 9:58/M
10 Mary (molly) Lynch Lynch MLYNCHDVM1 45 1 121 31:07.2 10:02/M
11 Sharon Lomnicki Lomnicki DR.SHARONL 183 1 156 33:44.3 10:53/M
12 Helen Rutter Rutter HERUTTER@Y 163 1 164 34:28.1 11:07/M
13 Jamie Keller Mount Holly NC 29 1 169 34:52.8 11:15/M
14 Patrice Jananne Oconnell Cary NC 271 1 194 37:39.7 12:09/M
15 Rachel Germain Durham NC 232 1 200 38:01.3 12:16/M
16 Annahin Giacometto 348 202 38:03.5 12:16/M
17 Anita Gunter Uxbridge ON 222 1 206 38:19.0 12:22/M
18 Shannon McKnight Mcknight MCKNIGHTSH 27 1 213 39:26.7 12:43/M
19 Carla Freitas Freitas RH.CARLASO 268 1 235 48:08.9 15:32/M
20 Jenifer Itenson Wake Forest NC 93 1 239 48:23.6 15:36/M
21 Erin Williamson Urbana OH 112 1 248 49:12.8 15:52/M
22 Nikki Johnson 321 1 276 55:09.4 17:47/M
23 Stephanie Gerling Las Vegas NV 228 1 293 59:59.0 19:21/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Deb Taylor-Heidrich Taylor-Heidrich DRDHEIDRIC 233 1 14 22:51.4 7:22/M
2 Lisa Scibetta Devos Wescosville PA 264 1 15 23:01.5 7:25/M
3 Kim Chappell Greenfield IN 70 1 42 25:21.8 8:11/M
4 Stacy Oquinn Ridgeland SC 85 1 77 27:18.8 8:48/M
5 Wendy Robertson Robertson WENDYROBER 262 1 79 27:20.6 8:49/M
6 Jen Kaufman Kaufman KIDPJ@HOTM 96 1 83 27:35.2 8:54/M
7 Kirsten Street Street KPIEPERDVM 104 1 86 27:57.8 9:01/M
8 Laura Nerone Newtown CT 128 1 91 28:27.0 9:11/M
9 Netta Fatal 220 1 123 31:12.5 10:04/M
10 Evelyn Orenbuch Marietta GA 142 1 129 31:22.0 10:07/M
11 Sonia Hernandez Athens GA 48 1 133 31:33.2 10:11/M
12 Shannon Lovley Lovley, Cvpm SHANNON.CA 120 1 155 33:33.6 10:49/M
13 Laura Lathan Lathan CONSUMEROF 65 1 161 34:14.8 11:03/M
14 Lynda Ludwig 101 1 168 34:47.6 11:13/M
15 Rachel Davis Davis RMDAVIS197 116 1 175 35:28.6 11:26/M
16 Antonia Gardner 317 1 179 35:48.6 11:33/M
17 Alison Marsh San Diego CA 68 1 181 35:56.7 11:35/M
18 Brenda Buck 129 1 187 36:18.9 11:43/M
19 Wendy Jordan Dawsonville GA 73 1 189 36:37.5 11:49/M
20 Julie Sparks Denton TX 274 1 193 37:05.3 11:58/M
21 Victoria Burke 362 1 241 48:25.7 15:37/M
22 Elizabeth Gray Gray FORPETERSK 185 1 259 52:02.9 16:47/M
23 Dr. Cynthia MacKenzie 352 1 263 53:24.9 17:14/M
24 Joi Butler Colorado Springs CO 215 1 272 54:28.7 17:34/M
25 Stephanie Neuvirth 359 1 279 55:30.3 17:54/M
26 Lisa Stylander 371 1 280 55:33.5 17:55/M
27 Chrysta Mitchell 378 1 296 1:03:05.1 20:21/M
28 Genevieve Neale Forest VA 56 1 297 1:03:06.1 20:21/M
29 Dame Jackson 344 1 299 1:03:44.9 20:34/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Kathy Dobesh 72 1 52 26:11.1 8:27/M
2 Michelle Engel Engel ENGEL@COLU 242 1 75 27:16.7 8:48/M
3 Sue Reiter Baltimore MD 28 1 85 27:51.3 8:59/M
4 Hanna Arnorsdottir 6 1 96 29:02.9 9:22/M
5 Melissa Beall 197 1 132 31:31.3 10:10/M
6 Suzanne Davidson Portage La Prairie MB 288 1 135 31:51.4 10:16/M
7 Dot Theisen 57 1 154 33:32.5 10:49/M
8 Helen Redpath 201 1 163 34:18.4 11:04/M
9 Heather Barron Sanibel FL 47 1 166 34:29.1 11:07/M
10 Kyle Wendy Skultety Skultety KWSLVT@GMA 44 1 174 35:19.9 11:24/M
11 Allison Wansky Marietta GA 99 1 178 35:45.6 11:32/M
12 Anne Duncan 43 1 182 35:58.0 11:36/M
13 Carla Weinberg 134 1 195 37:43.9 12:10/M
14 Rhonda Ross 349 1 207 39:02.6 12:35/M
15 Lee Ann Binder Binder SNYDERBIND 95 1 211 39:25.9 12:43/M
16 Sarah Frerichs Concord NC 76 1 215 39:59.4 12:54/M
17 Diana Olsen Marietta GA 98 1 223 45:02.8 14:32/M
18 Susan Holt Orlando FL 266 1 232 47:08.0 15:12/M
19 Marie Burris Fayetteville NC 94 1 240 48:24.3 15:37/M
20 Rose Marie Heisecke Orlando FL 296 1 246 48:59.2 15:48/M
21 Maureen Carmichael Mcgrail MAUREENMCG 290 1 249 49:20.3 15:55/M
22 Elizabeth Deighton 374 1 251 50:17.7 16:13/M
23 Debbie Topel Evansville WI 39 1 261 52:50.0 17:03/M
24 Jane Smalley 370 1 264 53:29.3 17:15/M
25 Heather Jordan Jordan HEATHERJOR 31 1 270 53:58.8 17:25/M
26 Anita Lara 229 1 294 59:59.1 19:21/M
27 Rebecca Acevedo 342 1 298 1:03:06.7 20:21/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Susan Jones 83 1 26 24:02.7 7:45/M
2 Monica Mysinger Mysinger MONICAMYSI 307 1 107 29:57.4 9:40/M
3 Patti Maslanka 300 1 122 31:07.7 10:02/M
4 Pamela Frank Rochester Hills MI 32 1 199 37:51.8 12:13/M
5 Bretta Schachner Hollywood FL 354 1 243 48:31.9 15:39/M
6 Mary Kraft-Lee Topel JDTOPEL@YA 38 1 260 52:48.3 17:02/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Margaret Linnell 63 1 115 30:44.3 9:55/M
2 Ruth Schroeder New Brunswick NJ 291 1 176 35:29.7 11:27/M
3 Bianca Zaffarano 189 1 177 35:32.6 11:28/M
4 Lana Kuenzi Waukesha WI 195 1 234 47:52.9 15:26/M
5 Debra Nickelson Kansas City MO 257 1 238 48:18.4 15:35/M
6 Karen Wernette Chicago IL 150 1 262 53:24.0 17:14/M
7 Jackie Kaddatz 287 1 277 55:12.3 17:48/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Sheryl Koppold-Mcbride Koehn SKOEHN@EAH 81 1 290 58:42.4 18:56/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Div Overall Total Time Pace
1 Charlotte Estrich Foresther CHFORESTHE 248 1 273 54:48.6 17:41/M